جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

بازاریابی محتوا

یکی از راههای جذب مشتری و افزایش فروش ، بازاریابی بوسیله محتواست ، اگر با بازاریابی محتوا بعد از طراحی سایت آشنا نیستین ، در این مقاله آموزشی با من همراه باشین تا به ساده ترین شکل ممکن ، بازاریابی محتوا رو براتون توضیح بدم .

من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی در این مقاله آموزشی درباره روشی  برای جذب مشتری که عموم مشاغل کمتر از آن استفاده میکنن ، صحبت خواهم کرد .

یکی از روشهای جذب مشتری ، استفاده از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین است ، اگر کسب و کاری برای خودتون دارین ، حتما نیاز نیست از بازاریابی سنتی برای جذب مشتری و افزایش درآمد استفاده کنین ، بازاریابی محتوا که یکی از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ است میتونه خیلی راحت تر و بی دردسرتر برای شما جذب مشتری کنه و درآمد شما رو افزایش بده ، البته به یک شرط ، و اون شرط یادگرفتن بازاریابی از طریق محتواست .

اگر میخواین بدونین منظور از محتوا و تولید محتوا چیه خوندن این مقاله رو بهتون پیشنهاد میکنم : تولید محتوا چیست ؟ 

بازاریابی محتوا چیست ؟

بازاریابی محتوا از طریق وبسایت به این شکله که :

ابتدا برای خودتون یک وب سایت طراحی میکنین ، بعد با توجه به نیاز کاربران به شغل شما ، محتوای آموزشی و اطلاع رسانی تولید میکنین ، این محتوای ارزشمندی که تولید کردین رو داخل سایت خودتون قرار میدین ، کاربران داخل موتورهای جستجو مخصوصا گوگل درباره مقاله ای که شما تولید کردین جستجو میکنن و از طریق این جستجوها ، سایت شما رو پیدا میکنن ،وارد سایت شما میشن ، مقاله شما رو میخونن ، سوال جواب خودشون رو دریافت میکنن و به این ترتیب:

با کسب و کار شما آشنا میشن

نسبت به کسب و کار شما اعتماد ایجاد میشه

و درادامه روند بازاریابی محتوا ، این کاربرانی که با سایت شما آشنا شدن ، به مشتری تبدیل میشن .

با رعایت قوانین بازاریابی محتوا به همین راحتی میتونین ، جذب مشتری از طریق داشتن وب سایت رو تجربه کنین ، بدون اینکه حتی یک بازاریاب استخدام کرده باشین و درگیر مسائل جانبی داشتن بازاریابهای مختلف بشین .

اگر تا حالا در کسب و کار خودتون بازاریاب داشته باشین الان دقیقا با گوشت و پوستتون درک میکنین من چی میگم و حتما آرزوی شما است که روزی بتونین مشتریان جدید رو داشته باشین اما از مشکلات داشتن بازاریاب خبری نباشه ، اگر شما هم دنبال رسیدن به چنین آروزیی هستین ، خبر خوش من برای شما اینه که با بازاریابی محتوا میتونین به این آرزتون برسین!

بعد از اینکه سایت خودتون رو فعال کردین و یا در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشتین  بازاریابی محتوا ، شروع میشه ، منظور از محتوا فقط تولید مقاله نیست بلکه هر کدام از موارد مقاله ، ویدئو ، اینفوگرافیک ، فایل های صوتی ، کتابهای الکترونیک در محتوا سازی و بازاریابی محتوا گنجانده میشه و شما میتونین با تولید هر کدام از این موارد در بازاریابی محتوا فعال باشین .

من به عنوان یک کسب و کار چه محتوایی تولید کنم ؟

توی هر کسب و کار و هر شغلی باشین حتما مشتریان شما یک سری سوال براشون پیش میاد و شما میتونین در راستای پاسخ به همین سوالات ، بازاریابی محتوایی خودتون رو شروع کنین ، فکر کنین و سوالات مشتریان خودتون رو یادداشت کنین و درباره این سوالات مقالات خوب و جذاب تولید کنین و به بهترین نحو پاسخ این سوالات رو بدین و مقالات آموزشی متنی ، تصویری ، ویدئویی ، صوتی و …تولید کنین .

وقتی مشتریان کسب و کار شما درباره مسائل مختلف شغل شما سوال دارن ،حتما یک سری از مشتریان  هم  این سوالات رو دارن در اینترنت جستجو میکنن، درسته ؟

خوب کار تمومه دیگه !

کاربران میتونن بعد از جستجو در اینترنت ، سایت شما و آموزشهای شما و پاسخ به سوالات شما رو پیدا کنن و به سایت شما وصل بشن ، به همین راحتی کاربری که سوالی در اینترنت درباره کسب و کار شما جستجو کرده ، سایت شما رو پیدا میکنه ، وارد سایت شما میشه ، مقاله آموزشی شما رو میخونه ، به حرفه ای بودن شما پی میبره ، اعتماد براش ایجاد میشه ، با کسب و کار شما آشنا میشه و فروش آغاز میشه ، البته همچنان با رعایت قوانین بیشتری از بازاریابی محتوا ! و البته در اجرای این موارد در گذشت زمان .

خلاصه بازاریابی محتوا به همین ترتیب بود.

موفقیت در بازاریابی محتوا و قوانین آن:

  • پایه بازاریابی محتوا با داشتن وب سایت کامل میشه. البته میتونین با شبکه های اجتماعی هم شروع کنین اما پایگاه اصلی شما باید وبسایتتون باشه که اختیارش دست شما نه مدیران اون شبکه اجتماعی .
  • بعد از اینکه سایت خودتون رو فعال کردین باید شروع به تولید محتوای ارزشمند کنین.
  • محتوای ارزشمند یعنی ، محتوایی که پاسخ ارزشمندی برای کاربران داشته باشه و این محتوا رو خودتون تولید کرده باشین و از جایی مثلا سایتهای دیگر کپی نکرده باشین ، اگر محتوای سایت خودتون رو از سایتهای دیگر کپی کنین ، گوگل متوجه این مساله شده و به سایت شما امتیاز خوبی نمیده تا در جستجوهای کاربران در نتایج بالاتر دیده بشین
  • تولید محتوا یک پروسه بلند مدت و تقریبا همیشگی است ، نه یکباره ! با توجه به اینکه سایتهای مختلف برای رسیدن به صفحه اول گوگل با هم رقابت میکنن ، بنابراین تولید محتوای ارزشمند مقوله ای است که باید همیشه انجام بدین ، و هر چقدر در تولید محتوا ، فعال تر و بهتر باشین جایگاه بالاتری در جستجوهای گوگل دریافت میکنین ، بنابراین اگر میخواین از شر مشکلات بازاریاب داشتن راحت بشین ، باید تولید محتوای ارزشمند رو به کاری همیشگی تبدیل کنین ، مطئمن باشین ارزشش رو داره .
  • برای جذب مخاطب بیشتر تولید محتوای متنی ، محتوای تصویری ، محتوای صوتی ، محتوای ویدئویی و …. رو در برنامه بازاریابی محتوا خودتون داشته باشین  تا بتونین بیشترین نتیجه رو بگیرین
  • برای تولید محتوا خیلی سخت نگیرین ، همین قدر که بتونین نیاز کاربران خودتون رو رفع کنین ، سوالات مد نظر کاربران رو پاسخ بدین ، اموزشهایی برای کاربران خودتون ایجاد کنین ، کافیه ، البته به شرط رعایت قوانین تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال .
  • بعد از فعالیت خوب در تولید محتوا ،  نباید کار شما با این کاربران به اتمام برسه و باید در ادامه بازاریابی محتوا مثلا از ایمیل مارکتینگ هم استفاده کنین و با هدایا و یا ارائه محتوای ارزشمند مد نظر کاربر ، ایمیل کاربر رو دریافت کنین تا بتونین بعدا مقالات جدید رو به اطلاع کاربر برسونین و ارتباط کاربر با سایت شما قطع نشه و شما رو فراموش نکنه ، این گزینه رو هم کامل اجرا کنین دیگه عالیه و ارتباط سایت شما با کاربرانی که به سایت شما وارد میشن ادامه دار میشه و این مشتریان بالقوه در آینده ای نزدیک به مشتری بالفعل تبدیل میشن و فروش فراوان شما به تعداد زیادی کاربر که طبق این توضیحات با سایت شما آشنا شدن ، شروع میشه.
  • در کنار همه موارد فوق ، سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو رو با مشورت یک متخصص سئو فراموش نکنین و بدونین سایت بهینه نشده برای موتورهای جستجو ، مثل فروشگاه زدن در کویر میمونه .

بازاریابی محتوا راهی ارزشمند برای معرفی کسب و کار ، تبلیغ کسب و کار ، جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری است و هر چقدر مسائل فنی داشته باشه ارزشش رو داره و پیشنهاد میکنم حتما از آن استفاده کنین .

برای مطالعه توضیحات بیشتر درباره تولید محتوا میتونین به یکی از دو صفحه زیر مراجعه کنین:

صفحه مقدمات تولید محتوا و مطالعه از مطالب پایه ای درباره تولید محتوا : مقدمات تولید محتوا . ضمنا شما الان در این صفحه بازاریابی محتوا و در زیر مجموعه مقدمات تولید محتوا هستین.

صفحه آموزش تولید محتوا و مشاهده سرفصل های اصلی تولید محتوا : آموزش تولید محتوا .

خلاصه مطلب :

در این مقاله سعی شد نیاز به تولید محتوا برای کسب و کارها مطرح بشه و بصورت خلاصه تعریف بازاریابی محتوا ارائه بشه ، در صورتی که سوالی دارین و میخواین از خدمات طراحی سایت مجموعه ما استفاده کنین میتونین با شماره 09155001890 از طریق تماس تلفنی ، تلگرام یا واتساپ با ما در ارتباط باشین و سوالات خودتون رو بپرسین و از مشاوره رایگان ما برای طراحی سایت و بازاریابی محتوا استفاده کنین. همچنین میتونین روی آیکونهای پایین صفحه سمت راست کلیک کنین

نظر شما درباره جذب مشتری از طریق بازاریابی محتوایی چیه ؟ در این زمینه تجربه ای داشتین ، لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با من و بقیه کاربران سایت مدیر مجازی از طریق فرم زیر در میون بزارین  .

ارادتمند ، رضا نکوئی

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118