جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی با افراد مشهور

سلااااام ، حالتووووون چطوره ؟ من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی . در این مقاله میخوام درباره اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی با افراد تاثیر گذار برات توضیح میدم . شغل آزاد داری ؟ مشتری ، درآمد و اعتبار بیشتر میخوای ؟ یکی از راه های به درست آوردن اینها اینفلوئنسر مارکتینگ است . بامن همراه باش تا کامل برات توضیح بدم.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست ؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روشهای بازاریابی دیجیتال است ، بازاریابی دیجیتال یعنی روشی از بازاریابی که بوسیله ابزارهای آنلاین و دیجیتال انجام میشه و اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی  یک فرد مشهور که عده زیادی میشناسن ایشون رو ، کالا یا خدمات شما رو معرفی و تبلیغ کنه .

افراد مشهور که غالبا در شبکه های اجتماعی با فالوورهای خودشون در تعامل هستن از این راه درآمد کسب میکنن ، کالا یا خدمات مختلف رو به فالوورهاشون معرفی میکنن ، از فالوورهاشون میخوان که از اون کالا یا خدمات استفاده کنن و این طوری فروش و درآمد اون کسب و کار رو افزایش میدن و باعث محبوبیت اون کالا یا خدمات نزد فالوورهای خودشون میشن.

چرا باید از اینفلوئنسر مارکتینگ یا همون بازاریابی با افراد تاثیر گذار استفاده کنیم ؟

مهمترین دلیلش اینه  که مردم از تبلیغات مختلف که از در و دیوار و بیلبوردها و رادیو و تلویزیون به سمتشون سرازیر شده خسته و زده شده اند و دیگه تبلیغات و روشهای قدیمی نمیتونه به موفقیت یک کسب و کار کمک چندانی بکنه ، خود شما وقتی پیامهای بازرگانی تلویزیون شروع میشه چیکار میکنین ؟

با توجه به این توضیح کسب و کارها برای افزایش فروش و موفقیت بیشتر خودشون از روشهای جدید و تاثیرگذار استفاده کنن و یکی از همین روشهای جدید و تاثیر گذار اینه که به جای اینکه در تلویزیون آگهی بدی که هیچ کس توجه نکنه ، بری و یک فرد مشهور و تاثیر گذار رو پیدا کنی ، مبلغی رو بهش بدی تا اون بیاد و کالا و خدمات تو رو به فالوورهای خودش معرفی کنه و اونها رو تشویق کنه از کالا یا خدمات تو استفاده کنن.

به لطف ایجاد شبکه های اجتماعی مختلف در همه زمینه ها افراد تاثیر گذار ایجاد شدن و تعداد زیادی هم فالوور پیدا کردن و این روش تبلیغ و جذب مشتری میتونه روش بهتری از گزینه های سنتی و قدیمی باشه.

انواع اینفلوئنسر مارکتر :

افراد تاثیر گذار یا همان اینفلوئنسر مارکترها رو به 3 بخش کلی تقسیم بندی کرد :

 • celebrities یا افراد مشهور مثل بازیگران و فوتبالیست ها و … که میلیون ها فالووور دارن
 • Macro Influencers یا اینفلوئنسر مارکترهای بزرگ ، افراد تاثیر گذاری که فقط یک حوزه خاص از جامعه اونها رو میشناسن و عموم مردم نسبت به اونها مثلا بازیگران شناختی ندارن.
 • Micro Influencers یا اینفلوئنسر مارکترهای کوچک که این افراد هم در حوزه تخصصی خودشون به شهرت رسیده اند و معمولا زیر یک میلیون فالوور دارن.

میشه این دسته بندی افراد تاثیر گذار رو بیشتر کرد ، اما مهمترین اونها همین سه مورد است و با توجه به نفوذی که در بین فالوورهای خودشون دارن و تعداد فالووری که دارن ، هزینه های متفاوتی برای تبلیغ کالا یا خدمات شما درخواست میکنن.

از کجا افراد تاثیر گذار رو پیدا کنیم ؟

خوب حالا که متوجه شدیم اینفلوئنسر مارکتینگ گزینه بروز و مناسبی میتونه برای تبلیغ و بازاریابی کالا یا خدمات ما باشه ، شاید اولین سوالت این باشه که این اقا یا خانم اینفلوئنسر مارکتر رو از کجا پیدا کنیم ؟

یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن اینفلوئنسر مارکترهای مختلف شبکه های اجتماعی است ، فکر کن میخوای با اینفلوئنسر مارکتری همکاری کنی که در کدوم حوزه مشهور شده ؟ دنبال یک اینفلوئنسر مارکتری که با خانم ها در ارتباطه میگردی؟ میخوای کالا یا خدماتت رو به خانم ها معرفی کنی ؟ خوب یک جستجو در شبکه های اجتماعی مختلف با هشتگ مرتبط بزن !

مثلا #بهترین_لوازم_آرایش رو جستجو کن ، احتمالا به سرنخ هایی میرسی.

روش دوم برای پیدا کردن یک اینفلوئنسر مارکتر گوگل جان عزیز میباشد ، جستجو کن ، سایتهایی هستن که اینفلوئنسر مارکترها رو معرفی میکنن .

روش سوم هم بعضی از شرکتهای تبلیغاتی هستن که شما رو به اینفلوئنسر مارکتری که میخوای لینک میکنن ، این شرکتها رو هم باز میشه از گوگل جان پرسید کجا هستن.

