1. شما اینجا هستید : مدیر مجازی
  2. آموزش به مدیران
  3. آموزش طراحی سایت
  4. مقالات طراحی سایت در مشهد
  5. هاست و دامنه رایگان برای سفارش طراحی سایت مشهد

هاست و دامنه رایگان برای سفارش طراحی سایت مشهد

دسته بندی این مطلب : مقالات طراحی سایت در مشهد

اگر هنوز کسب و کار خودتون رو در فضای مجازی وارد نکردین و طعم شیرین کسب درآمد از اینترنت رو نچشیدین میتونین در این مقاله با من همراه باشین تا درباره هاست و دامنه وب سایت برای طراحی سایت در مشهد براتون توضیح بدم .

من رضا نکوئی هستم مدیر وب سایت مدیر مجازی ، در این مقاله میخوام درباره 2 بخش مهم در طراحی سایت  براتون توضیح بدم ، احتمالا شما هم تا حالا درباره هاست و دامنه سایت حرفهایی رو شنیده اید ، در این مقاله این دو قسمت رو کاملا تشریح میکنیم و توضیحات لازم و فنی رو درباره هاست و دامنه رایگان برای طراحی سایت  خدمتتون عرض میکنم .

دامنه وب سایت یا دومین سایت :

اولین کاری که برای ورود به دنیای اینترنت و طراحی سایت خودتون نیاز دارین اینه که اسم سایت خودتون رو انتخاب کنین ، به اسم سایت ، دومین سایت یا دامین سایت گفته میشه ، بنابراین هر جا صحبت از دامین سایت یا دومین سایت بود ، یعنی اسم سایت !

اسم سایت نفش مهمی در موفقیت کسب و کار شما در اینترنت داره ، یک اسم با معنی برای وب سایت شما ، بخش زیادی از معرفی کسب و کار شما رو به مخاطب انجام میده ، مثلا اسم یکی از وب سایتهای شرکت ما www.vizitchap.com است . وقتی شما اسم سایت ویزیت چاپ رو میشنوین یا جایی میبینین ، نیاز هست درباره خدمات و محصولات این سایت توضیحات بیشتری بدونین ؟ یافقط اسم این سایت گویای فعالیت سایت است ؟

بنابراین با انتخاب یک اسم با معنی و مشخص کننده کسب و کارتون ، معرفی وب سایت و کسب و کار راحت تر میشه .

موارد مهم در انتخاب نام وب سایت :

  • کوتاه بودن نام وب سایت

یکی از موارد مهم ، برای در ذهن ماندن نام وب سایت شما ،  کوتان بودن اسم سایت است ، هر چه تعداد حروف و کلمات نام وب سایت بیشتر باشه ، به خاطر سپردن ، تلفظ کردن ، خواندن برای مشتری و نوشتن مشتری با چالش بیشتری روبرو میشه ، با توجه به این توضیح برای انتخاب نام دامنه سایت خودتتون تا حد ممکن از اسم های کوتاه و قابل درک برای مشتریان استفاده کنین .

  • تلفظ نام وب سایت 

یکی از چالشهای انتخاب نام وب سایت ، انتخاب اسمی است که تلفظ ان راحت باشه ، اگر اسمی برای وب سایت خودمون انتخاب کنیم که تلفظ ان راحت نباشه ، قطعا مشتری ما سردرگم میشه ، مخصوصا زمانی که آدرس سایت ما رو بصورت شفاهی بشنوه و یا مدت زمانی از اخرین باری که از سایت ما استفاده کرده گذشته باشه ، در ان زمان به احتمال بسیار زیاد برای ورود به سایت ما با مشکل مواجه میشه و شاید از سایتهای دیگری سر دربیاره و یا کلا از خیر پیدا کردن سایت ما بگذره ، استفاده از نام وب سایت بصورت فینگلیش یا همان نوشتن اسم سایت با تلفظ فارسی اما با حروف انگلیسی هیج ایرادی نداره و حتی بهتر از نوشتن اسم سایت به صورت انگلیسی با تلفظ انگلیسی است .مثلا به اسامی این دو وب سایت توجه کنین مثلا میخوایم برای فروشگاه کتاب زیبا اسم وب سایت انتخاب کنیم ، اسم این وب سایت بصورت فینگلیش میتونه این طوری نوشته بشه

Ketabeziba.com   یا بصورت   zibaketab.com

در حالی که اگر بخوایم از کلمات انگلیسی با تلفظ انگلیسی استفاده کنیم میشه بصورت زیر :

Beautifulbook.com

خوب تلفظ اسم این وب سایت ، برای فارسی زبانان و نوشتن ان کار راحتی نیست ! بنابراین در تلفظ نام وب سایت خودتون و راحتی خواندن و نوشتن آن دقت لازم رو داشته باشین ،

ممکنه بهترین طراحی سایت هم برای شما اجرا بشه ، اما اگر اسم سایت مناسبی نداشته باشه ، ورود مستقیم افراد به سایت شما به طور چشم گیری  ممکنه کاهش پیدا کنه .

  •  پسوند دامنه سایت 

پسوند دامنه به قسمت انتهایی اسم سایت گفته میشه مثل .com یا .ir   پسوند .com  یکی از بهترین پسوندها و رندترین پسوندها برای انتخاب نام وب سایت و طراحی سایت در همه جای دنیا است ، پسوند .com یک پسوند بین المللی است و برای انتخاب نام وب سایت در هر کشوری قابل استفاده است در مقابل پسوند .ir  مخصوص کشور ایران است و سایتهای ایرانی بنا به صلاحدید خودشون ازاین پسوند برای انتخاب نام وب سایت خودشون  استفاده میکنند .برای سایتهای ایرانی بهترین انتخاب برای پسوند وب سایت همین دو پسوند .com و یا  .ir   میتونه باشه .

جستجو و انتخاب نام دامنه وب سایت :

برای اینکه بدانین اسم وب سایت مد نظر شما قبلا گرفته شده و یا هنوز در اختیار کسی نیست ، میتونین روی منوی زیر کلیک کنین و در این صفحه نام وب سایت خودتون رو با پسوند های مختلف جستجو کنین و از آزاد بودن و یا گرفته شدن نام وب سایت مد نظرتون مطلع بشین ، برای ورود به صفحه جستجو نام دامنه روی این منو کلیک کنین.

جستجو نام دامنه

هاست وب سایت :

هاست وب سایت مکانی برای ذخیره کردن اطلاعات وب سایت شماست ، مثل هارد کامپیوترتون که اطلاعات خودتون رو داخلش ذخیره میکنین ، وب سایت شما هم به مکانی برای ذخیره اطلاعات ، متن ها ، تصاویر و سایر آیتم های خودش نیاز داره که به این قسمت وب سایت هاست گفته میشه . ما درمجموعه مدیر مجازی برای سفارش طراحی سایت در مشهد هاست مناسب بسته انتخابی شما رو به صورت رایگان در خدمات خودمون قرار دادیم و شما با سفارش طراحی سایت خودتون میتونین از هاست رایگان متناسب با بسته طراحی سایت خودتون بهره مند بشین .

در هاست یک وب سایت چه مواردی مهم است ؟

مقدار فضای هاست وب سایت :

یکی از موارد دارای اهمیت در هاست وب سایت شما ، مقدار فضای اختصاص داده شده به آن است و شما طبق همان فضای گرفته شده در هاست خودتون ، امکان آپلود و بارگزاری مطالب وب سایت خودتون رو دارین و اگر فضای هاست وب سایت شما پر بشه ، یا باید موارد غیر قابل استفاده رو حذف کنین و یا پکیج هاست وب سایت خودتون رو ارتقا بدین و فضای بیشتری برای وب سایت خودتون تهیه کنین . حجم تصاویر یکی از مواردی است که فضای هاست وب سایت رو سریعا پر میکنه ، بنابراین باید تا حد امکان حجم تصاویر داخل وب سایت رو کم کنین تا هم کیفیت لازم تصاویر حفظ بشه و هم فضای اضافی اشغال نکنه و علاوه بر فضای هاست ،  تصاویر با حجم بالا باعت دیر لود شدن وب سایت شما برای بازدیدکننده میشه و این اصلا به نفع کسب و کار اینترنتی شما نیست .

سرعت هاست وب سایت :

هاست یک وب سایت هم مقداری ازهارد یک کامپیوتر مربوط به اون هاست است ، یعنی سایت شما روی یک کامپیوتری که به سرور سایت شما متصله قرار داره و هر چقدر سرعت این کامپیوتر بیشتر و قوی تر باشه ، سرعت پاسخ دهی سایت شما و لود شدن آن بیشتره ، سرعت لود شدن سایت یکی از موارد مد نظر گوگل برای امتیاز دهی به سایت ها و نمایش سایت ها در جستجوهای کاربرانه .

پهنای باند وب سایت :

وقتی کاربران به سایت شما مراجعه میکنن و صفحات مختلف سایت رو بازدید میکنن ، در اصل دارن از سایت شما نوعی دانلود انجام میدن ، تا اطلاعات صفحات سایت شما برای کاربران دانلود نشه ، چیزی به کاربر نمایش داده نمیشه ، حالا حجم این دانلود ها در طول ماه به یک مقدار معینی میرسه و این مقدار میشه پهنای باند وب سایت شما ، پکیچ های مختلف طراحی سایت مشهد مجموعه ما ، پهنای باندهای مختلفی داره و شما میتونین با کلیک روی لینک زیر مقدار پهنای باند هر پکیج رو مشاهده کنین و برای سفارش خودتون پکیج مناسب رو انتخاب کنین

برای مشاهده پهنای باند پکیج های مختلف طراحی سایت روی این کلیک کنین : بسته های مختلف طراحی سایت

پایداری هاست وب سایت :

پایدار بودن هاست و قطع و وصل نشدن آن نکته مهمی در انتخاب هاست برای طراحی سایت است ، اگر هاست وب سایت شما پایدار نباشه و دائم قطع و وصل بشه سایت شما در دسترس نخواهد بود و کاربران وب سایت از این شرایط ازرده خاطر میشن و به وب سایت شما مراجعه نمیکنن ، هاست های ارائه شده در مجموعه مدیر مجازی برای طراحی سایت با تضمین 99 درصد ارائه و تقدیم مشتریان میشه .

پشتیبان گیری از هاست :

پشتیبان گیری منظم و دوره ای از اطلاعات وب سایت شما یکی از کارهای حیاتی برای بقا وب سایت شماست ، اگر اطلاعات سایت شما در دوره های منظم پشتیان گیری نشود و هارد سرور هاست شما خراب شود کل اطلاعات سایت شما از بین میرود ، بنابراین با پشتیانگیری منظم و هفته ای در مدیر مجازی اطلاعات وب سایت شما همیشه در دسترس است و در صورت بروز هر گونه اتفاق آخرین اطلاعات سایت شما مجددا بر روی وب سایت شما بارگذاری و اماده استفاده میشه .

ما در مجموعه مدیر مجازی  ، خدمات طراحی سایت رو به مشاغل گوناگون ارائه میکنیم و شما میتونین قبل از هرگونه سفارش طراحی از مشاوره رایگان ما استفاده کنین و بعد تصمیم خودتون رو برای سفارش قطعی کنین

برای استفاده از مشاوره رایگان  با شماره 09155001890 در تلگرام ، واتساپ و یا بصورت مستقیم تماس بگیرین . و یا روی آیکونهای پایین صفحه سمت راست کلیک کنین .

یک راه ساده تر برای دریافت پاسخ سوالات شما اینه که سوالتون رو در کادر نظرات پایین مطرح کنین ، در کمتر از 24 ساعت پاسخ میدیم بهتون .

امیدوارم با خوندن ین مقاله اطلاعات لازم رو بدست آورده باشین  ، ارادتمند ، رضا نکوئی مدیر وب سایت مدیر مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست