1. شما اینجا هستید : مدیر مجازی
 2. آموزش به مدیران
 3. آموزش طراحی سایت
 4. مقالات طراحی سایت در مشهد
 5. انواع طراحی سایت مشهد

انواع طراحی سایت مشهد

دسته بندی این مطلب : مقالات طراحی سایت در مشهد

سلام وقت بخیر ، من رضا نکوئی هستم مدیر وب سایت مدیر مجازی ، مرکز طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت به 2 روش کلی انجام میشه اگر میخواین بدونین این دو مدل چطوری انجام میشه و روشهای معمول اون چیه در این مقاله با من همراه باشین .

بابت اینکه توضیحات منو درباره این دو روش ، بهتر درک کنین از یک مثال همراه با توضیحات خودم استفاده میکنم .

فرض کنین میخوام نحوه تولید خودرو و ماشین رو براتون توضیح بدم .برای تولید یک ماشین به دو شکل میشه عمل کرد ، روش اول اینه که کارخانه تولید کننده قطعات خودرو، خودش قطعات رو سر هم میکنه و ماشین رو کامل تولید میکنه و به بازار میده .

روش دوم اینه که کارخانه تولید کننده قطعات ، فقط تولید کننده قطعات است و خودش ماشین رو سر هم نمیکنه و این قطعات در کارخانه دیگری سر هم میشه و با توجه به نیاز مشتری کم و زیاد میشه و در نهایت ماشین مورد نیاز مشتری تولید و تحویل مشتری میشه.

طراحی سایت هم مثل این مثال میمونه و کلا به دو روش زیر انجام میشه :

روش اول  :

یک برنامه نویس ، یک طراح گرافیک ، یک متخصص رابط کاربری ، این سه نفر با هم سایت مشتری رو از پایه تولید میکنن ، کامل میکنن و تحویل مشتری میدن ، مثل کارخانه تولید ماشین که خودش قطعات رو میساخت و سرهم میکرد و خودرو اماده رو ، تحویل مشتری میداد . این روش به روش برنامه نویسی از پایه مشهوره که به زبانهای مختلف برنامه نویسی تحت وب ، از جمله زبان برنامه نویسی php  و یا asp انجام میشه .

برتریهای طراحی سایت با روش برنامه نویسی :

میشه گفت تنها خوبی که طراحی سایت  به روش برنامه نویسی داره اینه که بعضی از کارهایی که در روش دوم شاید نشه انجام داد رو دراین روش میشه انجام داد . مثلا ممکنه یک مشتری سایت خاصی برای کاربرد خاصی و با توجه به نیازهای کسب و کار خودش خواسته باشه که ناچارا برای این مدل سایتها که کاربرد خاص و مخصوص اون کسب وکار رو داره باید از روش برنامه نویسی از پایه استفاده کرد.

معایب طراحی سایت با روش برنامه نویسی از پایه :

 • یکی از معایب این روش طراحی سایت  ، هزینه بیش از ده برابری اونه . در این روش با توجه به اینکه تمامی اجزا ریز و درشت سایت باید توسط برنامه نویس ایجاد شود و زمان بسیار زیادتری نسبت به روش دوم که پایین تر براتون توضیح میدم میگیره ، هزینه طراحی سایت بسیار بیشتر میشه و حدود ده برابر روش دومه .
 • دومین عیب طراحی سایت با روش برنامه نویسی اینه که یک طراح و یک برنامه نویس و نهایت در یک تیم چند نفره ، طراحی سایت مشتری رو انجام مدین ، در حالی که در روش دوم یک تیم جهانی با چندین هزار نفر طراح و برنامه نویس سایت رو ایجاد میکنن و سایتی که چند هزار نفر روی اون نظارت داشته باشن قطعا سایتی بهتر خواهد بود .
 • سومین عیب طراحی سایت با روش برنامه نویسی مدت زمان اجرا است ، در روش طراحی سایت با روش برنامه نویسی از پایه ، بسته به نوع سایت و خدماتی که باید در اون فعال بشه بین 10 برابر تا صد برابر زمان بیشتری استفاده میشه  تا یک سایت به این روش از پایه اجرا و تکمیل وتحویل مشتری بشه .
 • چهارمین عیب روش طراحی سایت با برنامه نویسی از پایه ، آپدیت و بروز رسانی سایته ، کدهای زبان های برنامه نویسی به روز میشن ، تغییر میکنن ، و سایتهایی که با کدهای قدیمی  نوشته شدن باید بروز بشن و تغییر کنن تا بتونن امکانات بهتر و بیشتری رو به مشتری خودشون بدن وامنیت سایت دچار مشکل نشه و از حمله هکرها در امان بمونه و یک سایتی که از پایه برنامه نویسی شده در زمان تغییر فراوان کدها ، کاملا قدیمی میشه و شاید لازم باشه کل سایت مجدد از پایه اجرا بشه ، اما در روش دوم که در پایین تر توضیح دادم این سایتها خیلی راحت تر مرحله به مرحله با پیشرفت زبانهای برنامه نویسی بروز میشن و میشه گفت همیشه آپدیت و بروز هستن .

روش دوم طراحی سایت :

در این روش همونطور که در مثال کارخانه تولید خودرو در بالا عرض کردم ، که فقط قطعات رو تولید میکنه و درکارخانه دوم با توجه به نیاز مشتری قطعات سرهم و تکمیل و تحویل میشه ، در این روش طراحی سایت  هم یک تیم طراحی سایت به وسعت کل دنیا دور هم جمع شدن و یک سایت کلی و قطعات لازم برای امکانات سایتهای مختلف رو آماده کردن و ما به عنوان کارخانه دوم ،  قطعات تقریبا آماده سایت رو سر هم میکنیم و با توجه به نیاز مشتری تغییرات لازم رو در اون میدیم و سایت رو تکمیل میکنیم و به مشتری تحویل میدیم . به این سایتها ، سیستم مدیریت محتوا و یا CMS  گفته میشه ، پس طراحی سایت با cms  یعنی طراحی سایت به روشی که قطعات سایت تقریبا آمادست و برای هر سایتی با هر امکاناتی قطعات مورد نیاز از قبل تهیه شده و طراح سایت دراین روش این قطعات رو باید بشناسه و بتونه درجای خودش ازش استفاده کنه و یک سایت عالی رو تحویل مشتری بده . امکانات مختلفی که در طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا میتونین دریافت کنین در صفحه امکانات و هزینه وب سایت مشاهده کنین .

معایب طراحی سایت  با روش cms

تنها عیبی که شاید این روش داشته باشه ، اینه که اگر یک سایت با کاربرد خیلی خاص مد نظر مشتری باشه با روش استفاده از cms قابل اجرا نیست ، برای اینکه دقیق تر بدونین چه مقدار از سایتها با روش cms  قابل اجرا نیست ، شاید بشه گفت از هر 1000 سایت موجود در اینترنت یک سایت اون با cms  قابل اجرا نیست و بقیه 999 سایت دیگه با cms قابل اجراست .

برتریهای طراحی سایت در مشهد با روش cms

تمامی ایرادهایی که در روش طراحی سایت با برنامه نویسی گفته شده اینجا حسن و برتری است .

 • اولین برتری  طراحی سایت با روش cms هزینه طراحی سایت  است : در روش طراحی سایت با cms با توجه به اینکه قطعات طراحی سایت از قبل اماده شده هزینه بسیار کمتری برای مشتری داره .
 • دومین برتری طراحی سایت با روش cms اینه که به جای اینکه یک تیم چند نفره روی سایت مشتری کار کنن و سایت نهایی حاصل تلاش یک تیم چند نفره باشه در روش طراحی سایت با cms ، سایت نهایی حاصل نتیجه و مهارت یک تیم چند هزار نفره است که در سراسر دنیا و در کشورهای مختلف روی ساختن قطعات این سایت کار کرده اند ، به نظرتون کدوم تیم ، سایت بهتری آماده و تحویل مشتری کرده ؟
 • سومین برتریدر روش cms مدت زمان اجرا پروژه است که بسیار سریع تر ، دقیق تر ، کامل تر و بهتر سایت ، آماده و تحویل مشتری میشه .
 • چهارمین برتری طراحی با روش cms آپدیت و بروزرسانی سایته و همونطور که خدمتتون عرض کردم این تیم چند هزار نفره همیشه در حال توسعه و تکمیل سازی و بروزرسانی سایتهای cms هستن و این سایتها همیشه بروز و بدون مشکله البته اگر طراح شما در قراردادش این بخش رو برای شما انجام بده و جز قراردادش باشه .

مهمترین cms های مطرح دنیا :

دو cms مطرح دنیا که در طراحی سایت بیشتر از اون ها استفاده میشه و در طراحی سایت در مشهد هم به وفور از اونها استفاده میکنیم به نامهای جوملا و وردپرس است . این دو cms بیشترین استفاده رو در طراحی سایتهای اینترنت دارن .

با کدام روش سایت خودم رو سفارش بدم ، برنامه نویسی از پایه و یا استفاده از سیستم های مدیریت محتوا و یاهمان cms ؟

با توجه به توضیحات فوق الان باید بتونین به راحتی روش مورد نیاز طراحی سایت خودتون رو انتخاب کنین و البته نگران نباشین ما با توجه به نیازهای شما بهترین و ارزانترین روش رو بهتون پیشنهاد خواهیم کرد.

مدیر مجازی از کدام روش برای طراحی سایت استفاده میکنه ؟

با توجه به توانایی انجام تقریبا همه سایتها با cms ما برای طراحی سایت در مشهد از روش cms و سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنیم  ،اما اگر نیاز شما با روش طراحی سایت با cms قابل اجرا نباشد ، آنوقت سایت شما رو از پایه برنامه نویسی خواهیم کرد . قیمت ها و روش ارائه خدمات در سایت مدیر مجازی کلا بر مبنای استفاده از cms است .

یک نکته مهم ، درباره طراحی سایت با cms و استفاده از قطعات تقریبا آماده سایت :

حالا که براتون روشن شد  ، طراحی سایت در مشهد اکثرا به روش cms است ممکنه این نظر رو پیدا کنین که طراحی با cms کار آسونیه و طراح سایت کار خاصی انجام نمیده چون همه چی از قبل تقریبا آمادست ، آیا واقعا این طوره ؟

برای اینکه درک بهتری از این موضوع هم داشته باشین ، به مثال کارخانه خودرو سازی برمیگردیم ، اگر تمامی قطعات آماده یک خودرو رو به شما بدن میتونین این قطعات رو سر هم کنین و یک ماشین آماده کنین و ازش استفاده کنین ؟ مثلا قطعات و اجزا یک پراید رو به شما بدن میتونین همه روسر هم کنین ؟ یا سرهم کردن و راه انداختن این ماشین هم نیاز به تخصص  و مهارت خودش رو داره ؟ آیا کارخانه سر هم کننده قطعات خودرو کار مهمی انجام نمیده ؟ اگر شما هم میتونین این قطعات رو سر هم کنین میشه گفت کارخانه سرهم کننده قطعات خودرو ، کار مهمی انجام نمیده .

طراحی سایت با روش cms هم دقیقا مثل همین مثاله و اصلا کار یک فرد عادی نیست که این قطعات رو سر هم کنه و یک سایت رو آماده و قابل استفاده کنه و طراحی با روش cms هم کاملا تخصصی و یک مهارت حرفه ای و کاملا فنی برای طراحی سایته و اصلا توسط افراد عادی قابل اجرا نیست.

مهمترین ویژگی ثبت سفارش طراحی سایت در مدیر مجازی :

مهمترین ویژگی شرکت ما به عنوان یک شرکت طراحی سایت در مشهد نحوه تسویه حساب است ، ما برای تسویه هزینه طراحی سایت شما هیچ عجله ای ندارین و هر طور که شما راحت بودین و اذیت نشدین میتونین تسویه حساب خودتون  رو انجام بدین ، چی ازین بهتر؟

برای ثبت سفارش طراحی سایت در مجموعه مدیر مجازی روی این لینک کلیک کنین : طراحی سایت مشهد

امیدوارم از خوندن این مقاله لذت برده باشین و با انواع طراحی سایت در مشهد آشنا شده باشین . اگر نیاز به مشورت و مشاوره رایگان برای طراحی سایت خودتون دارین روی آیکون تلگرام یا واتساپ پایین صفحه سمت راست کلیک کنین تا از مشاوره رایگان ما استفاده کنین ، شماره واتساپ ما 09155001890 است .

یکی دیگه از راههای آسون ارتباط با ما و دریافت پاسخ سوالات ، استفاده از فرم نظرات پایینه ، سوالتون رو در فرم پایین بپرسین و در کمتر از 24 ساعت پاسخ خودتون رو دریافت کنین .

ارادتمند ، رضا نکوئی مدیر مجموعه مدیر مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست