ترجمه آموزشهای انگلیسی به فارسی توسط خودت

بدون اینکه زبان انگلیسی بلد باشی ، آموزشهای ناب خارجی رو به فارسی تبدیل میکنی


این آموزش خفن با تخفیف 98 هزار تومانه ، اگر کد تخفیف 100% میخوای ایمیلت رو وارد کن و کد تخفیف رو در ایمیلت دریافت کن.


یک هدیه دیگه هم در ایمیل برات میزاریم

دریافت کد تخفیف100%

یک دقیقه تا دریافت کد تخفیف100 %

آموزش طراحی اسایت

آموزش طراحی وب سایت

به نظر شما میشه یک سایت برای کسب و کار خودمون داشته باشیم  ، اونم بصورت رایگان ؟

من رضا نکوئی هستم مدیر وب سایت مدیر مجازی در این مقاله میخوام درباره موضوع آموزش طراحی سایت و ایجاد یک سایت رایگان ، براتون توضیح بدم . با من همراه باشین .خوب بریم سر اصل مطلب ، بزارین اول با این موضوع شروع کنیم ، بعضی افراد داخل گوگل جستجو میکنن طراحی سایت رایگان ! ابتدا به این موضوع بپردازیم .

طراحی سایت رایگان :

به نظرتون میشه یک نفر پیدا بشه و یک سایت کاملا رایگان رو برای شما طراحی کنه  ؟

پاسخ به این سوال منفی است ، و مطمئنا هر کسی که توانایی انجام  کاری داره ، برای ارائه اون خدمات به ما میخواد درآمد کسب کنه و هزینه ارائه خدماتش رو از ما دریافت کنه .خوب پس چطوری میشه یک سایت رایگان داشته باشیم ؟

من راهش رو بهتون نشون میدم ، برای همین این مقاله رو ایجاد کردم تا درباره این موضوع براتون توضیح بدم .

یادگیری طراحی سایت ، تنها راه طراحی سایت رایگان :

اگر خیلی سریع بخوایم به نتیجه برسیم ، اینه که خودتون باید طراحی سایت رو یاد بگیرین و برای خودتون سایت طراحی کنین ، اونوقت طراحی سایت برای شما رایگان میشه .

میگن طراحی سایت کار سختیه ، چطور ممکنه این کار رو یاد بگیرم :

من میخوام بپرسم ، کدوم کار فنی و تخصصی اسونه ؟

هر کاری که تخصصی باشه و یپچ و خم های زیادی داشته باشه ، مطمئنا آسون نیست ، طراحی سایت هم مثل بقیه کارها !

اما مطلب مهم اینه که در ذهن برخی از افراد جامعه طراحی سایت خیلی خیلی سخت جا افتاده و این مطلب اشتباهه .

چرا اشتباهه : دلیلش اینه که طراحی سایت رو به روشهای مختلفی میشه انجام داد و این دسته از افرادی که طراحی سایت رو خیلی خیلی سخت میدونن ، با روشهای مختلف طراحی سایت آشنایی ندارن ، من میخوام در این مقاله روشهای مختلف طراحی سایت رو براتون توضیح بدم ، و بعد اون روشی که آسون تره رو بهتون کامل توضیح بدم و بعد انشاالله در بخش های جدید سایت مدیر مجازی ، یک دوره آموزش طراحی سایت براتون ایجاد کنم ، تا شما هم اگر فرصت لازم و علاقه کافی رو دارین ، طراحی سایت رو یاد بگیرین و بتونین خودتون برای خودتون طراحی سایت انجام بدین ، اونم بدون هیچ هزینه ای بابت طراحی وب سایت .  چطوره ؟

آموزش طراحی سایت با مدیر مجازی :

اگر به این نتیجه رسیدی که باید طراحی سایت رو یاد بگیری ، میتونی از آموزشهای رایگان طراحی سایت مدیر مجازی استفاده کنی.

کافیه لینک های داخل این صفحه رو دنبال کنی و آموزشها رو پیوسته ببینین تا بتونی یک طراح سایت بشی !

طراحی سایت، یکی از راه هایی است که میتونه آینده شما رو تضمین کنه و شما رو به درآمدهای بالا برسونه ، البته این کار هم مثل خیلی از کارهای دیگه یک شبه براتون اتفاق نمی افته و برای کسب درآمد از این راه باید وقت و هزینه لازم رو بزارین  ، اگر علاقه ای به کارهای طراحی ، کامپیوتری و اینترنتی دارین ، میتونین با یادگیری این رشته ، ازین فرصت استفاده کنین و آینده شغلی و مالی خودمون رو بسازین و با جذب مشتری و فروش آنلاین درآمدتون رو بیشتر کنین و یا وارد این کسب و کار بشین و برای بقیه مشاغل طراحی سایت انجام بدین و برای خودتون درآمد ایجاد کنین.

