1. شما اینجا هستید : مدیر مجازی
  2. آموزش به مدیران
  3. آموزش طراحی سایت
  4. آموزش طراحی سایت با جوملا
  5. طراحی قالب و صفحات سایت جوملایی

طراحی قالب و صفحات سایت جوملایی

دسته بندی این مطلب : آموزش طراحی سایت با جوملا

در آموزش جلسه قبل سیستم مدیریت محتوا جوملا رو نصب کردیم ، در این جلسه میخوایم دستی به سرو روی سایت بکشیم و ازین ظاهر ساده و صفحه سفید خارجش کنیم و نحوه طراحی قالب و ایجاد صفحات زیبا رو یاد بگیریم

سلام وقت بخیر ، من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، بهتون پیشنهاد میکنم برای درک بهتر مطالب آموزشی این صفحه حتما فیلم ضبط شده پایین این صفحه رو مشاهده کنین .

در جلسه قبل آموزش طراحی سایت با جوملا ، این سیستم مدیریت محتوا رو نصب کردیم ، اگر این جلسه رو مشاهده نکردین ، لطفا روی این لینک کلیک کنین ، ابتدا فیلم آموزش نصب جوملا رو مشاهده کنین ، سپس به این صفحه برگردین و آموزش طراحی ظاهر و قالب سایت و ایجاد صفحات شکیل در جوملا رو مشاهده کنین .

فیلم آموزش نصب جوملا در سی پنل

شروع نصب قالب و طراحی صفحات سایت جوملایی:

بعد از نصب جوملا مشاهده کردین که در صفحه اول وب سایت جوملایی ما یک صفحه بسیار ساده ایجاد شده است ، حالا برای اینکه این صفحه رو از این سادگی خارج کنیم ، باید بریم سراغ طراحی قالب و طراحی صفحات جوملا ، تا بتونیم به سایت جوملایی خودمون ظاهر شیک تر و مناسب تری بدیم >.

اگر میخواین بهتر با مفهوم ظاهر و قالب سایت آشنا بشین بد نیست سری به صفحه طراحی قالب سایت جوملایی  در سایت مدیر مجازی بزنین تا ظاهر متفاوت صفحات مختلف سایت رو در این صفحه مشاهده کنین . در این صفحه مشتریانی که طراحی سایت خودشون رو به مدیر مجازی واگذار میکنن ، میتونن انتخاب کنن که ظاهر و قالب سایتشون شبیه کدام یک از موارد داخل این صفحه باشه ، تا طبق طرح انتخابی مشتری ، ظاهر و قیافه سایتشون رو طراحی و ایجاد کنیم .

خوب اگر نگاهی به صفحه اول سایت جوملایی که بعد از نصب جوملا در جلسه قبل آموزش داشتیم ، بیندازین و حالا نگاهی به قالبهای سایت جوملایی که در لینک بالا اومده داشته باشین متوجه میشین که قراره صفحه اول ساده سایت ما به چه صفحه شیک و جذابی تبدیل بشه، طبق آموزشهایی که در فیلم آموزش طراحی قالب در پایین همین صفحه اومده .

 قالب سایت چیه ؟ منظور از صفحات سایت چیه ؟

قالب سایت به نوعی اسکلت اصلی سایت است ، میشه گفت قسمتهایی از صفحات سایت که در تمام صفحات تکرار میشه و تغییری در اونها مشاهده نمیشه ، قسمت بالای سایت یا هدر ، بخش های ثابت در سمت چپ سایت ، یا سمت راست سایت ، که در سایتهای مختلف مشاهده میکنین و در همه صفحات اون سایتها تکرار میشه ،و قسمت پایین سایت یا فوتر سایت ، این های بخش هایی هستن که در تمام صفحات سایت تکرار میشن و در جز طراحی قالب سایت به شمار میان و با تغییر قالب سایت ، میشه این ها رو تغییر داد

اما بخش اصلی محتوا و مطالب هر صفحه از سایت رو صفحات اون سایت میگن ، این بخش ، مطالب هر صفحه رو پوشش داده و با سایر صفحات سایت متفاوته ، بنابراین در قسمتی از صفحات سایت که مطالب اصلی و محتوای اصلی هر صفحه میاد ، برای ایجاد یا ویرایش این قسمت ها باید به بخش صفحات سایت خودمون مراجعه کنیم و از قالب جداست .

نصب قالب سایت جوملایی:

برای نصب قالب و سایر افزونه های جوملا باید به مدیریت سایت جوملایی خودمون و به منوی افزونه ها – زیر منوی مدیریت و زیر منوی نصب مراجعه کنیم ، توضیحات کامل این قمست رو میتونین در فیلم پایین همین صفحه مشاهده کنین

نصب قالب هلیکس و تنظیمات آن :

در این قسمت فیلم زیر، قالب هلیکس رو برای جوملای خودمون نصب کردیم و درباره فارسی سازی قالب هلیکس جوملا و منوهای توضیحات لازم رو در فیلم زیر ارائه کردیم .

طراحی صفحات سایت با صفحه ساز sp page builder :

در فیلم زیر بعد از نصب  و ارائه توضیحات مربوط به طراحی قالب ، به سراغ طراحی صفحات زیبا با استفاده از صفحه ساز sp page builder رفتیم ، با کمک این صفحه ساز میشه صفحات زیبایی مشابه همین صفحات سایت مدیر مجازی طراحی کرد .

در حال بارگذاری پخش کننده...

امیدوارم از مشاهده این فیلم آموزشی رایگان لذت برده باشین ، چنانچه سوالی درباره مطالب آموزشی ارائه شده در این فیلم دارین میتونین به بخش مشاوره به مدیران مراجعه کنین و سوالات خودتون رو با پرداخت مبلغ اندکی دریافت کنین و از مشاوره مدیر مجازی برای طراحی سایت خودتون استفاده کنین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست