طراحی قالب و صفحات سایت جوملایی

در آموزش جلسه قبل سیستم مدیریت محتوا جوملا رو نصب کردیم ، در این جلسه میخوایم دستی به سرو روی سایت بکشیم و ازین ظاهر ساده و صفحه سفید خارجش کنیم و نحوه طراحی قالب و ایجاد صفحات زیبا رو یاد بگیریم

 

آموزشهای طراحی سایت با جوملا رو به ترتیب مشاهده کنین

فهرست آموزشهای طراحی سایت با جوملا به ترتیب از اول تا آخر در بالای صفحه زیر، بخش [ فهرست آموزشهای طراحی سایت با جوملا ]

مشاهده فهرست آموزشهای طراحی سایت با جوملا

 

سلام وقت بخیر ، من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، بهتون پیشنهاد میکنم برای درک بهتر مطالب آموزشی این صفحه حتما فیلم ضبط شده پایین این صفحه رو مشاهده کنین .

در جلسه قبل آموزش طراحی سایت با جوملا ، این سیستم مدیریت محتوا رو نصب کردیم ، اگر این جلسه رو مشاهده نکردین ، لطفا روی این لینک کلیک کنین ، ابتدا فیلم آموزش نصب جوملا رو مشاهده کنین ، سپس به این صفحه برگردین و آموزش طراحی ظاهر و قالب سایت و ایجاد صفحات شکیل در جوملا رو مشاهده کنین .

فیلم آموزش نصب جوملا در سی پنل

 

شروع نصب قالب و طراحی صفحات سایت جوملایی:

بعد از نصب جوملا مشاهده کردین که در صفحه اول وب سایت جوملایی ما یک صفحه بسیار ساده ایجاد شده است ، حالا برای اینکه این صفحه رو از این سادگی خارج کنیم ، باید بریم سراغ طراحی قالب و طراحی صفحات جوملا ، تا بتونیم به سایت جوملایی خودمون ظاهر شیک تر و مناسب تری بدیم >.

اگر میخواین بهتر با مفهوم ظاهر و قالب سایت آشنا بشین بد نیست سری به صفحه طراحی قالب سایت جوملایی  در سایت مدیر مجازی بزنین تا ظاهر متفاوت صفحات مختلف سایت رو در این صفحه مشاهده کنین . در این صفحه مشتریانی که طراحی سایت خودشون رو به مدیر مجازی واگذار میکنن ، میتونن انتخاب کنن که ظاهر و قالب سایتشون شبیه کدام یک از موارد داخل این صفحه باشه ، تا طبق طرح انتخابی مشتری ، ظاهر و قیافه سایتشون رو طراحی و ایجاد کنیم .

 خوب اگر نگاهی به صفحه اول سایت جوملایی که بعد از نصب جوملا در جلسه قبل آموزش داشتیم ، بیندازین و حالا نگاهی به قالبهای سایت جوملایی که در لینک بالا اومده داشته باشین متوجه میشین که قراره صفحه اول ساده سایت ما به چه صفحه شیک و جذابی تبدیل بشه، طبق آموزشهایی که در فیلم آموزش طراحی قالب در پایین همین صفحه اومده .

 

 قالب سایت چیه ؟ منظور از صفحات سایت چیه ؟

 قالب سایت به نوعی اسکلت اصلی سایت است ، میشه گفت قسمتهایی از صفحات سایت که در تمام صفحات تکرار میشه و تغییری در اونها مشاهده نمیشه ، قسمت بالای سایت یا هدر ، بخش های ثابت در سمت چپ سایت ، یا سمت راست سایت ، که در سایتهای مختلف مشاهده میکنین و در همه صفحات اون سایتها تکرار میشه ،و قسمت پایین سایت یا فوتر سایت ، این های بخش هایی هستن که در تمام صفحات سایت تکرار میشن و در جز طراحی قالب سایت به شمار میان و با تغییر قالب سایت ، میشه این ها رو تغییر داد 

اما بخش اصلی محتوا و مطالب هر صفحه از سایت رو صفحات اون سایت میگن ، این بخش ، مطالب هر صفحه رو پوشش داده و با سایر صفحات سایت متفاوته ، بنابراین در قسمتی از صفحات سایت که مطالب اصلی و محتوای اصلی هر صفحه میاد ، برای ایجاد یا ویرایش این قسمت ها باید به بخش صفحات سایت خودمون مراجعه کنیم و از قالب جداست .

 

نصب قالب سایت جوملایی:

برای نصب قالب و سایر افزونه های جوملا باید به مدیریت سایت جوملایی خودمون و به منوی افزونه ها - زیر منوی مدیریت و زیر منوی نصب مراجعه کنیم ، توضیحات کامل این قمست رو میتونین در فیلم پایین همین صفحه مشاهده کنین 

 

نصب قالب هلیکس و تنظیمات آن :

در این قسمت فیلم زیر، قالب هلیکس رو برای جوملای خودمون نصب کردیم و درباره فارسی سازی قالب هلیکس جوملا و منوهای توضیحات لازم رو در فیلم زیر ارائه کردیم .

 

طراحی صفحات سایت با صفحه ساز sp page builder :

 

در فیلم زیر بعد از نصب  و ارائه توضیحات مربوط به طراحی قالب ، به سراغ طراحی صفحات زیبا با استفاده از صفحه ساز sp page builder رفتیم ، با کمک این صفحه ساز میشه صفحات زیبایی مشابه همین صفحات سایت مدیر مجازی طراحی کرد .

 

 

 

 

امیدوارم از مشاهده این فیلم آموزشی رایگان لذت برده باشین ، چنانچه سوالی درباره مطالب آموزشی ارائه شده در این فیلم دارین میتونین به بخش مشاوره به مدیران مراجعه کنین و سوالات خودتون رو با پرداخت مبلغ اندکی دریافت کنین و از مشاوره مدیر مجازی برای طراحی سایت خودتون استفاده کنین .

 

نظرات (0)

نظر جدیدی وجود ندارد

سوالی دارین بپرسین ،سریع پاسخ میدیم .

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما