آموزش اینستاگرام ، صفر تا 100 ، تصویری

ساخت پیج در اینستاگرام و معنی کلمات مهم

ساخت پیج در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام محبوبترین و پر استفاده ترین شبکه اجتماعی در ایران است . در این مقاله آموزشی میخواهیم نگاهی از صفر تا صد به این اپلیکیشن داشته باشیم و مرحله به مرحله از ایجاد اکانت در اینستاگرام تا نکات ریزتر و حرفه ای تر رو با هم بررسی کنیم .  


در پستهای بعدی از مجموعه آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام نحوه جذب مشتری و کسب درآمد در اینستاگرام رو با هم بررسی خواهیم کرد . خوب مستقیم میریم سراغ اولین بخش آموزش اینستاگرام ، یعنی ایجاد اکانت در اینستاگرام .

 

آموزش ساخت پیج در اینستاگرام :

برای ساخت یک پیج یا صفحه در اینستاگرام باید با نصب این نرم افزار و یا مراجعه به سایت اینستاگرام از طریق مرورگر گوشی موبایل و یا کامپیوتر ، پیج اینستاگرام خودتون رو ایجاد کنین .

 

ایجاد پیج در اینستاگرام از طریق وب سایت :

بعد از ورود به سایت اینستاگرام با صفحه زیر روبرو میشوید .

ساخت اکانت در سایت اینستاگرام

 

بعد از اینکه به صفحه فوق وارد شدین روی نوشته آبی رنگ انتهای صفحه Sign up کلیک کنین تا به صفحه ایجاد اکانت در اینستاگرام وارد بشین .( تصویر زیر)

 ساخت اکانت در سایت اینستاگرام

1. در قسمت Mobile Number or Email شماره موبایل یا ایمیل خودتون رو وارد کنین . شماره موبایل یا ایمیلی که در این قسمت وارد میکنین باید واقعی باشند ، چون راستی ازمایی میشوند .

2. در قسمت  Full Name  اسم و فامیل خودتون رو وارد کنین و ایا اگر این اکانت رو برای کسب و کار خودتون ایجاد کردین ، میتونین اسم فروشگاه یا کسب و کار خودتون رو درج کنین 

3. در بخش Username باید نام کاربری یا همان اسم پیج خودتون رو وارد کنین . مثلا نام پیج مدیر مجازی در اینستاگرم ModireMajazi  است . نام کاربری هر پیج در اینستاگرام با کلیه نام کاربری های دیگر باید متفاوت باشد و هر نام کاربری فقط میتواند به یک پیج در اینستاگرام اختصاص پیدا کند . بنابراین اگر با وارد کردن نام کاربری مد نظر خودتون در اینجا با پیغام آزاد نبودن آن نام روبرو شدین ، این به این معناست که یک نفر قبل از شما این نام کاربری را ثبت کرده است و شما نمی توانید دقیقا همه کلمه را برای نام کاربری خود ثبت کنید . اما میتوانید با افزودن یک حرف ، یک کلمه و یا یک عدد به آن نام کاربری و یا نوشتن آن نام کاربری به شکل دیگر ، اسم جدیدی ایجاد کنید و آن اسم را به نام خودتان ثبت کنید .

4. در قسمت Password  هم یک رمز عبور برای خودتان تعریف کنید و بعد روی نوشته  Sign up  کلیک کنید . در بخش بعد تاریخ تولد خودتون رو به سال میلادی وارد کنید و روی دکمه next کلیک کنید

ثبت تاریخ تولد در عضویت اینستاگرام

در مرحله بعدی یک عدد چند رقمی به عنوان کد به ایمیل یا موبایل شما طبق آنچه در زمان ثبت نام انتخاب کرده اید ارسال میشود ، این عدد را در کادر زیر وارد کنید

کد تاییده اینستاگرام

و به این شکل شما تونستین از طریق مرورگر کامپیوتر یا موبایل خودتان، ساخت اکانت در اینستاگرم رو انجام بدین و در این مرحله به صفحه پروفایل پیج خودتون با موفقیت وارد میشوید.

 

ساخت اکانت اینستاگرام با اپلیکیشن موبایل :

برای ایجاد اکانت در اینستاگرام با اپلیکیشن موبایل ، ابتدا باید نرم افزار اینستاگرام را در موبایل خود نصب کنید 

بعد از نصب و باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام در موبایل خود با صفحه زیر روبرو خواهین شد :

ساخت اکانت اینستاگرام با موبایل

اگر در مرحله قبل از طریق مرورگر برای خودتان اکانت ایجاد کردین و یا قبل تر برای خودتان اکانت ساختین میتونین در این مرحله با ورود شماره موبایل و یا ایمیل ثبت نامی ،  به اکانت خودتان وارد بشین . برای ورود به اکانتی که از قبل ساخته این کافیه روی دکمه آبی رنگ Log in در پایین صفحه کلیک کنین .

در این مرحله برای ثبت نام و ایجاد اکانت جدید،  روی نوشته آبی رنگ Sign up کلیک کنید، بعد از کلیک روی این نوشته به صفحه زیر هدایت میشوید.

در این صفحه میتوانید انتخاب کنید که با شماره موبایل اکانت خود را ایجاد کنید و یا با ایمیل. روی هر کدام که تمایل دارید کلیک کنید و مراحل آن را طبق توضیحات زیر و ثبت نام از طریق سایت که توضیح داده شده ادامه دهید ، مراحلی مشابه آن نیز در اینجا وجود دارد که مشخص است و با اتمام این مراحل میتوانید اکانت خود را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام ایجاد کنید. 

ساخت اکانت اینستاگرام با اکانت فیس بوک:

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنین ، در این مرحله برای ساخت اکانت اینستاگرام میتونین از اکانت فیس بوک هم استفاده کنین و با اکانت فیس بوک خودتان، در اینستاگرام اکانت جدید ایجاد کنید. در صورت تمایل به استفاده از این قسمت روی کادر آبی پایین صفحه در تصویر فوق کلیک کنید و مراحل را ادامه دهید.

 

ساخت اکانت در اینستاگرام با شماره موبایل :

اگر میخواهید اکانت اینستاگرام خودتان را با شماره موبایل خودتان ایجاد کنید طبق تصویر زیر قسمت PHONE را انتخاب کنید و برای ایجاد اکانت از طریق ایمیل خودتارن روی نوشته EMAIL کلیک کنید.

در قسمت phone شماره موبایل خودتان را بدون صفر اول وارد کنین . توجه کنید که در قسمت سمت راست شماره موبایل شما باید کد ایران 98+ باشد ، اگر این طور نبود ابتدا این قمست رو ویرایش کنید  . و سپس روی دکمه NEXT کلیک کنید . یک رمز ورود به شماره موبایل شما پیامک میشود و میبایست این رمز را در صفحه بعد وارد کنید و مطابق نمونه ثبت نام از طریق سایت که در بالاتر ذکر شده به مرحله بعد وارد بشین ، کد ارسال شده به موبایل را وارد کنین و مشابه موارد فوق ثبت نام را تکمیل کنید.

 

 

ساخت اکانت در اینستاگرام با ایمیل بدون شماره موبایل :

 اگر تمایل دارید اکانت اینستاگرام خودتان را با ایمیل و بدون استفاده کردن از شماره موبایلتان ایجاد کنید به یک اکانت ایمیل معتبر نیاز دارین در صفحه زیر قسمت ایمیل رو انتخاب کنید

 

در این قسمت مانند صفحه فوق در بخش ایمیل ، یک ایمیل معتبر از خودتان وارد کنید ، کد تاییده ثبت نام شما به ایمیلی که وارد کرده اید ارسال میشود و میبایست این کد تایید را با کلیک روی دکمه NEXT در صفحه بعد وارد کنید .

 

نام کامل و پسورد:

در مرحله بعد به صفحه زیر وارد میشوید و در این صفحه باید نام کامل خود و پسورد مد نطرتان را وارد کنید ، هر نامی که در این قسمت وارد کنید در جستجوهای اینستاگرام قابل یافتن است مثلا اگر اسم فروشگاه خودتان را وارد کنید بعدا کاربران اینستاگرام میتوانند با جستجو نام فروشگاه شما ، پیج شما را پیدا کنند . در قسمت پسورد هم یک رمزی که از یادتان نرود  را ثبت کنید تا بتوانید برای ورود به اینستاگرام در دفعات بعد از آن استفاده کنید .

ثبت نام و پسورد در ساخت اکانت اینستاگرام

 

در این مرحله بعد از وارد کردن نام کامل و پسورد دو دکمه برای کلیک کردن وجود دارد :

Continue and Sync Contacts :

اگر روی این دکمه کلیک کنید در ادامه اینستاگرام مخاطبین موجود در لیست تلفن شما را پیدا کرده و به شما پیشنهاد میدهد تا آنها را دنبال کنید و با آنها در تماس باشید .

Continue Without Syncing Contacts:

اگر روی این نوشته کلیک کنید ، میتوانید بدون دیدن لیست مخاطبین خود که در اینستاگرام فعال هستند مراحل ثبت نام رو ادامه بدین و وارد مرحله بعد بشوید .

 

درج تاریخ تولد در ثبت نام اینستاگرام:

در مرحله بعد باید تاریخ تولد خودتان را به سال میلادی انتخاب کنید و سپس روی دکمه NEXT کلیک کنید . مانند تصویر زیر :

 

درج تاریخ تولد در ثبت نام اینستاگرام

 

در مرحله بعد بعد از وارد کردن تاریخ تولد خودتان و کلیک روی دکمه Next به صفحه زیر هدایت میشوید . در صفجه زیر میتوانید برای خودتان نام کاربری یا همان ای دی اینستاگرام یا همان یوزر نیم را تعیین کنید . انتخاب نام کاربری در اینستاگرام

 

در این صفحه نام کاربری شما با توجه به اسمی که برای اکانت خود ایجاد کردین پیشنهاد شده است و شما میتوانید با کلیک روی دکمه آبی رنگ Change Username نام کاربری یا همان ای دی خودتان را تغییر دهید . اگر همان نام کاربری پیشنهاد شده مورد تایید شماست روی دکمه NEXT کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید وگرنه رو نوشته Change Username کلیک کنید و نام کاربری دیگری را برای خودتان وارد کنید .

 

تایید نشدن نام کاربری پیشنهادی شما در اینستاگرام :

در صورتی که نام کاربری جدیدی برای خودتان بخواهید ایجاد کنید و اینستاگرام  نام کاربری شما نپذیرد، این اشکال به دلیل تکراری بود نام کاربری است . بنابراین با اضافه حرف ، عدد یا کلمه یا _ به اسم پیشنهادی خودتان نام کاربری جدیدی ایجاد کنین تا تایید شود . سپس روی گزینه NEXT کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید 

 

یافتن دوستان شما در فیس بوک:

 در این مرحله اینستاگرام به شما پیشنهاد میدهد دوستان خودتان در فیس بوک را پیدا کنین و آنها در اینستاگرام دنبال کنید . 

یافتن دوستان فیس بود در اینستاگرام

 

 اگر تمایل به این کار نداشتید روی کلمه Skip کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید .

 

 

انتخاب عکس پروفایل برای اینستاگرام :

این مرحله میتوانید عکس پروفایل خودتان را که در بالای پیج شما نمایش داده میشود انتخاب کنید .

عکس پروفایل در اینستاگرام

 

 با کلیک روی دکمه Add a Photo میتوانید عکس پروفایلتان را از گالری یا با گرفتن عکس چدید انتخاب کنید و با زدن کلمه Skip میتوانید از این مرحله بگذرید و بعدا عکس پروفایل تان را تنظیم کنید .

 

پیشنهادات اینستاگرام به شما برای دنبال کردن :

در آخرین مرحله ، اینستاگرام صفحات افراد مشهور را به شما پیشنهاد میکند تا آنها را Follow یا دنبال کنید . کافیست روی دکمه Follow جلوی اسم هر کدام از این پیشنهادات کلیک کنید و در اخر با کلیک روی فلش آبی رنگ بالای صفحه سمت راست به پیج ساخته شده خودتان وارد میشود .

 

 

معنی کلمات مختلف در اینستاگرام

کلمات مختلف در اینستاگرام چه معنی میدهد ، با ما همراه باشید :

پست اینستاگرام :

 پست در اینستاگرام Post به عکس یا فیلمی که شما در پیج خودتان منتشر میکنید گفته میشود .هر مطلب جدیدی که شما در پیج خودتان منتشر میکنید میتواند از عکس یا ویدیو تشکیل شده باشد که به همه آنها پست گفته میشود . پستهای شما در صفحه خانه کسانی که شما را دنبال یا Follow میکنند نمایش داده میشود .

فالو یا Follow  در اینستاگرام :

 فالو در اینستاگرام به معنی دنبال کردن یک پیج است ، یعنی وقتی یک پیج ، پست جدیدی میگذارد دنبال کنندگان یا فالورهای آن پیج ، از پست جدید آن مطلع میشوند . بنابراین اگر بخواهید از پستهای متعدد یک پیج مطلع شوید باید آن پیج را فالو یا دنبال کنید . پست های جدید پیج هایی که دنبال میکنید در اینستاگرام شما در قسمت خانه که با آیکون خانه در پایین صفحه مشخص است قابل مشاهده است .

فالور یا Follower در اینستاگرام :

پیرو توضیح قبلی که فالو را معنی کردیم ، فالور به کسی گفته میشود که یک پیج را دنبال میکند . بنابراین کسانی که پیج شما را فالو کرده اند و شما را دنبال میکنند فالوور شما هستند . یکی از برتریهای پیج های مختلف نسبت به یکدیگر تعداد فالوور آنهاست و هر چه تعداد فالوور یک پیج بیشتر باشد ، ان پیج در نظر عموم از لحاظ تعداد فالوور ارزش بیشتری دارد .

استوری یا Story در اینستاگرام :

استوری بخشی است که در آن میتوانید عکسها یا ویدئو های کوتان 15 ثانیه ای قرار دهید از استوری برای نمایش روزمره و اتفاقات روز استفاده میکنند ، این عکسها و فیلم ها عمر کوتاه 24 ساعته دارند و بعد از آن بصورت اتومات از قسمت استوری شما حذف میشوند و در ارشیو پیج شما قرار میگیرند .

هایلایت یا Highlight در اینستاگرام :

هایلایت بخشی است که میتوانید در آن دسته بندی ایجاد کنید و استوری های خودتان را در آن ذخیره کنید به این ترتیب استوری های شما دیگر از بین نمیرود و میتوانید همیشه آنها را ذخیره داشته باشید

دایرکت یا Direct در اینستاگرام :

ارسال پیام خصوصی به سایر کاربران در اینستاگرام را دایرکت میگویند ، کاربران شما میتوانند از قسمت دایرکت با شما به عنوان مدیر پیچ چت کنند و عکس و فیلم و ...را برای شما ارسال کنند و شما میتوانید به سوالات خصوصی فالورهای پیچ خود در دایرکت پاسخ دهید .

لایو یا Live در اینستاگرام :

در اینستاگرام امکان پخش فیلم بصورت زنده مهیاست و شما میتوانید برای فالورهای خودتان بصورت مستقیم پخش زنده داشته باشید و برای آنها سخنرانی کنید و یا آموزش انلاین بگذارید ، به این امکان در اینستاگرام لایو گفته میشود . لایوهای خودتان را میتوانید ذخیره کنید و به عنوان یک پست بعدا در قسمت IGTV منتشر کنید .

آی چی تی وی یا IGTV در اینستاگرام :

همانطور که میدانید در پست های اینستاگرام فقط میتوانید ویدیوهای یک دقیقه ای منتشر کنید ، برای ارسال فیلم های بیشتر از یک دقیقه میتوانید از قسمت IGTV استفاده کنید و در این قسمت امکان انتشار فیلم طولانی میسر است همچنین میتوانید لایوهای خود را ذخیره و به عنوان یک پست در این قسمت منتشر کنید تا در دسترس فالورهای شما باشد .

هشتگ یا # در اینستاگرام :

هشتگ (Hashtag) به کلمه ای گفته میشود که در کنان آن علامت # گذاشته میشود . کاربرد آن این است که وقتی در کنار یک کلمه علامت هشتگ یا # میگذاریم آن کلمه قابلیت جستجو پیدا میکند و اگر افرادی آن کلمه را در اینستاگرام جستجو کنند ، اینستاگرام پیج ما را به عنوان یکی از پیج هایی که درباره آن کلمه مطلبی برای گفتن دارد به کاربران نمایش میدهد . اگر برچسب یا هشتگ شما دو کلمه بود باید بین دو کلمه اندرلاین یا _ بزارین مثلا : #مدیر_مجازی

کپشن یا caption در اینستاگرام :

در زمان ارسال هر پست تصویری یا ویدوئی شما میتوانید مقداری متن هم به عنوان توضیحات آن پست درج کنید و این متن در زیر پست شما نمایش داده میشود و به آن کپشن گفته میشود .

منشن یا Mention در اینستاگرام :

منشن کردن یعنی درج نام یک کاربر یا یک پیج اینستاگرام در متن شما . وقتی در متن خودتان اسم یک فرد یا پیج دیگر را با علامت @ قرار بدهید شما این فرد یا پیج را منشن کرده اید و آن فرد پیامی دریافت میکند از درج نام خود توسط شما در یک پست که میتواند مربوط به پیج شما باشد مطلع میشود .همچنین میتوانید برای اینکه دوست خود را از یک پست یک پیج دیگر مطلع کنین در قسمت کامنتهای ان پست نام دوستتان را با علامت @ درج کنید تا دوستتان از آن پست مد نظر شما مطلع شود .

تگ کردن یا tag در اینستاگرام :

تگ کردن افراد در اینستاگرام شبیه منشن کردن است اما یک تفاوت دارد در منشن کردن شما داخل متن با علامت @ افراد را صدا میزنید اما در تگ کردن این امکان را دارید که روی خود عکس ای دی افراد را درج کنید و آنها را صدا کنید که به این کار تگ کردن افراد میگویند .مثلا ممکن است شما بخواهید در استوری بدون متن فقط عکسی را منتشر کنید در این صورت میتوانید روی آن عکس افراد مد نظرتان را صدا کنید با تگ کردن آنها .

نوتیفیکیشن یا Notification در اینستاگرام :

نوتیفیکیشن به پیامهایی که از طرف نرم افزار اینستاگرام در گوشی شما می آید و در بالای گوشی شما نمایش داده میشود گفته میشود . میتوانید با کلیک روی نوتیفیکیشن به صفحه مورد نظر در اینستاگرام هدایت شوید .

بلاک کردن یا Block در اینستاگرام :

بلاک کردن یعنی مسدود کردن ، اگر تمایل نداشته باشین کاربری در اینستاگرام پیج شما را ببیند و یا نتواند به شما در دایرکت پیام بدهد کافی است او را بلاک کنید ، برای بلاک کردن یک فرد به صفخه پیج او بروید روی آیکون 3 نفطه در بالای صفحه وی سمت راست کلیک کنید و عبارت Block This User کلیک کنید . هر زمان تمایل داشتین این فرد را از بلاک خارج کنید تا بتواند با شما ارتباط برقرار کند مجدد روی همان 3 نفطه در صفحه ایشان کلیک کنید و این بار روی عبارت UnBlock This User کلیک کنید .

1کا یا  1k در اینستاگرام :

1k یعنی هزار ، 2k یعنی دو هزار ،  1m  یعنی یک میلیون ، اینستاگرام برای نمایش تعداد فالورهای یک پیج به این ترتیب عمل میکند .

آموزش کار با اینستاگرام

صفحه خانه در اینستاگرام

در این بخش با قسمت های مختلف نرم افزار اینستاگرام آشنا میشید . در ادامه با ما همراه باشید .

صفحه خانه در اینستاگرام :

باکلیک روی آیکون خانه که یکی از آیکونهای پایین صفحه اینستاگرام است ، تصویر زیر و بخش مختلف آن در دسترس شما قرار میگیرد . بخش های مختلف این تصویر را با هم بررسی میکنیم .

صفحه خانه در اینستاگرام

 

1 و 2 : استوری :

از این قسمت میتوانید استوری های خودتون رو منتشر کنید

3 : دایرکت :

بخش دایرکت ها اینجاست ،پیامهای کسانی که به شما پیام خصوصی داده اند در این قسمت است و همچنین میتوانید از همین قسمت به دوستان خود پیام خصوصی بفرستید

4 : استوری ها و لایوها :

در بخش چهارم پیج هایی که دنبال میکنید و استوری های آنها و لایوهایی که دوستان شما برگزار میکنند نمایش داده میشود

5 : پست ها :

این قسمت بخش اصلی این صفحه است و تصویری یا ویدئوهای کسانی که دنبال میکنید در این بخش به ترتیب اخرین انتشار نمایش داده میشود

6 : تعامل با پیج ها :

در قسمت ششم سه آیکون داریم که به ترتیب از سمت راست :

آیکون اشتراک گذاری:

و با کلیک روی این ایکون میتونین این پستی که در حال مشاهده هستین رو برای دوستان خودتان ارسال کنین و آنها در دایرکت آن را مشاهده کنند .

آیکون کامنت :

آیکون وسط آیکون کامنت گذاشتن یا نظر گذاشتن و نوشتن مطلب زیر آن پست است

آیکون قلب :

و آیکون سوم از سمت راست آیکون قلب و آیکون لایک کردن و پسندیدن یک پست است .

7 : ذخیره پست :

با کلیک روی آیکون بخش هفتم شما میتونین این پست رو ذخیره کنید یا بعدا هر زمان تمایل داشتین بتونین این پست رو در قسمت ذخیره شده های خودتون مشاهده کنید

8 : کپشن :

قسمت هشتم بخش کپشن یک پست است ، همانطور که قبلا گفتیم زیر هر پست میشود متنی برای برای توضیحات درج کرد و شما در این تصویر در قسمت هشتم ابتدای متن درج شده ارسال کننده پست را مشاهده میکنید و با کلیک روی نوشته more میتوانید متن ارسال شده در این قسمت را به صورت کامل مشاهده کنید .

صفحه اکسپلور و جستجو در اینستاگرام

جستجو در اینستاگرام و صفحه اکسپلور :

باکلیک روی ایکون ذره بین به صفحه جستجو یا همان اکسپلور اینستاگرام هدایت میشوید در این صفحه اینستاگرام پست های بسیار زیادی از تمامی کاربران خود در سراسر دنیا به شما نشان میدهد .

صفحه جستجو در اینستاگرام

پست های مشهور تر در سایزهای بزرگتر و پست های تازه راه یافته به این قسمت در سایز های کوچکتر نمایش داده میشود . اینستاگرام در این قسمت طبق جستجو های قبلی شما آنچه را که تا کنون دنبال آن بوده اید جز سلیقه شما در نظر میگیرد و در این قسمت پستهایی مشابه جستجوهای قبلی شما نشان میدهد .

 

چگونه در اینستاگرام جستجو کنیم ؟

بعد از کلیک روی آیکون ذره بین به صفحه اکسپلور اینستاگرام همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردین وارد شدیم . بعد از آن برای جستجو روی کادر بالای صفحه اکسپلور که نوشته Search کلیک میکنیم و کلمه مد نظر رو برای جستجو در آن تایپ میکنیم ، بعد از تایپ یک کلمه صفحه به شکل زیر تغییر پیدا میکند 

چگونه در اینستاگرام جستجو کنیم

 همانطور که در تصویر بالا ملاحظه میکنید 5 قسمت برای جستجو داریم :

1 : جستجو در اینستاگرام :

در قسمت شماره یک کلمه مد نظر را برای جستجو تایپ میکنیم 

2 : تاپ سرچ در اینستاگرام :

با کلیک روی نوشته Top میتونیم بهترین پیج ها که بیشترین جستجو رو با کلمه ما داشته اند مشاهده کنیم 

3 : جستجو افراد در اینستاگرام :

با زدن روی نوشته People میتوانیم آی دی افراد در اینستاگرام را جستجو کنیم 

4 : جستجو هشتگ ها در اینستاگرام :

با زدن رو نوشته Tags میتوانیم در بین هشتگ هایی که صفحات مختلف در پست خود قرار داده اند جستجو کنیم 

5 : جستجو مکان ها در اینستاگرام :

با زدن روی نوشته Places میتوانیم پست هایی را که در یک منطقه خاص منتشر شده اند و مکان خود را انتتخاب کرده اند جستجو کنیم ، برای اینکار باید جی چی اس گوشی خود را روشن کنید و به اینستاگرام دسترسی به موقعیت مکانی خود را بدهید

صفحه فعالیت ها یا Activity یا قلب در اینستاگرام

صفحه فعالیت ها یا Activity یا قلب  در اینستاگرام :

در این صفحه فعالیت های مختلف مرتبط با شما نمایش داده میشود ، مثلا اگر کاربر جدید صفحه شما را فالو کند اسم و امکان فالو متقابل در این صفحه می آید ، یا مثلا اگر در پست یک پیج دیگر کامنتی گذاشته باشید ، بعد پاسخ مدیر آن پیج به کامنت شما ، اسم ان پیج و پاسخ مدیر آن در این صفحه نمایش داده میشود ، مشابه تصویر زیر

بخش فعالیت ها در اینستاگرام

 

 

 

صفحه پروفایل من در اینستاگرام

صفحه پروفایل من  در اینستاگرام :

در صفحه پروفایل من که با تصویر شما در پایین صفحه اینستاگرام سمت راست مشخص شده ، شما به قسمت های مختلف حساب کاربری خودتون در اینستاگرام دسترسی دارین و میتونین از بخش های مختلف این صفحه مشابه انچه که در تصویر زیر مشاهده میکنین ، استفاده کنین . این بخش های مختلف رو با هم بررسی میکنیم :

پروفایل من در اینستاگرام

 

 1- تنظیمات اینستاگرام : 

با کلیک روی آیکون سه نقطه در تصویر بالا با صفحه تنظیمات اینستاگرام خودتون هدایت میشوید ، یکی از مهمترین قسمتهای این بخش تنظیمات ، تنظیم زبان نرم افزار اینستاگرام شماست اگر با زبان انگلیسی راحت نیستین بعد از کلیک روی آیکون سه نقطه دنبال کلمه languge  به معنی زبان بگردین و زبان نرم افزار اینستاگرام خودتون رو به فارسی تغییر بدین

2- پیدا کردن افراد : 

با کلیک روی آیکون آدمک در قسمت شماره 2 تصویر بالا به صفحه ای هدایت میشین که در اونجا اینستاگرام امکان پیدا کردن افراد جدید برای تعامل با اونها رو فراهم کرده ، مثلا افرادی رو به شما در تعامل بودن یا دوستان شما در فیس بود و یا مخاطبین گوشی شما در اینستاگرام 

3- اطلاعات آماری از پیج شما : 

با کلیک روی آیکون نمودار ، به صفحه ای هدایت میشین که در این صفحه اطلاعات اماری از پیج شما در اختیارتان قرار میگیره ، مثلا چه تعداد از پیج شما بازدید شده ، چه مقدار در اینستاگرام تعامل داشتین ،اطلاعات از پست های شما ، اطلاعاتی از استوری های شما و ....تبلیغاتی که به اینستاگرام سپردین برای شما انجام بده و کلی اطلاعات خوب دیگه

4- بایگانی پست ها : 

با کلیک روی آیکون فلش دایره مانند به صفحه بایگانی پستهای خودتون وارد میشین ، پست هایی که شما بایگانی کردین در این صفحه فقط برای شما قابل نمایش است . هر پست رو با کلیک روی اون پست و بعد کلیک روی آیکون 3 نقطه بالای پست و انتخاب گزینه ارشیو یا بایگانی ، به قسمت بایگانی خودتون اضافه کنین .

5- نام کاربری اینستاگرام : 

با کلیک روی نام کاربری خودتون در قسمت 5 تصویر بالا میتونین نام کاربری های دیگر خودتون رو مدیریت کنین ، نام کاربری جدید ایجاد کنین و یا بین اکانتهای مختلف خودتون جابجا بشین 

6- following در اینستاگرام : 

در قسمت شماره 6 تصویر فوق تعداد افرادی که شما دنبال میکنین در بخش following نمایش داده میشه و با کلیک روی این قسمت میتونین لیست این افراد رو مشاهده کنین .

7- followes در اینستاگرام : 

در قسمت شماره 7 تصویر فوق تعداد فالوورها یا دنبال کنندگان شما نمایش داده میشه ، این قسمت رو هم میتونین با کلیک روی آن به لیست دنبال کنندگان خودتون دسترسی داشته باشین

8- تعداد پست در اینستاگرام : 

در قسمت شماره 8 تصویر فوق تعداد پست های شما نمایش داده میشه .

9- Edit Profile : 

در قسمت نهم تصویر فوق بخش ویرایش حساب کاربری شما است و با کلیک روی اون میتونین اسم صفحه خودتون ، نام کاربری ، ادرس وب سایت ، توضیحات بایو و ....رو ویرایش کنین .

10- Promote یا تبلیغ در اینستاگرام : 

با کلیک روی گزینه دهم در تصویر فوق میتونین یک پست خودتون رو برای تبلیغات در اینستا ، به اینستاگرام معرفی کنین و سفارش تبلیغات بدین  ،البته تبلیغات برای ایرانی غیر فعال است 

11- تصویر پروفایل در اینستاگرام : 

با کلیک روی تصویر خودتون میتونین شروع استوری گذاشتین رو دنبال کنین و با باز کردن دوربین عکسی رو بگیرین و یا از قسمت گالری تصویری رو برای درج در استوری انتخاب کنین .

