ترجمه آموزشهای انگلیسی به فارسی توسط خودت

بدون اینکه زبان انگلیسی بلد باشی ، آموزشهای ناب خارجی رو به فارسی تبدیل میکنی


این آموزش خفن با تخفیف 98 هزار تومانه ، اگر کد تخفیف 100% میخوای ایمیلت رو وارد کن و کد تخفیف رو در ایمیلت دریافت کن.


یک هدیه دیگه هم در ایمیل برات میزاریم

دریافت کد تخفیف100%

یک دقیقه تا دریافت کد تخفیف100 %

بازاریابی شبکه ای اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا SMM

سلاااااام ، حالتوووون چطوره ؟🍀💐🍀💐

من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، در این مقاله میخوام درباره بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا SMM که مخفف عبارت Social Media Marketing است براتون توضیح بدم ، اگر شغل آزاد دارین و برای خودتون کسب و کاری دارین حتما در این مقاله با من همراه باشین ، تا ببینین چطوری میشه از طریق شبکه های اجتماعی برای کسب و کارتون بازاریابی کنین و درآمدتون رو افزایش بدین.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی یعنی چی ؟

وقتی ما برای جذب مشتری و فروش کالا یا خدمات خودمون از شبکه های اجتماعی استفاده کنیم ، بازاریابی با شبکه های اجتماعی رو انجام دادیم . بنابراین بازاریابی از طریق فضای آنلاین در شبکه های اجتماعی رو بازاریابی در شبکه های اجتماعی میگن . اوکی ؟

 

چرا باید بازاریابی در شبکه های اجتماعی رو انجام بدیم؟

چرا نداره ! باور کن نداره . وقتی دست هر کوچک و بزرگی یک گوشیه هوشمنده و همگی به اینترنت متصل هستن و زمان زیادی از 24 ساعت شبانه روز رو ، در شبکه های اجتماعی مختلف میگذرونن ، این یک موقعیت بسیار عالی نیست که در این شبکه ها کالا و خدمات خودمون رو معرفی کنیم و مشتری جذب کنیم ؟ چی از این بهتر؟

شبکه های اجتماعی با توجه به گستردگی که دارن و افراد زیادی رو به خودشون جلب کردن ، یک فرصت عالی برای ما بوجود آوردن تا در این شبکه ها حضور پیدا کنیم و ” با یادگیری راه جذب مشتری “در این شبکه های اجتماعی بفروشیم و درآمد عالی کسب کنیم . فقط یادت نشه گفتم ” با یادگیری راه جذب مشتری ” در این شبکه های اجتماعی !

 

برای معرفی کسب و کارمون در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت کنیم ؟

اینکه در کدام شبکه اجتماعی فعالیت کنین یک نکته بسیار مهم داره و اون هم اینه که ، در کدام شبکه اجتماعی مشتریان بالقوه شما حضور پررنگ تری دارن ؟

مثلا ممکنه بگی ، مخاطبین و مشتریان بالقوه من بیشتر در فیسبوک حضور دارن و فعال هستن ، اگر این طوریه ، بهترین شبکه اجتماعی برای فعالیت شما و معرفی کسب و کارتون همان فیسبوکه .

اما اگر بخوایم جواب کلی این سوال رو که در کدام شبکه اجتماعی فعالیت کنیم بدیم ، باید بگیم با توجه به اینکه مردم ایران در همه شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک ، توییتر ، لینکدین ، اینستاگرام و ….حضور ندارن ، باید یک شبکه اجتماعی رو انتخاب کنیم که حضور بیشتر مردم و مخاطبین مد نظر ما در اون باشه و در حال حاضر اگر بخوایم فقط یک شبکه اجتماعی رو نام ببریم که در اون فعالیت کنیم ، فقط باید از اینستاگرام نام ببریم.

با توجه به اینکه حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی و فعالیت مستمر و هر روز در اونها زمان زیادی از ما میگیره و اگر بخوایم به صورت حرفه ای در این شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنیم باید وقت و هزینه لازم رو هم بزاریم ، پس بهتره حضوری پررنگ در یک شبکه اجتماعی داشته باشیم تا حضوری بی نتیجه در همه شبکه ها.

با توجه به این موضوع و حضور اکثریت مردم ایران دراینستاگرام ، بهترین گزینه اینستاگرامه . اگر وقت و نیروی کافی رو دارین بعد از اینستاگرام ببینین در کدام شبکه اجتماعی دیگه مخاطبین شما بیشتر حضور دارن و در اون شبکه هم فعالیت خودتون رو پرقدرت ادامه بدین .

 

آیا حضور در شبکه های اجتماعی برای موفقیت در فضای آنلاین کافی است ؟

پاسخ یک نه قاطع است ! نخیر کافی نیست.

شبکه های اجتماعی فقط بخشی از فضای آنلاین رو تشکیل میدن ، شبکه های اجتماعی بخش ناپایدار ” فضای مجازی ” هستن ، یعنی بخشی هستن که هیچ حساب و کتابی نداره تا کی در دسترس ما باشن و بتونیم از اونها سود کنیم. هر روز ممکنه تغییراتی در قوانین و یا الگوریتم این شبکه ها رخ بده و دیگه مثل قبل برای کسب و کار ما سود دهی نداشته باشه ، یا ممکنه فیلتر بشن مثل تلگرام و کسب و کار ما رو دچار مشکل کنن و یا هزار داستان دیگه بوجود بیاد براشون .

درست مثل اینستاگرام که اوایل پست ها رو به ترتیب ارسال نشون میده و کاربر میتونست با اسکرول کردن پست های مختلف بالاخره پست تو رو هم ببینه  ،اما در الگوریتم جدید اینستاگرام دیگه این طوری نیست و اگر فالوورها تعاملی با پیجت نداشته باشن ، یعنی لایک نکنن، کامنت نزارن و ….الگوریتم جدید اینستا در این شلوغ پلوغی و پست های فراوان این گونه برداشت میکنه اون فالوور به پیج تو علاقه ای نداره و دیگه پست های تو رو بهش نشون نمیده .یکی از دلایل کاهش رشد در اینستاگرام همین موضوعه.

تشابه شبکه های اجتماعی با ساختن ملک در زمین مردم !

بارها گفتم شبکه های اجتماعی مثل زمینی هستن که متعلق به کس دیگه ای است و ما داریم داخل زمین مردم برای خودمون خونه میسازیم ، خوب آخر و عاقبت این خونه چه خواهد شد؟

 این یعنی در شبکه های اجتماعی فعالیت نکنیم ؟ مجدد یک نه قاطع ، نخیر .

فعالیت کنیم و مستمر و پرقدرت هم فعالیت کنیم ، اما فراموش نکنیم ماهیت شبکه های اجتماعی چطوره و از شبکه های اجتماعی فقط به عنوان یک پل استفاده کنیم ، برای انتقال مخاطبین به پایگاه اصلی کسب و کارمون در فضای مجازی !

 

پایگاه اصلی کسب و کار ما در فضای مجازی کجا باید باشد؟

پایگاه اصلی کسب و کار ما در فضای مجازی باید جایی باشد که اختیار آن در دست خود ما باشه ، نه مثل شبکه های اجتماعی که اختیاری از اونها نداریم . پایگاه اصلی کسب و کار در فضای مجازی باید وب سایت اختصاصی ما باشه که همه اختیارات اون دست خود ماست و کسی نمیتونه برای آینده و بودن یا نبودن اون نظر بده . بنابراین در کل شبکه های اجتماعی هم اگر فعالیت عالی داشته باشیم ، باز باید پایگاه اصلی کسب و کار رو که وب سایت ماست ، حفظ کنیم و برای بهبود و ارتقا اون تلاش کنیم .

 

مهمترین خدمت شبکه های اجتماعی به کسب و کار ما :

مهمترین خدمت شبکه های اجتماعی برای کسب و کار ما اینه که انبوهی از مردم رو دور هم جمع کردن ، امکان حضور کسب و کار ما رو بوجود آوردن ، امکان ارتباط ما رو با مخاطبین و مشتریان بالقوه درست کردن و این شرایط رو بوجوود آوردن تا با مخاطبین خودمون در تعامل باشیم و برند کسب و کار خودمون و محصولات و خدمایت که داریم رو به مخاطبین معرفی کنیم .

و سپس این مخاطبین بالقوه رو که در شبکه های اجتماعی با ما آشنا شدن به وب سایتمون هدایت کنیم و سعی کنیم از اون به بعد از طریق وب سایتمون با این مخاطبین در تعامل و تماس باشیم و تلاش کنیم ارتباط مخاطبین با وب سایت رو حفظ کنیم .

همه خدمت شبکه های اجتماعی به کسب و کار ما همینه ، که البته خدمت بسیار بزرگی است ، اما پل بودن شبکه ای اجتماعی رو فراموش نکنی  و بس .

 

چطوری در شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنیم ؟

اگر بخوایم در شبکه های اجتماعی حضوری پررنگ داشته باشیم تا بیشترین منفعت رو برداشت کنیم و بیشترین مخاطب رو به پایگاه اصلی کسب و کارمون “وب سایت” منتقل کنیم باید مراحل زیر رو دنبال کنیم :

 • طراحی یک وب سایت عالی که خودش یک مقاله مجزا میطلبه تا کلمه عالی رو تفسیر کنم
 • ثبت نام در شبکه اجتماعی مد نظر ، طبق توضیحات این مقاله
 • طراحی استراتژی بازاریابی و مشخص کردن هدف از حضور در شبکه های اجتماعی
 • تلاش برای جذب فالوورهای هدفمند و مشتریان بالقوه در اون شبکه اجتماعی
 • تولید محتوای ارزشمند درباره کسب و کار و محصولات و خدمات و اثبات تخصص خود به مخاطبین
 • تلاش مستمر و پیوسته و تولید محتوایی که دردی رو از مخاطب درمان کنه در کسب و کار ما
 • تعامل با مخاطبین و ایجاد حس صمیمیت در آنها
 • تلاش برای برندسازی و ایجاد ذهنیت مثبت در مخاطبین از کسب و کار خودمون
 • بررسی و زیر نظر داشتن رقبا و ایده گیری از فعالیت اونها
 • بررسی کیفیت فعالیت در اون شبکه اجتماعی با استفاده از ابزارهای آنلاین آنالیز و بررسی پیچ در اون شبکه اجتماعی
 • اصلاح ایرادات و ارتقا کیفیت حضور و جذب مخاطب بیشتر
 • ایجاد انگیزه برای مراجعه مخاطبین به وب سایت و ارائه اطلاعات تماس خودشون به ما
 • معرفی آدرس شبکه های اجتماعی در وب سایت و سایر موارد تبلیغاتی برای جذب مخاطب بیشتر

 

خوب به انتهای این مقاله رسیدیم ، امیدوارم در انتها با بازارایابی در شبکه های اجتماعی ، دلیل استفاده از آن ، نحوه استفاده صحیح از آن و کلیات چگونگی شروع و فعالیت در شبکه های اجتماعی آشنا شده باشین .

شما این مقاله رو از زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ و اجزا و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مطالعه کردین . اگر میخواین با سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا بشین لطفا به این صفحه مراجعه کنین :

اجزا و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

و اگر میخواین از بخش اجزا و ابزارهای دیجیتال مارکتنیگ یک بخش به بالاتر برین و از سایر آموزشهای دیجیتال مارکتینگ مطالعه کنین ، لطفا به این صفحه مراجعه کنین :

آموزش دیجیتال مارکتنیگ

 

سوالی برات پیش اومد حتما در قسمت دیدگاه ها کمی پایین تر برام بنویس ، اگر هم درباره این مقاله نظرت رو بنویسی که عالی میشه ، خیلی ارادت داریم ، رضا نکوئی

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118