جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

استراتژی در بازاریابی با اینستاگرام

استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

سلااااام ، حالتوووووون چطوره ؟🌸 🌼 🌻 ✿ ❀ ✾ 💐 🌷 خوبین انشاالله ؟

من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، در این مقاله میخوام درباره ، استراتژی بازاریابی در اینستاگرام برات توضیح بدم . حاضری این مقاله جذاب رو با من پیش بیای ؟ پس بزن بریم !

 

استراتژی بازاریابی در اینستاگرام یعنی چی ؟

کلمه استراتژی در اصل برای عملیات جنگی به کار میره و معنی کلمه استراتژی در لغت یعنی فرماندهی لشکر ، علم اداره کردن عملیات و حرکات ارتش درجنگ .

بنابراین ، به برنامه ریزی و نقشه کشی برای غلبه بر دشمن در جنگ استراتژی میگن .حالا این چه ربطی به اینستاگرام و جذب مشتری با اینستاگرام داره ؟😮😮 ؟

ربطش اینجاست که اگر میخوای در اینستاگرام بازاریابی کنی و از اینستاگرام درآمد داشته باشی ، باید یک نقشه راه و یک مسیر مشخص برای حرکت و فعالیت در اینستاگرام داشته باشی تا این نقشه راه و مسیر مشخص تو رو به جذب مشتری و افزایش درآمد برسونه. خلاصش اینکه باید مثل جنگ نظامی برای جذب مشتری و افزایش فروش ، نقشه مشخص برای فعالیتت داشته باشی و گرنه جنگ رو باختی و نتیجه ای از بازاریابی در اینستاگرام نمیگیری .

حالا خیلی هم هول نکنی ، واقعا که نمیخوای بری بجنگی !😀 میخوای برای بازاریابی در اینستاگرام یک برنامه ریزی و مسیر مشخص داشته باشی که اونم من بهت میگم در ادامه چیکار کنی ، بنابراین نترسی ها ! من کنارتم ، یک چایی بریز و بشین ادامه مقاله رو با دقت بخون ، آباریکلا….

 

چرا باید برای بازاریابی در اینستاگرام استراتژی داشته باشم ؟

اینو میگن سوال اساسی ، اصلا کی گفته باید برای بازاریابی در اینستاگرام استراتژی داشته باشیم ؟ همین طوری میریم و 4 تا پست میزاریم و بالاخره 4 نفر پیدا میشن و محصول یا خدمات ما رو میخرن دیگه ، نمیشه ؟

واقعا نمیشه و خلاص !

اینستاگرام با این حجم انبوه کسب و کار ها که هر کدام پیجی در اینستاگرام زدن و به معرفی کسب و کار و کالای خودشون میپردازن ، جای بسیار شلوغی شده و هم همه بسیار زیادی داخلش ایجاد شده که اصطلاحا شتر با بارش گم میشه !

بنابراین اگر بخوای داخل این همه سرو صدای اینستاگرام ، خودت و کسب و کارت رو به مخاطب هدف معرفی کنی ، اونها رو علاقه مند به محصولت کنی ، در اونها اعتماد به وجود بیاری و اصلا یک کاری کنی که مخاطب هدف دنبالت کنه و به حرفات گوش کنه ، به این راحتی و بدون داشتن برنامه مشخص ، نمیشه به این موفقیت رسید و از بازاریابی در اینستاگرام نتیجه گرفت .

پس حالا که انشاالله قانع شدی برای بازاریابی در اینستاگرام باید برنامه مشخص و استراتژی داشته باشی  ، بریم تا در ادامه بهت بگم که باید از کجا شروع کنی و چطوری استراتژی خودت رو برای بازاریابی دراینستاگرام تنظیم کنی .💐 🌷

 

چطوری برای بازاریابی در اینستاگرام استراتژی تعریف کنم ؟

خوب تازه رسیدم سر اصل قضیه ! اول کاری که باید انجام بدی و کاملا جدی هم هست اینه که یک قلم و کاغذ برداری و روی کاغذ برنامه ریزی کنی ، اگر فقط در ذهنت این کار رو انجام بدی ، مطمئن باش که بزودی فراموشش میکنی و اصلا کلا یادت میشه که برای بازاریابی در اینستاگرامت استراتژی چیدی .

خوب حالا که آماده ای استراژی بازاریابی در اینستاگرامت رو مستند کنی و بهش عمل کنی و نتیجه عالی بگیری طبق این برنامه پیش برو :

 

قدم اول برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام :  شناخت مخاطب

اولین کاری که باید انجام بدی اینه که ، دقیقا مشخص کنی چه کسی مخاطب اصلی کسب و کار توست . نمیتونی بگی همه مردم مخاطب کسب و کار من هستن ، چون اگر هر شغلی داشته باشی که بالفرض همه مردم مخاطب و مشتری تو باشن ، بازم بعضی از افراد جامعه نسبت به بعضی دیگه در اولویت بالاتری قرار میگیرن در لیست مشتریانت .

چرا باید مخاطب کسب و کارم رو دقیق مشخص کنم ؟

اگر این سوال در ذهنت ایجاد شده ، پس باید جوابش رو بهت تقدیم کنم ، البته اونم دو دستی 🤗🤗.

خوب ببین عزیز من ، اگر دقیقا مشخص نکنی مخاطب اصلی کسب و کار شما کیه ، وقت و هزینه ات رو تلف میکنی و نتیجه کمتری هم میگیری ، مثلا تصور کن یک فروشگاه لباس مردانه در جایی تبلیغات کنه که فقط خانم ها اون تبلیغ رو ببینن ، به نظرت این تبلیغ بیشتر جواب میده یا در جایی تبلیغ کنه که فقط آقایون اون تبلیغ رو ببینن ؟

طبق این مثال ، خیلی مهمه که شما وقت و هزینه و تلاشت رو داری در چه راهی صرف میکنی ، در یک مسیر اشتباه یا دقیقا تیر رو داری به سمت هدف شلیک میکنی ، پس خیلی مهمه که دقیقا بدونی مخاطب کسب و کارت چه کسی است. حتی ممکنه مخاطب کسب و کار شما آقایون باشن و آقایونی که بین 30 تا 40 سال سن دارن ، بنابراین اینکه فقط بدونی مثلا مخاطب کسب و کار شما اقایون هستن کفایت نمیکنه و باید با جزئیات دقیق مخاطبت رو بشناسی تا بتونی در استراتژی بازاریابی اینستاگرامت ، برنامه بهتری تنظیم کنی ، اوکی ؟

پس در قدم اول خیلی ریز و دقیق مشخص کن مخاطب کسب و کارت ، چه کسی است ، چه سنی داره ، خانمه یا آقا و حتی چه سلیقه هایی دارن و حتی چه درآمدی دارن و حتی خصوصیات کلی اونها رو هم لیست کن که به کارت میاد .

قدم دوم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : شناخت و بررسی رقبا

در این دنیای پر رقابت مگه میشه توجه نکنی بقیه رقبا دارن چیکار میکنن و سرت تو لاک خودت باشه ؟ همیشه و در همه حال باید از حال و هوای رقبا با خبر باشی ، باید بدونی دارن چیکار میکنن ؟ چه محصولات جدیدی آوردن ، چطوری مشتری جذب میکنن ، چطوری برتری خودشون رو نسبت به رقبا میخواین به مشتری اثبات کنن ؟ و ….

بنابراین برای بازاریابی در اینستاگرام هم باید حتما رقبای اصلی کسب و کار خودت رو بشناسی تا بتونی نسبت به اونها کسب و کار و محصولات و خدمات خودت رو در سطح بالاتری قرار بدی تا وقتی مشتری خواست خرید کنه ، به دلیل برتر بودن تو ، به کسب و کار تو مراجعه کنه و به رقبا فکر هم نکنه .

خلاصه قدم دوم این میشه ، همیشه باید از رقبا رو زیر نظر داشته باشی و از اونها برتر و بهتر باشی ، و این برتری رو به گوش مخاطبان و مشتریانت برسونی تا اونها هم به برتری تو پی ببرن و زمان تصمیم خرید ، تو گزینه 1 اونها باشی . تمام

 

قدم سوم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : رعایت اصول اولیه اینستاگرام مارکتنیگ

در قدم سوم شما باید به دو بخش تسلط بیش از 100% داشته باشی :

بخش اول : آشنایی کامل به خود نرم افزار اینستاگرام :

باید با نرم افزار اینستاگرام آشنایی کامل داشته بشی ، یعنی دقیقا بدونی منوهای مختلف در این نرم افزار چه کاری انجام میده و به چه دردی میخوره ، قسمت اینشات اینستاگرام که میگن برای تحلیل پیج استفاده میشه و میشه بفهمی تا الان در اینستاگرام چیکاره بوده ، دقیقا چیه و چطووری باید ازش تحلیل در بیاری و …..

بخش دوم : آشنایی کامل به اصول اولیه بازاریابی با استفاده از اینستاگرام و رعایت آنها :

یعنی چی ؟ یعنی این نکات ساده رو رعایت کنی :

یعنی عکس پروفایلت عالی باشه ، واضح و مشخص

یعنی اسم پروفایلت مرتبط ، کوتاه و قابل حفظ کردن باشه

یعنی توضیحات بیو پروفایلت کوتاه ، شفاف و دقیقا پاسخ این سوال باشه : چرا باید شما رو فالو کنن ؟ اگر شما رو فالو کنن ، چی گیر فالور میاد ؟ دقیق و واضح پاسخ بده

یعنی چیدمان پستهات با یک نظم مشخص و گرافیک زیبا و ساده باشه

یعنی کاور هر پستت دقیقا مشخص کنه داخل این پست چه خبره و تیتر هر پست انگیزه لازم برای کلیک کردن مخاطب رو ایجاد کنه

و …….

 

قدم چهارم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : داشتن مزیت رقابتی 

مزیت رقابتی میدونی یعنی چی ؟ یعنی شما چه برتری نسبت به رقبا داری که من مشتری بیام سراغ شما و نرم سراغ رقبا !

اگر تو هم مثل رقیبت هستی و هیچ فرقی با اونها نداری ، چرا باید بیام از شما خرید کنم ؟ چرا باید مشتری شما بشم؟

مزیت رقابتی مطلب بسیار مهمی است که حتما و حتما باید در کسب و کارت نسبت به رقبا داشته باشی تا بواسطه اون ، مشتری  شما رو انتخاب کنه ، نه همکاران و رقبا رو . به قول اون فیلمه ، افتاااااااااااد ؟

بنابراین تا جایی که میتونی تعداد مزیت رقابتی خودت رو بیشتر کن و در هر قسمت و هر بخش سعی کن تو یک برتری نسبت به رقبا داشته باشی ، این طوری مشتری رو ضربه فنی میکنی رفیق 🥰🥰

 

قدم پنجم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : مشخص کردن هدف از تولید محتوا

خوب حالا به جایی رسیدی که میدونی مشتری و مخاطب دقیق شما کیه ، رقبا رو بررسی کردی ، اصول اولیه اینستاگرام مارکتینگ رو کامل یاد گرفتی ، مزیت رقابتی عالی هم در کالا یا خدماتت بوجود اوردی و حالا میخوای محتوا تولید کنی و یک پست ارزشمند ایجاد کنی و داخل پیج اینستاگرامت قرار بدی .

خوب حالا که به تولید محتوا و طراحی پست اینستاگرامت رسیدی میدونی که باید برای هر محتوایی که تولید میکنی ، هدف مشخصی داشته باشی ؟ و همین طور کیلویی نمیشه محتوا تولید کنی و پست بزاری !😮😮 آره عزیزم ، چی فکر کردی !

هر محتوایی باید با یک هدف مشخص تولید و پست بشه ، مثلا میتونی یک پست طراحی کنی که داخل این پست فالورها با سابقه کار شما و مجوزهایی که داری آشنا میشن و این طوری پی میبرن که شما یک کسب و کار تازه تاسیس نیستی و کلی سابقه داری و چندین سال قبل مجوز کسب و کار گرفتی ، هدف از تولید این پست چی بوده ؟ ایجاد اعتماد در مخاطب . که چی ؟ که ما یک پیج کلاهبرداری در اینستاگرام نیستیم ، یک کسب و کار با سابقه طولانی و مجوز دار و قانونی هستیم ، اوکی ؟

خوب حالا محتواهای مختلف رو با چه اهدافی میشه تولید کرد : مثلا با این هدف ها :

  • ایجاد اعتماد
  • اعلام مزیت رقابتی
  • ایجاد شناخت بیشتر و معرفی محصول
  • ایجاد انگیزه برای ثبت سفارش و دریافت اشانتیون
  • نمایش مراحل تولید کالا و دست اول بودن در بازار
  • و …….

قدم ششم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : تولید محتوای خاص برای مخاطب مشخص شده :

خوب حالا وقتشه که دقیقا محتوایی تولید کنی ، برای کسی که میدونی کیه ، چه خصوصیاتی داره ، و خودتم میدونی این محتوا رو به چه دلیل و با چه هدفی داری تولید میکنی ! و بعد از پست کردن این محتوا قراره چه اتفاقی در کسب و کارت بیفته .

خداییش فکر میکردی ، تولید یک پست در اینستاگرام میتونه تا این حد حرفه ای بشه ؟ همین الان برو انتهای صفحه و در قسمت دیدگاه ها یک دمت گرم برای من بنویس که بدونم این مقاله ارزشمند واقعا به جون و دلت نشسته ، برو ، ممنون .

 

قدم هفتم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : استفاده از همه ابزارهای اینستاگرام برای تعامل با مخاطب

به قدم هفتم که رسیدی باید بدونی برای درگیر کردن فالور با پیجت ، برای ارتباط بهتر با فالورها ، برای نشستن به دل فالورها باید از همه ابزارهای اینستاگرام ، به جا و در زمان درستش استفاده کنی .

مثلا باید از استوریها استفاده کنی ، باید لایو بزاری ، باید از IGTV استفاده کنی و …. حالا از هر کدام چه وقت و چطوری استفاده کنی ، دیگه واقعا در این مقاله نمیگنجه و خودش یک آموزش مفصل میخواد که اگر لازم بود میتونی در این زمینه از من مشاوره بگیری تا برات بصورت خصوصی در کسب و کار خودت توضیح بدم چه کنی .

 

قدم هشتم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : تعامل و درگیر کردن مخاطب ، راز موفقیت در اینستاگرام

همین طور که در قدم هفتم برات گفتم ، باید مخاطب رو درگیر پیجت کنی ، اینکه تو بیای و هر روز یک پست بزاری و فالورهات هم مثل غریبه ای که انگار از جلوی یک ویترین فروشگاه داخل خیابون رد میشن ، پست تو رو ببینن و هیچ احساس و عکس العملی نداشته باشن ، این طوری اصلا به نتیجه نمیرسی !

راز موفقیت در اینستاگرام تعامل و درگیر کردن مخاطب با کسب و کار ، پیج و پست هاست . اگر بتونی به بهترین نحو کاری کنی که مخاطب انگار با رفیقش در ارتباطه ، با همون صمیمیت و دوستی و اعتماد با پیج شما و محصولاتت ارتباط بگیره ، زدی وسط هدف و بهترین نتیجه رو میتونی در اینستاگرام بگیری .

پس تمام تلاشت رو بکن که با فالورهات رفیق بشی ، یک رفیق صمیمی و مخلص براشون باش ، به فکر فروختن به فالورها نباش ، به فکر خدمت کردن صادقانه باش ، فروش خود به خود اتفاق میفته ، نگران نباش ! 🙂

 

قدم نهم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : آنالیز نتایج ، بررسی و رفع ایرادات

خوب حالا که به اینجای کار رسیدی ، باید کارهایی که تا حالا کردی رو رصد کنی ، بررسی کنی ببینی کجا ها عالی عمل کردی و تکرارش کنی و کجاها نتیجه خوبی نگرفتی و ایرادش رو رفع کنی .

از قسمت اینسایت اینستاگرام ، میتونی پست ها و استوریها و … رو آنالیز کنی ، ببینی کدوم پست ها بازخورد بهتری گرفته و کدوم کمتر ، کدوم استوری بیشتر دیده شده و کدوم کمتر و این طوری یک آمار دقیق ، برای بهتر کردن پست ها دستت میاد.

علاوه بر این ، توصیه میکنم حتما از یک مشاور کسب و کار و راهنمایی های اون استفاده کن تا مراحل و اقداماتی که انجام میدی رو زیر نظر داشته باشه و برای بخش های مختلف کارهایی که انجام میدی توصیه های لازم رو بهت بگه تا بتونی خیلی راحت تر و سریع تر به نتیجه عالی برسی ، اگر دوست داشتی میتونی روی مشاوره من هم حساب کنی . کافیه با من تماس بگیری . 09155001890 اینم شماره من .🙂

 

قدم دهم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : استفاده از سایر ابزارهای کمکی

برای طراحی پست ها ، طراحی استوریها ، ویرایش فیلم ها و ….به ابزارهای غیر اینستاگرام نیاز داری که باید کار با اونها رو هم بلد باشی تا بتونی کاورهای جذابی برای پست هات طراحی کنی ، استوریهای بهتری ایجاد کنی و ….

این نرم افزارها هم در کامپیوتر موجوده و هم نسخه های موبایلی داره ، بستگی داره تو با کدام مدل راحت تری ، بنابراین برای تولید محتوای جذاب تر چاره ای نداری خودت یا یکی از افراد مجموعه ات ، کار با این نرم افزار ها رو یادبگیرین و یا برای این قسمت به فرد متخصص مراجعه کنی و سفارش بدی کارها رو برات انجام بده . یک سر هم به منوی خدمات به مدیران سایت مدیر مجازی بزن و اونجا ببین چه خدماتی برات داریم ، شاید دوست داشتی انجام برخی از کارها رو به تیم مدیر مجازی بسپاری ، با افتخار در خدمتیم !

 

قدم یازدم برای تعریف استراتژی بازاریابی در اینستاگرام : نظم ، صبر و استمرار

خوب به قول قدیمی ها گاو رو کشتی و پوست کندی و به دمش رسیدی ! یعنی به آخر داستان رسیدی ، یعنی قرمه سبزی رو بار گذاشتی باید صبر کنی تا درست بشه.

حالا زمانیه که نباید ناامید بشی ، باید امیدوار و مصممم و آگاه از اینکه دقیقا در مسیر درست داری حرکت میکنی ، به کارت و مسیرت در این 11 قدم ادامه بدی و بدونی که باید منظم باشی ، این قدمها رو درست تکرار کنی و صبر داشته باشی و به کارت ادامه بدی و بدونی که حتما به نتیجه میرسی .

 

خوب ، امیدوارم از خوندن این مقاله لذت برده باشی  ،من که واقعا بدون اقراق از نوشتنش لذت بردم ، امیدوارم این حس رو بهت منتقل کرده باشم . مقاله ای که خوندی از آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام بود ، اگر میخوای همچنان به مطاله و یادگیری در بخش بازاریابی در اینستاگرام ادامه بدی ، لطفا برای مطالعه بیشتر به این صفحه برو :

آموزش بازاریابی در اینستاگرام

و اگر هم میخوای از بخش آموزش بازاریابی دراینستاگرام خارج بشی و سایر آموزشهای مربوط به اینستاگرام رو مطالعه کنی ، لطفا به این صفحه برو :

آموزش اینستاگرام

به آخر این مقاله رسیدیم ، ممنونم که تا اینجای این مقاله رو خوندی ، لطفا نظرت رو برای من در قسمت دیدگاه ها کمی پایین تر بنویس ، ممنونم ازت ، ارادتمند ، رضا نکوئی

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118