12- بایو یا Bio در اینستاگرام : 

بایو به بخش توضیحات بالای پیج شما در اینستاگرام گفته میشه ، این قسمت رو با کلیک روی دکمه Edit Profile که در بخش نهم چند تا گزینه بالاتر توضیح دادم میتونین ویرایش کنین

13- ارسال ایمیل یا تماس با شما : 

بعد از تغییر حساب کاربری خودتون از بخش تنظیمات به حساب کسب و کاری ، این بخش سیزدهم در صفحه پروفایل شما اضافه میشه و دنبال کنندگان شما میتونین به راحتی با کلیک روی این دو گزینه برای شما ایمیل بفرستن و یا با شما تماس بگیرن

14- ذخیره پست ها در اینستاگرام : 

در پست های مختلف پیج های گوناگون همین آیکون بخش 14 در تصویر فوق وجود داره و شما با کلیک روی این ایکون در پستهای سایر کاربران اینستاگرام میتونین اون پست رو برای خودتون ذخیره کنین و بعدا از این قسمت 14 در تصویر فوق در صفحه کاربری خودتون به پست های ذخیره شده خودتون دسترسی داشته باشین و راحت پستهای ذخیره شده خودتون رو بازبینی کنین.

15- تگ شده های شما در پست دیگران : 

وقتی سایر کاربران اینستاگرام آی دی شما در یک پست خودشان تگ کنن ، شما میتونین در قسمت 15 تصویر فوق تگ شده های خودتون رو مشاهده کنین .

17 و 16- نحوه نمایش پست های شما : 

با کلیک روی قسمت 16 و 17 در تصویر فوق میتونین پستهای خودتون رو به دو شکل متفاوت ببینین روی این قسمت کلیک کنین تا بهتر منظور منو متوجه بشین.

18- آیکون صفحه پروفایل من : 

در قسمت هجدهم هم در تصویر فوق تصویر پروفایل خودتون رو مشاهده میکنین که با کلیک روی اون به صفحه پروفایل خودتون یا همان تصویر فوق هدایت میشین 

 

 

ارسال پست در اینستاگرام

ارسال پست  در اینستاگرام :

برای ایجاد پست جدید در پیج خود روی دکمه بعلاوه در پایین صفحه اینستاگرام کلیک کنید .

ارسال پست در اینستاگرام

 

بعد از کلیک روی دکمه بعلاوه در پایین صفحه اینستاگرام صفحه دسترسی به گالری عکس و فیلم های گوشی شما و دسترسی به دوربین گوشی برای شما باز میشود مشابه تصویر زیر :

انتخاب عکس در ارسال پست اینستاگرام

 

1 : انتخاب گالری و ...:

از قسمت شماره یک شما میتوانید انتخاب کنید که تصاویر موجود در گالری گوشی خود را ببینید و یا مثلا تصاویر موجود در قسمت اسکرین شات را ملاحظه کنید .

2 : بومرنگ :

از قسمت Boomrang میتوانید ویدئوهایی که به شکل پیوسته و رفت و برگشت است بسازید 

3 : Layout :

از این قسمت میتوانید چند تصویر مختلف رو انتخاب کنید و آنها در کنار هم به شکل خاصی چیدمان کنید و در قالب یک تصویر پست کنید

4 : Select Multiple:

از این قسمت میتوانید نهایتا تا ده تصویر مختلف انتخاب کنید و آنها را به صورت چرخ فلک پشت سرهم در یک پست ارسال کنید و یک پست پشت سرهم با تصاویر مختلف داشته باشید

5 : GALLERY :

از قسمت گالری در گزینه 5 میتوانید مشابه گزینه 1 تصاویر مختلف را انتخاب کنید تنها تفاوت قسمت 5 و قسمت 1 در این است که در قسمت پنجم همه تصاویر گوشی شما در یک جا و به تاریخ زمان مرتب شده اند .

6 : PHOTO :

با کلیک روی نوشته فتو ، دوربین گوشی شما فعال و اماده عکس گرفتن برای ثبت در پست اینستاگرام شما میشود

7 : VIDEO :

با کلیک روی گزینه هفتم هم دوربین گوشی شما برای فیلم برداری و ارسال پست ویدئویی آماده میشود

این آموزش در حال تکمیل شدن است ....

نظرات (0)

نظر جدیدی وجود ندارد

سوالی دارین بپرسین ،سریع پاسخ میدیم .

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما