جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

راهنمای کامل برای رشد کسب و کار در اینستاگرام

راهنمای کامل برای رشد کسب و کار در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی است که سریع ترین رشد را از زمان راه اندازی خود داشته است و تعداد کاربران آن به بیش از یک میلیارد نفر رسیده است .

تقریباً در همین بازه زمانی ، تعداد بازاریابان در اینستاگرام نزدیک به 7 درصد رشد کرد. برای مقایسه ، بازاریابان در Facebook فقط حدود 0.5 درصد رشد کرده است و در Twitter در واقع 0.3 درصد کاهش یافته است.

از نظر آماری مشخص است که اینستاگرام تأثیر زیادی بر نحوه عملکرد روزانه مردم  و مشاغل داشته است. اینستاگرام به یک منبع اصلی برای سرگرمی ، یادگیری ، ارتباطات و تجارت تبدیل شده است .

اما برای کسب و کارهایی که می خواهند از این فرصت بازاریابی در اینستاگرام استفاده کنند ، یک سد بزرگ وجود دارد. بسیاری از کسب و کارها نمیدانند دقیقا از کجا شروع کنند و فکر کردن به انبوه اطلاعات مختلف درباره اینستاگرام که از منابع مختلف به سمت ما می آید ،  میتواند ترسناک هم باشد .

خوب ، کاربر گرامی وب سایت مدیر مجازی ، خوشحالیم که اینجا هستید. راهنمای داخل این صفحه به شما  کمک میکند تا بازاریابی از طریق اینستاگرام را به روش عملی و واضح یاد بگیرید . موارد مطرح شده  در این مقاله آموزشی موارد زیر است :

فهرست مطالب این مقاله آموزشی :

 1. یک مرور کلی و تعریف از بازاریابی در اینستاگرام
 2. نحوه تنظیم حساب کاربری تجاری در اینستاگرام
 3. استفاده از ویژگی های اینستاگرام برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی قدرتمند
 4. چگونه می توانیم فالوورهای خودمان را افزایش دهیم و از فعالیت خودمان در اینستاگرام درآمد داشته باشیم
 5. چگونه می توانیم عملکرد خود را با Insights اینستاگرام بررسی کنیم
 6. برخی از برنامه های جالب برای کمک به شما در این راه و موفقیت در آن

بازاریابی اینستاگرام چیست؟

برای اینکه به استاد بازاریابی در اینستاگرام تبدیل بشویم ، بیایید با اصول اولیه  شروع کنیم.

بازاریابی اینستاگرام چیست و چگونه می توانید از آن برای رشد کسب و کار خودمان  استفاده کنیم ؟

این رسانه اجتماعی به عنوان یکی از محبوب ترین کانال های فروش امروز ، طیف گسترده ای از روش ها را برای بهره مندی از مزایای آن به شما ارائه می دهد. تمام آنچه شما نیاز دارید یک استراتژی خوب و تلاش برای تحقق آن است.

بازاریابی در اینستاگرام یا بازاریابی از طریق وب سایت خودمان ؟

توصیه ما این است که فعالیت در اینستاگرام بعد از داشتن وب سایت باید باشد و اگر فرصت کافی برای تولید محتوا در وب سایت و اینستاگرام را به صورت همزمان ندارید ، ابتدا وب سایت خود را فعال و به درآمد زایی برسانید ، زیرا داشتن یا وب سایت یا اینستاگرام ، مثل ساختن خانه در زمین خود یا زمین دیگران است ، بنابراین اول در زمین خود (وب سایت خودتان) کسب و کار مجازی خود را فعال کنید و سپس به سمت شبکه های مجازی (زمین دیگران) بروید ، وب سایت در اختیار شماست و مالک ان شما هستید ، اما مالک اینستاگرام هم شما هستید ؟ اگر به هر دلیلی اینستاگرام از توجه مخاطبان شما خارج شد ، همه زحمات شما به هدر نرود .

تعریف بازاریابی در اینستاگرام :

بازاریابی اینستاگرام ، نوعی بازاریابی در شبکه های اجتماعی است که در آن کسب و کارها از پلتفرم اینستاگرام برای تبلیغ فعالیت خود استفاده می کنند. اگر “تبلیغ کسب و کار شما ” از جنبه های مختلف مورد نیاز باشد  ، بازاریابی در اینستاگرام می تواند شامل چندین استراتژی و تاکتیک مختلف باشد ، که برای رسیدن به جنبه های مختلف موفقیت کسب و کار شما ، به شما کمک کند.

