تغییر باورهای مدیر کسب و کار

تغییر در باورها و تفکرات مدیر کسب و کار

سلااااااام حالت چطوووووووره ؟ من رضا نکوئی هستم و در این مقاله میخوام درباره تغییر در باورها و تفکرات مدیر یک کسب وکار برات توضیح بدم.

همانطور که در مقاله قبلی به این موضوع مهم اشاره کردم ، موفقیت یا شکست یک کسب و کار از طرز تفکر و باورهای مدیر اون کسب و کار سرمنشا میگیره. این طرز تفکر و باورهای مختلف مدیر یک کسب و کار است که نتیجه این معجون تصمیمات متفاوت و اقدامات متفاوت و نتیجه های متفاوت رو رقم میزنه و به این شکل دستاورهای مدیر یک کسب و کار بعد از چند سال با دستاورهای مدیر یک کسب و کار دیگر هر چند برادر باشند ، بسیار متفاوت خواهد شد.

 

چگونه طرز تفکر و باورها را تغییر دهیم؟

لازمه تغیییر در باورها و تفکرات ، پذیرش این مطالب است که : ما چه بخواهیم و چه نخواهیم تفکراتی داریم و باز چه بخواهیم و چه نخواهیم این تفکرات و باورها در زندگی و کسب و کار ما تاثیر مثبت یا منفی دارن ، وقتی پذیرفتیم این باورها وجود دارن و وقتی قبول کردیم تاثیر مثبت یا منفی این طرز تفکر و باورها در زندگی ما جاری است ، انوقت میتونیم به این سوال فکر کنیم :

خوب حالا چطوری این تفکرات و باورها رو به نفع خودم تغییر بدم ؟

قبل اینکه بریم سراغ این مطلب که چطوری باورها و تفکرات رو تغییر بدیم ، بزار ابتدا از این موضوع برات بگم که از کجا متوجه بشیم یک طرز تفکر و باور که در ما وجود داره ، تفکر و باور خوبیه یا نه تفکر و باوری منفی و مخرب است.

وقتی بتونیم بین باورها و تفکرات خوب و بد تفکیک ایجاد کنیم ، انوقوقت تغییر اونها کار ساده ای میشه ، پس ابتدا راجع این نکته صحبت کنم برات که تفکرات و باورهای خوب و بد رو چطوری از هم تفکیک کنیم؟ موافقی؟

 

روش شناسایی و تفکیک تفکرات و باورهای خوب و بد

بهترین گزینه برای شناسایی و تفکیک تفکرات و باورهای خوب و بد احساسی است که از اون طرز تفکر و باور در ما بوجود میاد . احساسات علامتهای بسیار دقیقی برای شناسایی باورهای مثبت و منفی هستن . وقتی از یک موضوعی احساس خوبی نداریم ، قطعا میشه گفت که باور درستی در اون موضوع وجود نداره و وقتی از یک مقوله احساس خوبی بدست میاریم ، میتونیم بگیم که اون طرز تفکر و باور پشت اون موضوع یک تفکر و باور خوبه.

بنابراین هر زمان خواستی بدونی که یک باور یا تفکر خاص در تو باور مثبت یا منفی است،  کافیه به احساست از اون باور و تفکر توجه کنی ، اگر حس خوبی داشتی باور درستی داری و اگر حس بدی داشتی احتمالا باور و تفکر مثبتی در اون قسمت نداری.

مثلا فرض کن برای رسیدن به موفقیت بیشتر در کسب و کارت امروز باید ریسکی انجام بدی ، باید کاری کنی که نتیجه اون 50-50 است و احتمال موفقیت و شکست در اون وجود داره ، اگر بعد از بررسی همه جواب دیدی واقعا احتمالا موفقیت هم 50 درصده اما ترسیدی و نتونستی پا پیش بزاری ، این احساس ترس به تو داره میگه که تو درگیر یک تفکر و باور منفی شدی .

وقتی همه جوانب رو بررسی کردی و احتمال 50 درصد در موفقیت هم داری ، درسته که 50 درصد هم احتمال عدم موفقیت داری ، اما برای رسیدن به موفقیت بیشتر چاره ای جز ریسک نداری ، پس اگر بترسی و اقدام نکنی ، دچار باور منفی و تفکر اشتباه شدی ، باور و تفکری که از طریق احساس ترس داره به تو یادآوری میکنه که یک باور و تفکر صحیح نیست.

 

تغییر در نظام باورها با استفاده از احساسات :

خوب حالا به جایی رسیدیم که میخوایم باورها و تفکراتمون رو تغییر بدیم ، یا بتونیم تصمیمات متفاوتی بگیریم ، اقدامات دیگری انجام بدیم ، کسب و کار و درآمد متفاوتی رو تجربه کنیم.

برای تغییر در باورها ، کافیه به احساسمون توجه کنیم ، باورهایی با حس بد رو دیگه تکرار نکنیم و باورهایی با حس خوب رو تقویت کنیم . اگر بر این روش ساده مداومت داشته باشیم و مراقبت کنیم ، به شرط تکرار و مواظبت بعد از مدتی کم کم باورها و تفکرات منفی از وجود ما بیرون میره و باورها و تفکرات مثبت و پر منفعت جای اون رو میگیره.

بنابراین یادت نشه با توجه کردن به احساساتی که هر لحظه به دست میاری ، میتونی فکر و باور خوب و بد رو شناسایی کنی ، فکر و باور خوب رو تقویت کنی و بهش عمل کنی . در نتیجه تصمیم بهتری میگیری و نتایج بهتری به دست میاری ، به همین سادگی !

 

سرسختی باورهای قدیمی

وقتی یک باور و طرز تفکر سالهاس که با ماست به این راحتی از بین نمیره ، بعضی از طرز تفکرات و باورها آنچنان در روح و جان و افکار ما رسوخ کردن که به این راحتی نمیشه از شرش خلاص شد.

راهی که اینجا بهت پیشنهاد میکنم ، همان راهی است که باعث این سرسختی در اون باورهای قدیمی و اشتباه شده ، اگر میخوای از شر این باورهای منفی و قدیمی خلاص بشی همون کاری رو انجام بده که در بوجود آوردن اون باورها انجام دادی.

یعنی تکرار ، یعنی تمرین ، یعنی مواظبت و مداومت . در مرور زمان به این ترتیب میتونی از شر باورهای بد در وجودت راحت بشی.

 

اگر میخوای همچنان به خوندن و یادگیری در مقوله طرز تفکر و باروهای مدیر کسب و کار ادامه بدی ، برای ادامه مطالعه و خوندن قسمت بعد برو به این صفحه : طرز تفکر و باروهای مدیر کسب و کار

و اگر هم میخوای یک بخش بالاتر بری و از بخش (طرز تفکر و باروهای مدیر کسب و کار) خارج بشی و از بخش دیگه آموزش موفقیت در کسب و کار مطالعه کنی به این صفحه برو : آموزش موفقیت در کسب و کار

سوالی برات پیش اومد در قسمت دیدگاه ها ، کمی پایین تر  درهمین صفحه برام بنویس ، خیلی ارادت دارم دوست گلم .

رضا نکوئی

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118