2- انتخاب قالب و ظاهر سایت

نمونه قالب سایت
نمونه ظاهر سایت
نمونه قیافه سایت !

چیدمان و ترکیب رنگ سایتتون میخواین چطوری باشه ؟

از بین نمونه قالب های زیر ، هر قالبی که به لحاظ چیدمان
و رنگ بندی و ظاهر کلی اون رو پسند میکنین ، کد قالب رو به ما اعلام کنین 
80% شبیه نمونه براتون اجرا میکنیم .
روی هر نمونه کلیک کنین در سایز بزرگ نمایش داده میشه .

توضیحاتی درباره قالب وب سایت :قالب سایت چیست:

قالب وب سایت با معادل انگلیسی آن site template  و یا site theme به ظاهر و قیافه وب سایت گفته میشه ،  اینکه ظاهر وب سایت چه رنگی باشه ، سایز صفحات چقدر باشه ، هر صفحه به چند قسمت تقسیم شده باشه ، از چه فونتهایی استفاده شده باشه ، همه اینها قالب وب سایت رو تشکیل میدن و به مجموعه این آیتم ها قالب یا تمپلیت سایت گفته میشه .

 

نحوه طراحی قالب سایت:

قالب وب سایت رو به روشهای مختلفی میشه ایجاد کرد ، مثلا :

  • یک ظاهر و قالب سایت رو در فتوشاپ طراحی کرد و بعد با استفاده از html و css که زبان نشانه گذاری و تکمیل ظاهر وب سایت هستن ، قالب رو ایجاد کرد
  • استفاده از فریم ورکها و قالب سازها : مثلا در سیستم مدیریت محتوا جوملا فریم ورک هلیکس امکان ایجاد و طراحی قالب رو به ما میده و ما میتونیم به کمک این فریم ورک و با کمک صفحه سایز sp page builder یک قالب زیبا و صفحات شیک رو طراحی کنیم

 

تفاوت قالب و صفحات وب سایت :

به یک صفحه وب سایت نگاه کنین ، این صفحه از بخش های مختلفی تشکیل شده ، هدر یا بالای سایت که معمولا منوها و دسترسی به قسمتهای مختلف یک وب سایت در اون قرار داره ، سمت چپ و راست وب سایت که بعضی از وب سایتها رو اگر دقت کنین یک سری آیتم در این قسمتها در تمام صفحات تکرار میشه ، قسمت پایین وب سایت که به اون فوتر گفته میشه و این قسمت هم در تمام صفحات سایت مشابه هم است و مطالب آن تکرار میشه ، این موارد جز قالب وب سایت است و ظاهر و قیافه این قسمت ها در قالب یک وب سایت ایجاد و طراحی میشه . و طبق توضیحاتی که بالاتر خدمتتون عرض کردم مثلا در جوملا این قسمتها با فریم ورک هلیکس که یکی از فریم ورکها ایجاد قالب جوملا است طراحی میشه .

به قسمت اصلی هر صفحه از یک وب سایت که مطالب متفاوت در هر صفحه از سایت وجود داره ، صفحه سایت گفته میشه بنابراین اون قسمتی از صفحات وب که مطالب هر صفحه با صفحه دیگه متفاوت است جز صفحات وب سایت گفته میشه و مثلا در جوملا طبق توضیحات فوق باید با صفحه سایز sp page builder  ساخته بشه

 

قالب ریسپانسیو یا واکنشگرا:

ریسپانسیو یا واکنشگرا به قالبی گفته میشه که در نمایشگرها مختلف مثل موبایل ، تبلت و مانتیورها واکنش داره و سایز صفحه سایت رو با سایز صفحه نمایشگر هماهنگ میکنه و به بهترین حالت نشون میده . با توجه به اینکه خیلی از کاربران وب سایت ها از موبایل خودشون برای مطالعه وب سایت استفاده میکنن ، داشتن یک قالب ریسپانسیو بسیار ضروری است و نبود اون باعث امتیاز منفی توسط گوگل به وب سایت مد نظر میشه ، بنابراین حتما در طراحی قالب وب سایت خودتون بر واکنشگرا گرا بودن اون تاکید داشته باشین .

 

طراحی اختصاصی قالب وب سایت:

اگر از قالبهای آماده برای وب سایتهای مختلف استفاده بشه و یک قالب رو در سایتهای مختلف فعال کنیم ، این میشه قالب عمومی ، اما اگر میخواین قالب شما طرح و رنگ و چیدمان مخصوص به خودش رو داشته باشه که در سایتهای دیگه مشابه اون استفاده نشده باشه ، باید از طراح قالب بخواین که طراحی قالب اختصاصی رو براتون انجام بده ، البته این موضوع کاملا سلیقه ای است و هیچ ایرادی نداره که از قالبهای عمومی برای وب سایت خودتون استفاده کنین .

 

صفحه سازها در طراحی قالب:

همانطور که در بالاتر خدمتتون توضیح دادم صفحه سازها در سیستم های مدیریت محتوا نقش بسیار مهمی دارن و اگر این صفحه سازها نبوده  ، ظاهر صفحات وب سایتها بسیار ساده بود و اصلا جذابیت حال حاضر رو نداشت . در سیستم های مدیریت محتوا مختلف صفحه سازهای گوناگونی وجود داره که بسته به سیستم مدیریت محتوا خودتون میتونین از اونها استفاده کنین و صفحات بسیار شیک تری طراحی و ایجاد کنین .

 

نمونه قالب وب سایت:

همانطور که دربالای همین صفحه مشاهده میکنین ، تصاویر نمونه قالب های زیادی رو گذاشتیم ، این قالبها همانطور که از ظاهر اونها پیداست خارجی هستن ، وقتی یک مشتری طراحی سایت رو به مجموعه مدیر مجازی سفارش میده برای ظاهر و قالب وب سایت خودش نظری نداره و میگه هر طور بهتر قشنگ تره اجرا کنین ، و با توجه به اینکه سلیقه ها متفاوته ممکنه بعد کلی وقت گذاشتن و طراحی قالب و یک صفحه برای سایت مشتری ، مشتری مد نظر پسند نکنه و همه چی دوباره کاری بشه ، به خاطر این مطلب مشتریان گرامی ما میتونن با نگاهی به قالب های فوق ، اون قالبی که چیدمان و رنگ بندی کلی اون رو پسند میکنن اعلام کنن تا ظاهر قالب و صفحات سایت اونها مشابه نمونه انتخابی طراحی بشه و زودتر به نتیجه برسیم . نظر شما چیه ؟ در پایین همین صفحه ما رو از نظرات ارزشمند خودتون مطلع کنین .

 

سفارش طراحی قالب جوملا:

اگر از سیستم مدیریت محتوا جوملا استفاده میکنین و از ظاهر وب سایت مدیر مجازی و صفحات اون که با جوملا طراحی شده و از صفحه سایز sp page builder  استفاده کردیم خوشتون اومده میتونین طراحی قالب وب سایت جوملایی خودتون رو به ما بسپارین ، با فریم ورک هلیکس و صفحه ساز اس پی پیچ بیلدر طراحی قالب سایت جوملایی شما رو انجام میدیم . برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش در این مورد میتونین از طریق ایکونهای تلگرام یا واتساپ پایین صفحه سمت راست با ما در تماس باشین .

 

تاثیر قالب وب سایت در جذب کاربران:

به عنوان اخرین نکته این مقاله هم خدمتتون عرض کنم تاثیر قالب وب سایت در جذب کاربران مشابه تاثیر ظاهر و چیدمان فروشگاه فیزیکی است ، هرچقدر فروشگاه فیزیکی شما شیک تر ، مرتب تر ، منظم تر و دسترسی به ایتم های مختلف برای کاربر راحت تر باشه ، مشتری بیشتر و درامد بیشتری خواهین داشت در وب سایت و فروشگاه اینترنتی هم دقیقا همینه . فراموش نکنین یک قالب واکنشگرا و شیک کمک خوبی بهتون میکنه برای جذب و حفظ مشتری .

 

امیدوارم از خوندن این مقاله لذت برده باشین ، برای سفارش طراحی سایت به مدیر مجازی روی لینک زیر کلیک کنین :

طراحی سایت مشهد

 

برای ارتباط با ما از طریق تلگرام یا واتساپ روی دکمه های پایین صفحه سمت راست کلیک کنین و یا  به شماره 09155001890 پیام بدین .

من رو از نظرات ارزشمند خودتون بی بهره نزارین ، حالا که این خط این مقاله رو میخونین لطف کنین و نظرتون رو برای من در فرم پایین صفحه ارسال کنین ، ممنونم از شما

ارادتمند ، رضا نکوئی مدیر وب سایت مدیر مجازی

web-tamplate-(01).jpg
قالب شماره 1
web-tamplate-(02).jpg
قالب شماره 2
web-tamplate-(03).jpg
قالب شماره 3
web-tamplate-(04).jpg
قالب شماره 4
web-tamplate-(05).jpg
قالب شماره 5
web-tamplate-(06).jpg
قالب شماره 6
web-tamplate-(07).jpg
قالب شماره 7
web-tamplate-(08).jpg
قالب شماره 8
web-tamplate-(09).jpg
قالب شماره 9
web-tamplate-(10).jpg
قالب شماره 10
web-tamplate-(11).jpg
قالب شماره 11
web-tamplate-(12).jpg
قالب شماره 12
web-tamplate-(13).jpg
قالب شماره 13
web-tamplate-(14).jpg
قالب شماره 14
web-tamplate-(15).jpg
قالب شماره 15
web-tamplate-(16).jpg
قالب شماره 16
web-tamplate-(17).jpg
قالب شماره 17
web-tamplate-(18).jpg
قالب شماره 18
web-tamplate-(19).jpg
قالب شماره 19
web-tamplate-(20).jpg
قالب شماره 20
web-tamplate-(21).jpg
قالب شماره 21
web-tamplate-(22).jpg
قالب شماره 22
web-tamplate-(23).jpg
قالب شماره 23
web-tamplate-(24).jpg
قالب شماره 24
web-tamplate-(25).jpg
قالب شماره 25
web-tamplate-(26).jpg
قالب شماره 26
web-tamplate-(27).jpg
قالب شماره 27
web-tamplate-(28).jpg
قالب شماره 28
web-tamplate-(29).jpg
قالب شماره 29
web-tamplate-(30).jpg
قالب شماره 30
web-tamplate-(31).jpg
قالب شماره 31
web-tamplate-(32).jpg
قالب شماره 32
web-tamplate-(33).jpg
قالب شماره 33
web-tamplate-(34).jpg
قالب شماره 34
web-tamplate-(35).jpg
قالب شماره 35
web-tamplate-(36).jpg
قالب شماره 36

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام برخی از قالبها تون قشنگن واقعا ، فروش قالب هم دارین ازینها انتخاب کنم ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام متشکرم لطفا دارین
این قالبها همانطور که از ظاهرشون پیدان ،خارجی هستن ، اینها به عنوان نمونه هستن و مشتریانی که طراحی سایت به ما سفارش میدن میتونن قالبی که از بین این قالبها پسند میکنن، کد قالب رو به ما اعلام کنن ، ما در طراحی سایت ایشان...

سلام متشکرم لطفا دارین
این قالبها همانطور که از ظاهرشون پیدان ،خارجی هستن ، اینها به عنوان نمونه هستن و مشتریانی که طراحی سایت به ما سفارش میدن میتونن قالبی که از بین این قالبها پسند میکنن، کد قالب رو به ما اعلام کنن ، ما در طراحی سایت ایشان مشابه این قالب انتخابی رو براشون شبیه سازی میکنیم ،بنابراین در صورتی که سفارش طراحی سایت داشته باشین میتونیم مشابه قالب مد نظر شما رو ایجاد کنیم براتون .

ادامه مطلب
نظر جدیدی وجود ندارد

سوالی دارین بپرسین ،سریع پاسخ میدیم .

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما