هشتگ گذاری در اینستاگرام

آموزش کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام

سلااااام ، حالتوووون چطوره ؟ 🌸🌸🌸من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، در این مقاله میخوام توضیحات کاملی از هشتگ گذاری در اینستاگرام رو برات بگم.

اگر میخوای با استفاده از اینستاگرام برای کسب و کارت بازاریابی کنی و علاقه مندان به محصولات و خدماتت رو در پیج خودت کنار هم جمع کنی ، یکی از راه های اون استفاده صحیح از هشتگ گذاریهاست. ادامه این مقاله رو با دقت بخون تا از این ابزار عالی برای معرفی و رونق بیشتر کسب وکارت استفاده کنی .

 

هشتگ اینستاگرام چیست ؟

هشتگ در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ، یک ابزار برای دسته بندی مطالب مختلفه . اگر قرار بشه درباره موضوعات مختلف در اینستاگرام محتوا و مطلب تولید بشه و بعد مثلا من بخوام فقط مطالب مربوط به بازاریابی رو ببینم ، چطوری مطالب مربوط به بازاریابی از سایر مطالب متنوع برای من تفکیک و جدا خواهد شد؟

با استفاده از هشتگ (#) مطالب مختلف رو در اینستاگرام از هم تفکیک میکنن . مدیر هر پیج در اینستاگرام وقتی مطلب جدیدی در پیج خودش منتشر میکنه ، اون محتوا و پست خودش رو از طریق هشتگ ها معرفی و از سایر مطالب جدا میکنه ، مثلا وقتی من در اینستاگرام یک  پست درباره آموزش بازاریابی میزارم ، یکی از هشتگ هایی که زیر این پست در قسمت کپشن مینویسم اینه :

#آموزش_بازاریابی_دراینستاگرام

به این شکل به اینستاگرام اعلام میکنم که این پست من درباره چیه و به همین راحتی محتوای من در دسته بندی آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام قرار میگیره و کاربران اینستاگرام میتونن با جستجوی این هشتگ ، به راحتی به این پست من و سایر پست هایی که پیج های دیگه با این هشتگ منتشر کردن دسترسی داشته باشن.

 

کاربردهای هشتگ در اینستاگرام :

همونطور که در پاراگراف قبل توضیح دادم ، یکی از مهمترین کاربردهای هشتگ گذاری در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی تفکیک پست های مختلف بر اساس موضوعات مختلفه. علاوه بر این هشتگ گذاری کاربردهای دیگه ای هم داره که در زیر مشاهده میکنین :

مشخص شدن حوزه کاری شما :

یکی از راه هایی که پیج های مختلف میتونن به وسیله اون به اینستاگرام حوزه کاری خودشون رو اعلام کنن ، استفاده از هشتگ هاست . وقتی یک پیج از هشتگ های مربوط به مثلا فروش مانتو و لباس در پست های خودش استفاده میکنه به راحتی حوزه کاری خودش رو برای اینستاگرام مشخص میکنه و این مطلب باعث میشه که اینستاگرام پست های ما رو به علاقه مندان حوزه کاری ما نشون بده .

افزایش بازدید پست با استفاده از هشتگ :

افراد میتونن در اینستاگرام یک هشتگ رو جستجو کنن و پست های منتشر شده در اون هشتگ رو ببینن ، حالا اگر شما برای پست های مختلف خودتون در اینستاگرام از هشتگ های مرتبط استفاده کنین ، این طوری بازدید پست ها تون بیشتر میشه .

جذب فالور رایگان با هشتگ گذاری:

وقتی برای پست های مختلف خودتون هشتگ های مرتبط میزنین ، سایر کاربران با جستجو اون هشتگ پست های شما رو میبینن با پیج شما آشنا میشن ، و اگر محتویات پیج شما براشون مناسب باشه، شما رو فالوو میکنن و این طوری بوسیله هشتگ گذاری ، فالوور رایگان بدست میاریم.

این نکته رو هم بگم خدمتتون که هشتگ ها هم مثل پیج ها، قابل فالوو شدن هستن ، یعنی شما میتونین با جستجو و یا کلیک روی یک هشتگ به صفحه مربوط به اون هشتگ برین و دکمه فالو بالای اون صفحه رو بزنین و این طوری اون هشتگ رو فالو کنین .

حالا از اون به بعد، هر پیجی که پست جدیدی با اون هشتگ منتشر کنه ، اون پست در قسمت ایکون خانه اینستاگرام شما براتون نمایش داده میشه . نکته مهم در این قسمت اینه که پیج شما باید حتما عمومی باشه تا هشتگ های شما ، در صفحه هشتگ مربوطه نمایش داده بشه . بنابراین اگر پیجتون خصوصی است و میخواین از هشتگ ها ورودی بگیرین و فالور جذب کنین باید پیجتون رو به عمومی تغییر بدین.

 

انواع هشتگ در اینستاگرام :

هشتگ ها رو در اینستاگرام با توجه به کاربردی که دارن میشه به گروه های مختلف تقسیم بندیشون کرد ، مثلا :

هشتگ های معرفی محصول یا خدمات:

هشتگ هایی که در زیر پست های معرفی یک محصول یا خدمت استفاده میشن جز این دسته از هشتگ ها هستن ، مثلا : #طراحی_سایت  #مانتو  #گوشی_سامسونگ #برقکارساختمان و …

هشتگ های تخصصی :

هر کسب و کاری با توجه به اسم برند و خدمات خودش میتونه هشتگ تخصصی برای خودش ایجاد کنه و کاربران مختلف اینستاگرام با جستجو یا کلیک روی اون هشتگ پست های مد نظر تولید کننده هشتگ رو ببینن ، مثلا من در اینستاگرام هشتگ : #مدیرمجازی رو زیر همه پست های خودم میزنم و شما میتونین با جستجو این هشتگ همه پست های منو ببینین . البته اگر زیر بعضی از پست ها فراموش نکرده باشم استفاده کنم !

هشتگ های کمپین های تبلیغاتی:

وقتی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار میکنیم ، میتونیم یک هشتگ خاص هم برای اون کمپین ایجاد کنیم و از فالورهامون بخوایم درباره این کمپین با استفاده از این هشتگ، پستی رو منتشر کنن و یا نظر خودشون رو با این هشتگ همراه کنن تا بشه با جستجو این هشتگ همه پستهای مربوطه رو در یک صفحه مشاهده کرد .

هشتگ های مشخص کننده مکان:

اگر قبل از اسم یک مکان # بزاریم ، ما یک هشتگ مکانی درست کردیم که میتونیم از اون در داخل پست ها مون استفاده کنیم و با جستجو کاربران درباره اون مکان ، پست خودمون رو در دسترس این افراد قرار بدیم ، مثلا #مشهد  #حرم_امام_رضا

البته برای ثبت مکان میشه از قسمت لوکیشن هم در مراحل ارسال یک پست استفاده کرد.

هشتگ های رویدادها و اتفاقات خاص :

برای مناسبت های مختلف هم میشه یک هشتگ مرتبط ایجاد کرد و از کاربران فضای مجازی خواست تا از اون هشتگ استفاده کنن و کلام خودشوون رو درباره اون رویداد در دسترس علاقه مندان قرار بدن ، مثلا هشتگ #طرح_صیانت این روزها خیلی داغ شده و مورد استفاده است.

 

تعداد هشتگ در هر پست اینستاگرام:

همه میگن حداکثر تعداد قابل استفاده هشتگ در هر پست اینستاگرام 30 هشتگ است ، اما من نظر متفاوتی دارم .

با توجه به اینکه یکی از راه های تشخیص موضوع هر پست برای اینستاگرام هشتگ های استفاده شده در اون پست است و با توجه به اینکه اگر بی رویه از هشتگ ها استفاده کنیم ،ممکنه از سوی اینستاگرام به عنوان پست اسپم شناخته بشیم ، به نظر من تعداد هشتگ بهتره با توجه به تعداد کلمات و متن داخل کپشن تنظیم بشه ، یعنی وقتی در کپشن کلا یک خط ده کلمه ای توضیح نوشتیم استفاده از 30 هشتگ کار منطقی و درستی به حساب نمیاد .

بهتره سعی کنیم در صورتی از 30 هشتگ استفاده کنیم که فضای کامل کپشن رو با متن و توضیحات لازم پر کرده باشیم.

 

هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام :

وقتی از یک هشتگ بصورت غیر منطقی و بی رویه و بی ربط استفاده بشه و یا برای معرفی پست های خلاف قوانین اینستاگرام از یک هشتگ استفاده کنیم ، اون هشتگ توسط اینستاگرام بسته میشه و اگر به صفحه پست های اون هشتگ بریم ، پستی برای ما نمایش داده نمیشه و در جستجو اون هشتگ نتیجه ای مشاهده نمیکنیم.

بهتره قبل از استفاده از هر هشتگ از فعال بودن و ممنوع نبودن اون هشتگ مطمئن بشیم تا جریمه اینستاگرام در این زمینه شامل حال پست یا پیج ما نشه .

 

هشتگ نویسی در اینستاگرام :

اگر تصمیم گرفتین از هشتگ ها در اینستاگرام استفاده کنین ، در هر جایی که امکان تایپ دارین میتونین یک هشتگ ایجاد کنین ، فقط کافیه قبل از کلمه مد نظر از (#) استفاده کنین  ،مثلا : #مدیرمجازی

  • بین هشتگ و کلمه مد نظر نباید فاصله باشه ، مثلا # مدیرمجازی اشتباه است
  • بین کلمات مختلف در هشتگ نباید فاصله باشه ، مثلا #مدیر مجازی اشتباه است
  • بین کلمات مختلفی که میخوایم فاصله باشه از فاصله نمیشه استفاده کرد و فقط میشه آندرلاین یا خط زیر گذاشت  ،مثلا #مدیر_مجازی
  • از کاراکترهای خاص مثل @#$%&؟ در هشتگ ها نمیشه استفاده کرد
  • زیر پست سایر پیج ها ، اگر هشتگ بزنین ، کاربردی تبلیغاتی نمیتونه براتون داشته باشه
  • برای تفکیک کلمات انگلیسی در هشتگ با توجه به نبود فاصله بین کلمات میتونین از حروف بزرگ استفاده کنین ، مثلا #ModireMajazi
  • از هشتگ هایی که در پست قبلی استفاده کردین در پست جدید استفاده نکنین و در هشتگ های پست جدید از موارد جدید استفاده کنین ، تا اینستاگرام هدف شما رو از هشتگ گذاری تبلیغ بی رویه برای پست ها در نظر نگیره .
  • وقتی روی یک هشتگ کلیک کنین به صفحه ای منتقل میشین که پست های مربوط به اون هشتگ ، پست های تاپ و برتر و آخرین پست های منتشر شده با اون هشتگ رو مشاهده میکنین .
  • هشتگ هایی که از چند کلمه تشکیل شدن معمولا راحت تر شما رو به نتیجه میرسونن و هشتگ های تک کلمه ای معمولا رقابت خیلی بیشتری دارن ، بنابراین حتما از هشتگ های چند کلمه ای مرتبط که فکر میکنین کاربران جستجو خواهند کرد استفاده کنین
  • از هشتگ های بی ربط به محتوا و پست خودتون استفاده نکنین ، چون این کار امتیاز منفی برای پست و پیج شما دربر خواهد داشت.

جستجو هشتگ های مرتبط :

اگر میخواین درباره یک کلمه خاص هشتگ های مرتبط با اون رو پیدا کنین میتونین روی این کلمه کلیک کنین :

hashtag generator

با کلیک روی عبارت بالا به صفحه جستجو در گوگل هدایت میشین که در این صفحه سایت های مختلفی که تولید هشتگ و معرفی هشتگ های مرتبط رو انجام میدن خواهین دید. روی یکی از این سایتها کلیک کنین و با وارد کردن یک کلمه ، هشتگ های مرتبط با اون رو دریافت کنین.

کلام آخر :

بازاریابی در اینستاگرام ، یعنی انجام اقداماتی در اینستاگرام که باعث میشه علاقه مندان بیشتری به کسب و کارما  در پیج ما حضور پیدا کنن و با کالا یا خدمات ما آشنا بشن . استفاده از هشتگ ها دراینستاگرام یکی از راه های جذب علاقه مندان کسب و کارمونه .

پس حتما و اصولی از هشتگ ها برای رشد کسب و کارتون استفاده کنین .

شما این مقاله رو از زیر مجموعه آموزش بازاریابی در اینستاگرام مطالعه کردین ، اگر همچنان میخواین از آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام رو بخونین ، لطفا به صفحه زیر مراجعه کنین:

آموزش بازاریابی در اینستاگرام 

و اگر میخواین از سایر زیر مجموعه های آموزشهای اینستاگرام به مطالعه خودتون ادامه بدین لطفا به این صفحه مراجعه کنین :

آموزش اینستاگرام

حرفی ، حدیثی  ، سخنی ،کلامی ، نظری ، انتقادی داری حتما در کادر دیدگاه ها کمی پایین تر برام بنویس ، ارادتمند ، رضا نکوئی

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118