وقتی به روش های مختلف استفاده از Instagram برای بازاریابی نگاه می کنید ، می توانید فعالیت بازاریابی و جذب مشتری در اینستاگرم  را به دو دسته اصلی تقسیم کنید:

 1.  روشهای هزینه ای مانند سفارش تبلیغات به اینستاگرام
 2.  روشهای رایگان ،  مانند ایجاد محتوای ارزشمند ، مانند پست ها ، استوری و داستان های اینستاگرام و نظرات و همچنین تعامل با محتوای سایر کاربران در اینستاگرام.

اهداف کلی یک کسب و کار برای موفقیت در اینستاگرام میتواند شامل:

 • فروش محصولات یا خدمات شما
 • جذب فالوور یا دنبال کننده و تعامل بیشتر
 • ایجاد روابط با مشتریان بالقوه و برندهای دیگر
 • و به طور کلی افزایش اعتبار یک نام تجاری و برند آن کسب و کار باشد.

در  ادامه این مقاله آموزشی ، ما به جزئیات نحوه تعیین هدفها و نحوه رسیدن به آن خواهیم پرداخت ، با ما در این مقاله آموزشی همراه باشید .

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام :

احتمالا  اصطلاح “الگوریتم” را شنیده اید .  نیازی نیست که استاد الگوریتم اینستاگرام باشید ، اما درک اساسی از آن می تواند به شما کمک کند سریعتر و با دردسر کمتر به اهداف خود برسید.

در حالی که برخی از کاربران احساس می کنند الگوریتم اینستاگرام دشمن اصلی آنها است ، در واقع این طور نیست و الگوریتم اینستاگرام یک دوست برای ماست. دلیل آن هم این است که هدف نهایی آن ( مانند هر الگوریتم آنلاین دیگر ) ارائه محتوای مرتبط ، سرگرم کننده و جذاب به کاربران اینستاگرام است.

الگوریتم ها با مطالعه دقیق فعالیت ها و رفتارهای کاربران خود ،  حدس می زنند کاربران خود در آینده به چه محتوایی نیاز دارند . اگر محتوای شما در الگوریتم اینستاگرام یک محتوای ارزشمند تلقی شود ، راه موفقیت برای شما باز میشود .

میشود ساعت ها درباره الگوریتم های آنلاین صحبت کرد ، اما نکته اصلی این است که شما همیشه روی ایجاد محتوای با کیفیت تمرکز کنید که واقعاً برای مخاطبان شما مفید و سرگرم کننده باشد .

همیشه فکر کنید مخاطبان شما چه سوالاتی دارند و به چه محتوایی درباره کسب و کار شما نیاز دارند و همیشه محتوای مورد پسند کاربران خود را تولید کنید و با این کار به فالوورهای خود اطلاعات مفید و عالی با تولید محتوا ارائه کنید .

نمونه هایی از بازاریابی با اینستاگرام :

برای اینکه خلاقیت شما به جریان بیفتد ، بیایید چند نمونه متداول بازاریابی در اینستاگرام را با هم بررسی کنیم.

1. تولید محتوای ارزشمند مورد نیاز مخاطبان :

محتوای ارزشمند مانند چتری است که باید هر محتوای شما را در بربگیرد ، مانند عکس ها ، فیلم ها ، استوری و داستان ها . پست های مختلف و تولید آنها باید در قلب استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما قرار بگیرند ، و اگر بتوانید مخاطبان خود را با محتوای ارزشمند به وجد آورید ، آن وقت فروش به آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

با تولید محتوای ارزشمند مورد نیاز کاربران خود ، کسب و کار خود را به عنوان یک مجموعه حرفه ای در نزد مخاطبان معرفی میکنید و این محتوای ارزشمند در طول زمان ، برای شما اعتبار و اعتماد به ارمغان می آورد و ان وقت فروش های سخت گذشته بسیار راحت تر از قبل به سرانجام میرسد . بنابراین یکی از راه های رایگان بازاریابی در فضای مجازی و اینستاگرام ، تولید محتوای ارزشمند مورد نیاز مخاطبان هدف کسب و کار است . تولید محتوای ارزشمند راهی رایگان برای جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری و خریدار است ، اما این اتفاق زمانی می افتد که شما در تولید محتوای جذاب فعالیتی مستمر و همیشگی داشته باشید ، بنابراین توقع نداشته باشید که با تولید چند محتوای با کیفیت سیلی از مخاطبان به سمت شما سرازیر شوند .