نکته مهم :

یک نکته مهم اینه که این شغل جز شغلهای آینده دار محسوب میشه و بدلیل اینکه به تازگی اینترنت در حال گسترش واقعی در ایرانه و مردم خیلی بیشتر از گذشته از اینترنت استفاده میکنن ،این کسب و کار میتونه شغلی آینده دار و امیدوار کننده باشه . و اگر هم برای خودتون کسب و کاری دارین میتونین با یادگیری طراحی وب سایت ، کسب و کار خودتون رو به صورت آنلاین ادامه بدین و هر زمان به تغییراتی در وب سایت خودتون نیاز داشتین بدون احتیاج به شخص دیگری همه تغییرات مد نظر رو خودتون اعمال کنین .

یک لحظه تصور کنین ، شما به عنوان یک طراح سایت  ، به توانایی های لازم رسیدین و الان دیگه میتونین هر وب سایتی رو طراحی کنین ، مثل مدیر مجازی .

اگر بیکار هستین اونوقت وجه اجتماعی این شغل رو چطوری میبینین ، طراح سایت ؟ خوب نیست؟

با توجه به پیشرفت سریع اینترنت در کشور ما  ، الان با مثلا 10 سال پیش خیلی تفاوت کرده ، 10 سال قبل کسی نمی دونست اینترنت چیه ، سایت چیه ، یک وب سایت به چه دردی میخوره ، چطوری میشه بصورت آنلاین درآمد کسب کرد .

حتی همین الان هم که این قدر اینترنت بین مردم گسترش پیدا کرده و دست هر کوچک و بزرگی یک گوشی هوشمند متصل به اینترنت وجود داره ، هنوز هم خیلی ها نمیدونین که میتونن با طراحی فروشگاه اینترنتی شروع به کسب درآمد کنن .

پیش نیاز شروع آموزش :

برای شروع آموزشها به توانایی و پیش زمینه خاصی نیاز ندارین ، همین قدر که با اینترنت آشنایی داشته باشین و تا حالا توی سایت های مختلف چرخیده باشین کفایت میکنه تا بتونین آموزشها رو شروع کنین .

دو راه برای یادگرفتن این حرفه پیش روی شماست : 1- به آموزشگاه طراحی سایت مراجعه کنین ، 2- به طراح سایت مراجعه کنین .

یادگرفتن هر شغل و حرفه ای از آموزشگاه بهتره یا از کسی که خودش مستقیم دستش تو کاره و هر روز داره اون کارو انجام میده ؟

قطعا یک طراح سایت که کار و شغلش اینه خیلی توانایی های بیشتری داره نسبت به یک معلم که چیزهایی رو یاد گرفته و همون ها رو آموزش میده و خیلی کمتر به مشکلات و گیرهای اون کسب و کار برخورد کرده ، اما یک طراح سایت حرفه ای که برای رفع مشکلاتش ناچاره اونها رو حل کنه تا کار مشتری خودش رو راه بندازه ، توانمندیهای خیلی بیشتری نسبت به یک آموزشگاه میتونه داشته باشه ، درسته ؟

خوب محکم سرجاتون بشینین که میخوایم بریم و طراحی سایت رو کم کم یاد بگیریم ، اول با توضیح انواع روشهای طراحی سایت براتون شروع میکنم :

روشهای مختلف طراحی سایت :

کلا به دو روش میشه یک سایت رو طراحی کرد ، من در مقاله دیگه ای درباره روشهای مختلف طراحی سایت توضیح دادم ، اما اینجا دوباره براتون توضیحات لازم رو عرض میکنم .

خوب بزارین برای اینکه روشهای مختلف طراحی سایت رو دقیقتر براتون توضیح بدم با یک مثال این توضیحات خودم رو کامل کنم ، مثال کارخانه خودرو سازی که در مقاله انواع طراحی سایت گفته بودم رو براتون میگم ، یک ماشین رو به دو روش میشه ساخت :

روش اول : کارخانه خودروسازی ، خودش کل قطعات ماشین رو میسازه ، سر هم میکنه و ماشین آماده رو تحویل مشتری میده .
روش دوم : یک کارخانه قطعات مختلف خودرو رو میسازه و میده به کارخانه دوم ، کارخانه دوم قطعات رو سر هم میکنه و ماشین آماده میشه و تحویل مشتری میشه .

حالا طراحی یک سایت هم مثل این مثاله :

روش اول طراحی سایت : در این روش که بهش میگن روش برنامه نویسی ، شما باید بتونی تک تک قطعات و بخش های مختلف سایت رو خودت تولید کنی (برنامه نویسی کنی) و بخش های مختلف رو کنار هم بچینی و سایت رو اماده کنی .
روش دوم طراحی سایت : در این روش که بهش میگن روش استفاده از سیستم های مدیریت محتوا ، بخش های مختلف ،  برای طراحی سایت های گوناگون ، از قبل آماده شده و شما باید آشنایی لازم رو داشته باشین و این بخش ها رو مثل کارخانه دوم خودروسازی ، سرهم کنی و سایت خودتون رو ایجاد و طراحی کنین .

خوب ، اون روشی که میگفتم در نظر عموم خیلی خیلی سخته ، روش اول طراحی سایت یا همون روش طراحی سایت با برنامه نویسی از پایه است و واقعا هم کار راحت و اسونی نیست . اما در روش دوم طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا ، خیلی آسونتر میشه یک سایت رو طراحی و ایجاد کرد ، و از اون سایت استفاده کرد .

اگر میخواین اطلاعات بیشتری راجع به این دو روش طراحی سایت بدست بیارین ، بهتره اون مقاله ای که بهش اشاره کردم رو مطالعه کنین : انواع طراحی سایت مشهد در این مقاله توضیحات بیشتر و مقایسه کامل بین این دو روش طراحی سایت رو براتون آوردم .

خوب بریم ادامه موضوع آموزش طراحی وب سایت و ایجاد وب سایت بصورت رایگان .

معرفی سیستم های مدیریت محتوا یا CMS :

سیستم های مدیریت محتوا یا CMS یک نوع سایت ساز هستن . یعنی برنامه ها و قطعات آماده ای هستن که اگر توانایی کار باهاشون رو داشته باشین ، میتونین با این برنامه های آماده و قطعات مهیا شده در این زمینه ، تقریبا هر نوع سایتی رو طراحی کنین ، اونم بصورت رایگان !

سیستم های مدیریت محتوا رایگان هستن و میتونین از روی سایت خود این سیستم ها ، اونها رو دانلود کنین و سایت خودتون رو باهاشون طراحی و آماده کنین ، البته به این راحتی هم نیست و این کار هم تخصص و مهارت خودش رو لازم داره .

دقیقا مثل مثال کارخانه خودروسازی که فقط تولید قطعات مهم نیست و سرهم کردن قطعات هم تخصص بسیار فنی و پیچیده ای است ، طراحی سایت هم فقط تولید یک سیستم مدیریت محتوا نیست و استفاده از این سیستم مدیریت محتوا هم مسایل فنی و تخصصی خاص خودش رو داره و اگر میخواین بتونین برای خودتون سایت رایگان طراحی کنین ، باید این تخصص و مهارت رو یاد بگیرین .

جوملا و وردپرس

مهمترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان :

دو سیستم مدیریت محتوا در جهان وجود داره که بیشترین استفاده از سیستم های مدیریت محتوا رو به خودشون اختصاص دادن ، اسم این دو سیستم وردپرس و جوملا است .

جوملا و وردپرس 2 سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS محبوب و پر استفاده در جهان هستن و سایت های بسیار زیاد و معتبری در دنیا به وسیله این دو سیستم مدیریت محتوا طراحی شدن و در حال فعالیت هستن . من میخوام در این مقاله درباره این سیستم های مدیریت محتوا باهاتون صحبت کنم و در ادامه طراحی سایت رایگان با جوملا رو براتون آموزش بدم ، و بعدها انشاالله ، فرصتی ایجاد شد طراحی سایت با وردپرس رو هم ، در اموزشهای مدیر مجازی براتون خواهیم داشت .

وردپرس و جوملا هر دو برای طراحی سایت های گوناگون کارایی دارن ، و تقریبا نمیشه گفت کدوم یک بر دیگری برتری داره ، چون با هر دوی این سیستم ها تقریبا همه مدل سایت رو میشه طراحی کرد ، البته در این زمینه نظرات مختلفی وجود داره  ،مثلا گفته میشه طراحی سایت با وردپرس آسونتره ، یا جوملا برای سایتهای شرکتی و بزرگتر خوبه و وردپرس برای وبلاگ خوبه . از این صحبت ها که بگذریم با هر دوی این سیستم های مدیریت محتوا میشه تقریبا هر سایتی رو طراحی کرد ، سایت مدیر مجازی هم با وردپرس ایجاد شده ، اگر این سایت و طراحی اون رو پسند میکنین  ،من میخوام روش طراحی سایتی مشابه مدیر مجازی رو به شما در مقاله های بعدی وب سایت مدیر مجازی آموزش بدم ، چطوره ؟

آموزش طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا (CMS) جوملا :

خوب رسیدیم به ابتدای جاده آموزش طراحی سایت با جوملا ، جوملا یک سایت ساز رایگان و قابل ویرایشه ، یعنی گذشته از اینکه بخش های مختلف زیادی داره و میشه با هم ترکیب کرد و سایتهای متنوع برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کرد ، اما اگر برنامه نویسی سایت رو هم یادبگیرین میتونین سورس و پایه این سیستم مدیریت محتوا رو هم دستکاری کنین و به شکلی که خودتون دوست دارین تغییرش بدین ، منظورم از قابل ویرایش بودن این بود.

برای اینکه مدیریت محتوا جوملا رو آموزش بدیم ، به اموزشهای فراوان همراه با فیلم های ویدیویی نیاز داریم که در صفحه مخصوص طراحی سایت با جوملا ، این آموزشها  ،مقالات و ویدئوها رو به ترتیب براتون ایجاد میکنیم و در دسترس شما مدیر گرامی عضو سایت مدیر مجازی قرار میدیم ، انشاالله که با دنبال کردن این آموزشها به شرط وقت گذاشتن کافی ، علاقه فراوان و داشتن اطلاعات اولیه از اینترنت به زودی به یک طراح سایت تبدیل بشین و سایت خودتون رو طراحی و ایجاد کنین .

برای ورود به صفحه آموزش طراحی سایت جوملا روی منو زیر کلیک کنین :

آموزش طراحی سایت با جوملا

آموزش طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس :

وردپرس هم مثل جوملا ، یک سایت ساز رایگانه و همه سایتهایی که با جوملا قابل اجرا هستن با وردپرس نیز قابل اجرا هستن ، میشه گفت یک چیزی شبیه ایرانسل و همراه اول هستن ، هر دو یک کار رو میتونین به خوبی انجام بدن .

برای ورود به صفحه آموزش طراحی سایت با ورود پرس روی منو زیر کلیک کنین :

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با روش برنامه نویسی از پایه ، بدون استفاده از سیستم مدیریت محتوا :

همونطور که در بالاتر اشاره کردم ، کلا دو روش طراحی سایت داریم ، روش استفاده از برنامه نویسی و ایجاد یک وب سایت از پایه و روش استفاده از سیستم های مدیریت محتوا .

در مورد سیستم های مدیریت محتوا خلاصه ای در بالاتر خدمتتون ارائه کردم و در صفحه مخصوص هر سیستم مدیریت محتوای جوملا و وردپرس میتونین آموزشهای ایجاد شده در اون بخش رو مشاهده کنین ، اما طراحی سایت با روش برنامه نویسی :

از انجایی که رسالت مدیر مجازی برای آموزش مدیران ، در بخش طراحی سایت راه اندازی کار شما مدیران گرامی است و طراحی سایت با روش برنامه نویسی بسیار سخت تر و زمان بیشتری نیاز داره تا به این روش طراحی سایت مسلط بشین ، ما در سایت مدیر مجازی فعلا قصد نداریم که روش طراحی سایت با برنامه نویسی رو آموزش بدیم ، دلیلش هم اینه که مخاطبان سایت مدیر مجازی نیازی به یادگیری این روش طراحی سایت ندارن و طراحی سایت با روش استفاده از سیستم های مدیریت محتوا ، نیاز شما عزیزان و مدیران گرامی رو بصورت کامل و راحت تر برطرف میکنه ، اما از آنجا که شاید تمایل داشته باشین با این روش طراحی سایت هم آشنا بشین ، در صفحه ای مجزا ، روش طراحی سایت با برنامه نویسی رو هم در حد آشنایی شما دوستان مدیر مجازی تشریح میکنم تا در این زمینه هم اطلاعات اولیه رو داشته باشین .

برای ورود به صفحه طراحی سایت به روشی برنامه نویسی از پایه روی لینک زیر کلیک کنین :

آموزش طراحی سایت با روش برنامه نویسی

اگر هم به هر دلیلی فرصت یادگیری طراحی سایت رو ندارین و یا نمیخواین این قدر زمان برای این کار بزارین ، میتونین سفارش طراحی سایت خودتون به واحد طراحی سایت مدیر مجازی بسپارین ، برای ثبت سفارش طراحی سایت میتونین روی این منو کلیک کنین : طراحی سایت مشهد

طراحی سایتت رو به مدیر مجازی بسپار !

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118