میشه به هر اینفلوئنسر مارکتری تبلیغ کالا یا خدماتم رو بدم؟

حالا که میخوای بری و دنبال یک اینفلوئنسر مارکتر بگردی ، این نکته مهم رو بدون که هر اینفلوئنسر مارکتری به درد کسب و کار شما نمیخوره ، شما باید کسی رو انتخاب کنی که فالوورهای اون ، بیشترین مشتریان بالقوه کسب و کارت رو تشکیل بدن ، مثلا اگر یک کالایی داری مثل موتور سیکلت ، خوب نمیشه این موتور سیکلت رو به یک اینفلوئنسر مارکتری که بیشتر فالوورهاش خانم هستن بسپاری ، بنابراین توجه کن فرد تاثیرگذاری رو پیدا کنی که ویژگی های زیر رو داشته باشه:

 • یا فرد مشهوری باشه مثل سلبریتی ها و بازیگران صدا و سیما یا فوتبالیستها و ….
 • یا فردی باشه که در یک حوزه خاص متخصصه و افراد زیاد به واسطه تخصصش پیداش کردن و بهش اعتماد دارن
 • تعداد فالوورهای قابل قبولی که دقیقا مشتریان بالقوه کسب و کار تو هستن داشته باشه در مقابل مبلغی که قراره بگیره
 • ارتباطش با فالوورهاش خوب باشه و این رو از پاسخ به کامنت ها و ….میشه تشخیص داد.
 • حداقل چند تبلیغ قبل تر این اینفلوئنسر مارکتر رو دیده باشی و از وجدان کاریش در زمان اجرای تبلیغ مطمئن شده باشی
 • با چند مشتری قبلش تماس گرفته باشی و از نتیجه تبلیغ اونها و رضایتشون اطلاع داشته باشی.
 • بعد از انتشار پست یا استوری ، اگر آمار نمایش و ویو پست یا استوری رو در اختیارت بزاره ، مثلا از صفحه گوشی موبایل خودش در چت انلاین به تو نشون بده برات چیکار کرده ، عالیه

مراحل اجرای یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ :

خوب حالا ممکنه به من بگی : باشه اقا قانع شدم برم و از اینفلوئنسر مارکترها برای تبلیغ کالا یا خدماتم کمک بگیرم ، چه مراحلی رو طی کنم ؟

 • هدفت رو از کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ مشخص کن : میخوای فروشت زیاد بشه ؟ میخوای پیجت رو فالو کنن ؟ میخوای اسم برندت رو جا بندازی ؟ هر کدوم از اینها یک تبلیغ متفاوت توسط اون اینفلوئنسر مارکتر نیاز داره
 • میخوای فالوورهای اون اینفلوئنسر مارکتر یا فرد تاثیر گذار رو به کجا هدایت کنی ؟ وب سایتت؟ سایتت ردیف و فعاله ؟ پیجت در اون شبکه اجتماعی ؟ چند پست ارزشمند و فالوور جذب کن داری ؟
 • مخاطب و مشتری بالقوه کسب و کارت رو مشخص کن و ببین بیشتر در کدام شبکه اجتماعی حضور دارن
 • اینفلوئنسر مارکتری که بیشتری فالوور مخاطب مد نظر تو رو در اون شبکه اجتماعی داره رو پیدا کن
 • با یک مشاور تبلیغات در تماس باش تا با توجه به هدفت بهترین سناریو تبلیغ توسط اون اینفلوئنسر مارکتر رو برات بنویسه
 • یک مزیت رقابتی داشته باش که فالوورهای اون اینفلوئنسر مارکتر بدونن چرا از رقبا برتری و راحت تر باهات تعامل کنن
 • یک انگیزه مزاعف علاوه بر تاثیرگذاری اینفلوئنسر مارکتر داشته باش تا فالوورهای اون اینفلوئنسر مارکتر بیشتر به سمتت بیان
 • سعی کن راه ارتباطی مناسبی رو برای تعامل با فالوورهای اون اینفلوئنسر مارکتر در نظر گرفته باشی ، مثلا اگر قراره این افراد به سایت شما هدایت بشن در سایتت باید حتما یک هدیه ای ، انگیزه ای ، چیزی ارائه کنی و اطلاعات تماس این افراد رو بدست بیاری تا بعدا باهاشون در تعامل باشی ، یا اگر میخوای افراد رو به سمت پیجت هدایت کنی ، باید همه چی مرتب باشه که فالووت کننن و ارتباطت با فالوورهای اون اینفلوئنسر مارکتر ادامه پیدا کنه
 • از ابزارهای تحلیل و انالیز استفاده کن ، ایرادات رو رفع کن و دوباره این کمپین رو برگزار کن
 • مطالعه کن ، آگاه باش  و با آگاهی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خودت رو برگزار کنی تا بدونی داری چیکار میکنی با بهترین نتیجه رو بگیری
 • استفاده از مشاورین در این زمینه هم قطعا به موفقیت بیشترت کمک میکنه

شما این مقاله رو از زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ و بخش ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مطالعه کردی ، اگر میخوای با سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا بشی ، حتما برو به صفحه زیر :

ابزار و اجزا دیجیتال مارکتینگ

و اگر هم میخوای از بخش معرفی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ خارج بشی و سایر بخش های دیجیتال مارکتینگ رو مطالعه کنی ، لطفا به صفحه زیر مراجعه کن :

آموزش دیجیتال مارکتینگ

خوب دیگه رسیدیم به آخر این مقاله ، سوال موالی داری ؟ بپرس . از قسمت دیدگاه ها کمی پایین تر سوالتو مطرح کن ، زودی پاسخت میدم ، ارادتمند رضا نکوئی

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118