تولید محتوا و استمرار آن در دراز مدت کاری است که از عهده خیلی از افراد بی حوصله و عجول بر نمی آید ، اینکه برای تولید هر محتوای خوب و عالی زمان زیادی صرف کنید و بعد از تولید آن محتوا اتفاق خیلی خاصی در مخاطبان شما نیفتند و شما مجدد محتوای ارزشمند دیگری تولید کنید و همچنان اتفاق خاصی نیفتند و ناامید نشوید ، کاری است شاید دشوار که خیلی ها از ادامه آن منصرف میشوند .

اما جذب مخاطب از طریق تولید محتوای ارزشمند شاید شبیه سوراخ شدن سنگ با قطرات آب باشد ، البته نه به کندی آن ، اما دانستن این نکته که صبر و حوصله و تداوم آن نیاز زیربنایی فروش عالی از طریق تولید محتوا است ، بسیار ضروری است که متاسفانه بسیاری از کسب و کارها این نکته را نمیدانند و در ابتدای این راه منصرف شده و ادامه نمیدهند .

2. تبلیغات هزینه ای در اینستاگرام :

اگر به دنبال فروش سرد هستید ، تبلیغات در اینستاگرام نتیجه سریع تری نسبت به تولید محتوای ارزشمند دارد . انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، از جمله تبلیغات تصویری ، تبلیغات ویدئویی ، تبلیغات چرخ فلکی یا کاروسلی ، تبلیغات استوری ….

3- ایفلوئنسر مارکتینگ یا تبلیغات از طریق افراد تاثیر گذار:

اینفلوئنسر مارگتینگ امروزه یکی از محبوب ترین روشهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. تأثیرگذاران اینستاگرام افرادی هستند که در هر صنعت وجود دارند و نزد مردم به محبوبیت خاصی رسیده اند و میتوانند روی مردم تاثیر گذار باشند . از مد گرفته تا فناوری و امور مالی، افراد تأثیرگذار به طور کلی تقریباً در هر پلتفرم رسانه اجتماعی که فکرش را بکنید وجود دارند .

وقتی بتوانید افراد تاثیر گذار را با توجه به کسب و کار خود پیدا کنید ، این افراد می توانند در بین فالوورهای فراوان خودشان در فروش و شناخت کلی برند شما، کمک جدی کنند. نکته کلیدی در اینجا این است که ببینید چه افراد تاثیر گذاری در نزد مردم ، بهتر میتوانند در کسب و کار شما به موفقیت شما کمک کنند .

حال که خلاصه ای از روشهای مختلف بازاریابی در اینستاگرام را با هم بررسی کردیم ، بیایید به قسمت های مهم تر برویم .

بایدها و نبایدهای تنظیمات حساب کاریری در اینستاگرام

فعالسازی اکانت یا حساب کاربری تجاری در اینستاگرام:

قبل از اینکه به بازاریابی با اینستاگرام بپردازید ، مطمئن شوید که یک اکانت تجاری مناسب دارید ، نه فقط یک پروفایل شخصی خوب .

به این ترتیب می توانید از مزایای ویژگی های اکانت تجاری مانند تبلیغات در اینستاگرام و Instagram Insights یا اینستاگرام اینسایتس ،  بهره مند شوید که در ادامه در این پست به آنها خواهیم پرداخت. به علاوه ، از نظر مخاطبان ایجاد یک اکانت کسب و کار نسبت به یک حساب کاربری شخصی اعتبار بیشتری برای کسب و کار شما دارد .

بیایید نگاهی به نحوه ایجاد حساب کاربری باری کسب و کار و برخی از بهترین روش ها که می تواند اکانت خوب را به اکانت عالی تبدیل کند ، بیاندازیم.

روش ایجاد حساب کاربری تجاری در اینستاگرام:

وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید :

این حساب کاربری می تواند پروفایل شخصی موجود شما باشد یا یک حساب کاربری جدید که فقط برای این منظور ایجاد کرده اید. ما توصیه می کنیم برای شناسایی دسته بندی کسب و کار خود ، یک اکانت جدید با نام کسب و کار خود ایجاد کنید .

روی دکمه سه نقطه در بالای صفحه پروفایل خود در اینستاگرام کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود وارد شوید .

اکانت تجاری اینستاگرام 1

در پنجره از که باز میشود روی  “Settings” کلیک کنید .

اکانت تجاری اینستاگرام 2

سپس روز گزینه Account کلیک کنین

اکانت تجاری اینستاگرام 3

و در نهایت روزی گزینه ای که در تصویر زیر ملاحظه میکنید کلیک کنید تا وارد مراحل ایجاد اکانت تجاری شوید.

اکانت تجاری اینستاگرام 4بعد از آن باید اطلاعات تماس خود را ایجاد و تایید کنید . شماره تلفن خود را تایید کنید و همچنین ایمیل تا اکانت تجاری شما فعال شود .

چه چیزی باعث ایجاد اکانت تجاری بهتر در اینستاگرام می شود؟

1- استفاده از خصوصیات شخصیت کاری کسب و کار :

وقتی اکانت یا حساب کاربری یا نمایه اینستاگرام خود را بهینه می کنید ، بسیار مهم است که از نام کسب و کار خود استفاده کنید و اکانت خود را با شخصیت کاری خود هماهنگ کنید . این بدان معنی است که همان رنگ ها ، فونت ها و تصاویری را که در مکان های دیگر مانند وب سایت و سایر حساب های رسانه های اجتماعی خود دارید ، در اینستاگرام هم قرار دهید. این امر باعث می شود که شما بتوانید به روشی مشخص و قابل تشخیص کسب و کار خود را در اینستاگرام به کاربران معرفی کنید .

2- استفاده از تصویر و بایو :

دو گزینه اصلی در ظاهر اکانت شما وجود دارد: تصویر حساب کاربری و متن بیوگرافی شما.

برای عکس ، توصیه می کنیم از آرم شرکت خود استفاده کنید. این به شناخت برند کمک می کند ، به همین دلیل اکثر شرکت ها از این روش استفاده می کنند.

در قسمت بیوگرافی یا بایو درباره نتایجی که مشتریان شما از کسب و کارتان کسب خواهند کرد صحبت کنید ، نه از معرفی خصوصیات کسب و کار . مثلا به جای نوشتن تولید کننده بهترین کولر کازی با بهترین قطعات خارجی بنویسید ، خنک ترین روزها، در تابستان داغ با کولر گازی ….

همچنین از قسمت بایو برای معرفی بهترین رویدادها و دعوت کاربران برای دیدن بهترین صفحه سایت خودتان استفاده کنید.

3- تشویق فالورها به تعامل :

کاربران و فالوورهای خود را به تعامل با پیج خود ترغیب کنید ، مثلا برای آنها انگیزه ایجاد کنید تا پستهای شما را با هشتگ مختص شما برای دیگران ارسال کنند .

 4- استفاده از لینکی مهم :

در قسمت بایو پیچ خودتان یک لینک از وب سایت ، محصولی خاص ، یا بدست اوردن اطلاعات بیشتر از توانمندی های خودتان قرار دهید . از این قسمت برای ارتباط بیشتر فالورها با برند خودتان استفاده کنید و لینک مورد نظر را با سایتهای کوتاه کننده لینک کوتاه کنید تا بیشترین استفاده را از فضای بایو داشته باشید .

5- استفاده از شکلک ها :

از شکلک استفاده کنید. اگر توجه کنید بیشتر برندهایی که از اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده می کنند از شکلک ها استفاده کرده اند . دلیل آن این است که شکلک ها سریع تر توجه مخاطب را جلب میکنند . استفاده از شکلک ها بسیار مرسوم شده است و خیلی راحت تر، متن پیام شما را به مخاطب منتقل میکنند .

همانطور که می دانید، روش های زیادی برای ایجاد یک رابطه بهتر با مخاطبان خود از طریق پروفایل اینستاگرام وجود دارد. فقط به یاد داشته باشید: شما فقط به اندازه 150 حرف برای نوشتن در اختیار دارید ، بنابراین از آن به بهترین نحو استفاده کنید!

بهترین ویژگی های اینستاگرام برای کسب و کارها :

اینستاگرام دارای ویژگی های جالب بسیاری است که به تعامل کاربران و غنی سازی روابط با آنها کمک می کند. حتی اگر کاربر فعال اینستاگرام نباشید ، احتمالاً با محبوب ترین آنها آشنا هستید.

بیایید چند ویژگی را بررسی کنیم که می توانند به تقویت استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما کمک کنند.

هشتگ اینستاگرام

هشتگ های اینستاگرام:

به نظر می رسد که این هشتگها تقریباً همه جا در اینترنت وجود دارند. وقتی هشتگ های اینستاگرام در استراتژی بازاریابی شما اجرا می شوند ، پیام مشخصی به کاربران ارسال میکنند و آن پیام این است که محتوای شما با آنچه که آنها جستجو می کنند مرتبط است.

در واقع ، بسیاری از کاربران به دنبال محتوایی هستند که فقط براساس هشتگ ها جستجو شده است. بنابراین اگر پست های شما مربوط به یک موضوع پرطرفدار است ، حتماً هشتگ مرتبط را در آن قرار دهید. این می تواند به شما کمک کند تا جلوی چشم افرادی که واقعاً به صحبت های شما علاقه مند هستند ، قرار بگیرید.

می توانید مستقیماً در قسمت جستجوی اینستاگرام، جستجو کنید تا هشتگهای پرطرفدار و محتوای فراوانی را که دیگران در حال ارسال آن هستند ، پیدا کنید.

ابزارهای جالبی مانند سایت Keyword Tool بر اساس کلمات کلیدی شما هشتگ هایی معرفی میکنند . بسیاری هشتگ ها رایگان هستند  ، اما برای تهیه لیست های پربار تر نیاز به ارتقا حساب کاربری خود به صورت هزینه ای دارید .

همچنین ایجاد یک هشتگ با نام برند شما و استفاده مداوم از آن یک ایده هوشمندانه است. این هشتگ ممکن است شامل نام شرکت شما یا نام یک کمپین ، رویداد یا تبلیغ خاص شما باشد.

استوری یا داستان های اینستاگرام:

از ژانویه 2019 ، بیش از 500 میلیون نفر از استوری اینستاگرام استفاده می کنند. استوری ها روشی هیجان انگیزتر و زودگذرتر برای به اشتراک گذاشتن با فالورهای شما هستند ، زیرا فقط 15 ثانیه طول دارند ، پس از 24 ساعت از بین می روند و در پروفایل شما مثل پست ها نمایش داده نمیشوند .

در اینجا چند ایده برای نحوه استفاده از استوری ها را با هم بررسی میکنیم :

 • به سوالات پرطرفدار فالورهای خودتان پاسخ دهید.
 • فیلم و عکس هایی از  “پشت صحنه کسب و کارتان” را نمایش دهید تا به مخاطبان با کسب و کار شما و واقعی بودن آن بیشتر آشنا شوند .
 • محتوای خود را تبلیغ کنید ، مانند یک وبلاگ ، کتاب الکترونیکی یا اینفوگرافیک جدید
 • تبلیغات کسب و کارتان در مکان های مختلف و تعامل با اینفلوئنسرها را در استوری نمایش دهید
 • از مخاطبان خود در مورد یک موضوع محبوب نظرسنجی کنید یا از آنها درباره کسب و کار خودتان بازخورد بخواهید
 • در استوری ها از فالورهای خودتان بخواهید مطالب شما را تگ کنند و یا با هشتگ مخصوص کسب و کارتان شما را منشن کنند .

لایو اینستاگرام:

همانطور که از نام آن پیداست ، لایو اینستاگرام یک  ویژگی است که به شما این امکان را می دهد تا با مخاطبان از طریق پخش زنده ارتباط برقرار کنید این خصوصیت برای پخش رویدادها و مطالبی که فوری است بسیار گزینه خوبی است .

نکته جالب در مورد لایو اینستاگرام این است که استوری شما به اطلاع دنبال کنندگان شما میرسد و به آنها اطلاع رسانی میشود در لایو اینستاگرام مسئولیت بزرگی دارید و اگر محتوای ارزشمندی برای ارائه ندارید از این گزینه استفاده نکنید وگرنه ممکن است فالورهای شما به دلیل اتلاف وقت شما را آنفالو کنند .

IGTV  یا آی جی تی وی:

در حالی که هر استوری فقط می تواند 15 ثانیه طول بکشد ، IGTV مخصوص فیلم های بلند ساخته شده است. این زمان برای حساب های دارای فالوور بیشتر می تواند 10 دقیقه یا حداکثر یک ساعت باشد.

IGTV به کاربران این امکان را می دهد تا فیلم هایی را که به آن علاقه دارند در اینستاگرام جستجو کنند و اینستاگرام با توجه به فعالیت گذشته هر کاربر فیلم های متناسب با جستجوهای وی به او نمایش میدهد . از IGTV برای ارتباط بهتر و بیشتر مخاطبان خود با فیلم هایی که دوست دارند مشاهده کنند استفاده کنید .

اگر تازه کار خود را شروع کرده اید ، ممکن است IGTV لزوماً متناسب با نیازها یا اهداف شما نباشد بنابراین میتوانید از این گزینه در زمان نیاز و لزوم  استفاده کنید .

استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر در اینستاگرام:

درست مثل هر نوع استراتژی دیگر ، استراتژی بازاریابی با اینستاگرام هم باید هدف مشخصی داشته باشد  ، تاکتیک ها و اقداماتی را انتخاب کنید که به تدریج در جهت رسیدن به هدف مورد نظر به شما کمک کند  ، و پیشرفت خود را در این مسیر اندازه گیری کنید تا بتوانید در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال کنید .

بیایید این موارد را بیشتر با هم بررسی کنیم :

هدف خود را مشخص کنید :

اهداف شما ستون های برنامه بازاریابی شما هستند. ما می خواهیم مخفف SMART را برای تعیین هدف دنبال کنیم که از 4 کلمه انگلیسی زیر شکل یافته است :

Specific         به  معنی خاص

Measurable    به معنی قابل اندازه گیری

Attainable      به معنی قابل دستیابی

Relevant       به معنی مرتبط

Time-bound  زمان محدود و مشخص

Specific          :  هدف خود را خاص و مشخص کنید و با اعداد و ارقام دقیقا بگویید که میخواهید به چه چیزی برسید و هرگز هدف مبهمب نداشته باشید .
Measurable    :  اهدافی را انتخاب کنید که با تجزیه و تحلیل و بررسی قابل پیگیری و اندازه گیری باشند.
Attainable      :  واقع بین باشید. یک میلیون فالوور در یک هفته امری غیر ممکن به نظر میرسید .
Relevant        :  با صنعت ، تجارت و چشم انداز خود همسو باشید. هدفی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما تاثیر واقعا مثبتی داشته باشد ، اینکه بگویید من میخوام 30 پست در 3                           روز ایجاد کنم با هر محتوایی که شد ، یک هدف همسو با مسیر کسب و کار شما نیست
Time-bound    :  برای رسیدن به هدف خود یک بازه زمانی تعیین کنید هدف بدون زمان یعنی دست یافتن در ابد .

بنابراین به جای اینکه بگویید ، “من فالورهای بیشتری می خواهم” ، اینگونه هدف را مشخص کنید “هدف من کسب 500 فالور واقعی در مدت سه ماه است”

به جای “من فروش بیشتری می خواهم” ، اینگونه هدف گذاری کنید: “هدف من 3 میلیون فروش از طریق اینستاگرام در این ماه است.”

پس از تعیین هدف ، زمان آن فرا رسیده است که از استراتژی محتوای اینستاگرام خود استفاده کنید.

 استراتژی محتوای اینستاگرام خود را طراحی و ایجاد کنید :

ممکن است شما چندین استراتژی برای تولید محتوا در اینستاگرام داشته باشید و  انتخاب گزینه مناسب تا حد زیادی به شناخت مخاطبان بستگی دارد و با توجه به مخاطبان شما ، میتواند استراتژی شما گزینه دیگری باشد .

از خود بپرسید: مهمترین مشخصات جمعیتی مخاطبان من چیست ؟ آنها چه سلیقه و علایقی دارند ؟ آنها دوست دارند چه کاری انجام دهند ، ببینند و تجربه کنند؟ چه چیزی آنها را سرگرم می کند؟ چگونه برندهای معتبر برای این گروه اعتماد ایجاد می کنند و انگیزه خرید برای آنها ایجاد می کنند؟

احتمالاً در همان لحظه پاسخ همه این سوالات را نمیدانید و این کاملاً طبیعی است. این موضوع یک فرایندی است که باید آن را کشف کنید و ممکن است در طی این مرحله شما را اذیت کند . اما کم کم با شناخت بیشتر طیف مخاطبان خود خواهید توانست استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را طراحی کنید و  به مرور عملکرد این استراتژی بهتر و بهتر خواهد شد .

حال چند نشانه که مشخص میکند استراتژی خوبی چیده اید را با هم بررسی میکنیم : 

مطمئن شوید هر پستی که ارسال میکنید با برند کسب و کار شما و اهداف ان منطبق است .

از یک الگو مشخص پیروی کنید . به عنوان مثال ، اگر کسب و کار شما مد روز است ، اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر شما از کیفیت بالایی برخوردار هستند و احساس ظرافت و زیبایی را به شما القا می کنند. اگر کسب و کار شما فروش محصولات برای نوجوانان است ، اینستاگرام مکانی عالی برای نشان دادن محصولات رنگارنگ و جذاب است ، بنابراین از این خصوصیت مورد نیاز نوجوانان در اینستاگرام به خوبی استفاده کنید .

مراحل موفقیت را از دوستان و دشمنان خود الگو برداری کنید .

اگر به تازگی کار خود را شروع کرده اید ، الگو برداری از دوستان و دشمنان میتواند کمک بزرگی به شما کند . پست هایی که بازخورد بهتر گرفته اند از برندهای معروف را بررسی کنید ، استراتژی بزرگترین رقبای خود را تحلیل و بررسی کنید و محبوبترین افراد حوزه کسب و کار خودتان را رصد کنید و در جریان نحوه فعالیت آنها باشید .

انجام این تحقیقات در مورد مراحل مهم فعالیت رقبا ، دریافت بهترین شیوه های استراتژی آنها ، و ترفندهای کمتر شناخته شده ای که استفاده میکنند مسیر ارتقا استراتژی شما را هموار میکند .

تقویم تولید محتوا داشته باشید :

یک تقویم تولید محتوا ایجاد کنید تا بتوانید همیشه از استراتژی تولید محتوای خود در اینستاگرام  پیروی کنید ، اطمینان حاصل کنید که منسجم و سازگار است.

برای شروع ، همه پست های خود در ماه آینده را مشخص کنید و حداقل ارسال سه پست در هفته را ، در برنامه ریزی خود داشته باشید .

برای ارسال پست ها میتوانید از قالب های آماده رایگان که در اینترنت پیدا میشود استفاده کنید تا پست های منظم تر و هماهنگ تر با یکدیگر داشته باشید .

همچنین میتوانید از وب سایتهای مدیریت شبکه های اجتماعی برای ارسال خودکار پست ها در ساعت مد نظر استفاده کنید و برای دریافت بهترین نتیجه زمان ارسال پست بهتر است با توجه به طیف کاربران خود در ساعتهای مختلف روز چند ارسال را تست کنید تا به بهترین زمان ارسال دست پیدا کنید و یا از مخاطبان خود سوال کنید تا متوجه شوید اکثر کاربران شما چه ساعتی در اینستاگرام حضور دارند و پستهای خود را در زمان بیشترین حضور کاربران ارسال کنید .

با اینسایتس اینستاگرام کیفیت عملکرد خود را بررسی کنید  :

Instagram Insights ابزاری رایگان است که برای همه افرادی که اکانت تجاری ایجاده کرده اند در دسترس است. این ابزار به شما نگاهی ارزشمند از معیارهای اصلی عملکرد حساب شما می دهد ، مثل میزان توجه فالورهای به پست های شما و میزان علاقه آنها به پست های مختلف شما .

همچنین می توانید اطلاعات اطلاعات مختلفی از فالورهای خود در این قسمت مشاهده کنید، این قسمت یک ابزار عالی برای کسانی است که بتازگی در اینستاگرام شروع به فعالیت کرده اند .

ایکون اینسایتس اینستاگرام در صفحه پروفایل شما بالا سمت راست قرار داده و آیکون با چند خط کوتاه و بلند است که در تصویر زیر آن را مشاهده میکنید .

اینسایت اینستاگرام

 با فارسی کردن زبان نرم افزار اینستاگرام خود از قسمت تنظیمات ، میتوانید در قسمت اینسایتس اینستاگرام اطلاعات بیشتری کسب کنید .

 برخی از موارد برای جذب فالور بیشتر رو با یکدیگر مرور کنیم :

چگونه می توانم فالورهای بیشتری در اینستاگرام پیدا کنم؟

این سوالی است که زیاد پرسیده میشود . اگر یک برند شناخته شده باشید تکنیک هایی وجود داره که بخوبی برای شما نتیجه میدهد  ، حال یک خبر خوب  چندین تاکتیک خارق العاده بازاریابی در اینستاگرام نیز وجود دارد که حتی اگر از ابتدا شروع کنید هم جواب می دهند.

حالا بعضی از روشهایی که میتوانید هم اکنون برای رشد خود در اینستاگرام استفاده کنید را با هم مرور میکنیم :

1- با کسب و کارهایی که فالورهای مشترک دارید ارتباط برقرار کنید :

کسب و کارهایی وجود دارند که فالورهای آنها و فالورهای شما در یک دسته هستند ، مثلا فالورهای فروشگاه لباس زنانه با فالورهای کفش زنانه دقیقا یکی هستند ، کسب و کارهای اینگونه ای که با شما فالور مشترک دارند را پیدا کنید و برای تعامل و همکاری با آنها ارتباط برقرار کنید . کسب و کار یکدیگر را به فالورهای خود معرفی کنید و در پستهای خود فروشگاه دیگر را تگ کنید ، این یک روش بسیار عالی برای افزایش فالور ارزشمند و مورد نیاز کسب و کار شماست .

2- پیج های سایر کسب و کارهای با فالور مشترک را تگ کنید :

اگر می خواهید طرفداران زیادی در اینستاگرام بدست آورید به ، به اشتراک گذاشتن پست های کسب و کارهای دیگر در پیج خود فکر کنید.

این هم یک روش هوشمندانه و هم یک روش طبیعی برای بیشتر در معرض دید قرار گرفتن ، کسب و کار شماست . وقتی مشاغل دیگری را در پست خود تگ می کنید

و بدون هماهنگی با آنها محتوای آنها را تبلیغ می کنید ، احتمالاً این کار دو طرفه میشود و آنها هم پیج شما را در پست های خود تگ میکنند .

در بعضی موارد ، آنها شما را فالو می کنند و به این شکل کسب و کار شما را ارتقا می دهند. و به همین شکل احتمال دارد فالورهای آنها شما را فالو کنند .

3-  از مشتریان خود بخواهید ، کیفیت کالا یا خدمات شما را تبلیغ کنند :

یک مشتری راضی از کالا یا خدمات شما در پیج خود صحبت میکند و صفحه شما را در اینستاگرام تگ میکند و بدین شکل فالورهای آن مشتری به فالورهای شما تبدیل میشوند ، مثلا دوربین کانن از عکاسان خواسته است که با هشتگ #MyCanonStory در توضیحات پست های خود پیج کانن را تگ کنند و به این شکل برای دوربین های کانن تبلیغ کنند ، در مقابل هم کانن در پیج خود به طور منظم جذاب ترین عکس های این عکاسان را قرار میدهد و به این شکل لطف آنها را جبران میکند . اگر مشتریان این گونه ای دارید حتما با آنها در تماس باشید .

4-  از قدرت اینفلوئنسرها برای جذب فالور استفاده کنید : 

این یک تاکتیک عالی است که کسب و کار با شخص تاثیر گذاری که در حرفه شما معروف است تبلیغ شود و برای شما فالور جذب شود .

به عنوان مثال ، اگر در زمینه فروش لباس ورزشی فعالیت می کنید ، یک ورزشگار معروف میتواند کسب و کار شما را تبلیغ کند و فالورهای زیادی برای شما به دست اورد .

5-  کپشن یا زیرنویس های جذاب بنویسید :

بسیاری از افزاد در زمانی که کسل و بی حوصله هستند به اینستاگرام سر میزنند تا وقت خود را سپری کنند ، با نوشتن کپشن یا زیر نویس های جذاب در اینستاگرام این مخاطبان را وادار کنید تا شما را دنبال کنند

سعی کنید با بیان مطالب به شکل داستان و انتقال احساس خوب مخاطب را درگیر کنید . در توضیحات خود به وضوح بیان کنید چرا مردم باید از کالا یاخدمات شما استفاده کنند و چه منافعی برای آنها دارید و از شکلک ها هم برای انتقال بهتر احساسات استفاده کنید .

به طوری کلی پست هایی که کپشن و زیرنویس جذابی دارند میتوانند شخصیت بهتری در نزد مخاطبان از کسب و کار شما ایجاد کنند و نیاز مردم به محصولات یا خدمات شما را بهتر فریاد میزنند .

از این 5 روش برای جذب فالور بیشتر استفاده کنید و اگر تازه در اینستاگرام فعال شده اید ممکن است کمی زمان ببرد تا مردم و مخاطبان شما را بشناسند و شما را دنبال کنند ، ناامید نشوید و این راهکارها را ادامه دهید از کجا معلوم در عرض چند ماه به ده هزار فالور رسیدید .

بهترین اپلیکیشن های کمکی برای اینستاگرام در سال 2021

اینستاگرام خود ابزارها و فیلترهای مفیدی را در نرم افزارش ارائه می دهد ، اما گاهی اوقات به امکانات بیشتری نیاز دارید تا پستهای متفاوتی از رقبا ایجاد کنید .

خوشبختانه نرم افزار های زیادی برای کمک به شما در انجام این کار وجود دارد.

استفاده از این اپلیکیشن ها ، پست های شما را به یاد ماندنی ، متمایز و قابل اشتراک می کند. اگرچه ممکن است نتوانید همه 1 میلیارد کاربر اینستاگرام را جذب کنید ، اما میتوانید کسانی را که به کسب و کار شما علاقه دارند جذب کنید .

نکته : بیشتر نرم افزار های زیر  برای هر دو دستگاه iOS و Android در دسترس هستند.

اپلیکیشن ویرایش عکس :

نرم افزار های زیادی برای ویرایش عکس موجود هستن ، مانند : اسنپسید که لینک دانلود آن برای اندروید و IOS را در زیر مشاهده میکنید :

Snapseed (iOS and Android)

ابزار قلم مو Snapseed شما را قادر می سازد تا میزان اشباع ، درجه حرارت رنگ و نوردهی را تنظیم کنید ، که برای شرایطی که نمی خواهید همه جزئیات تصویر خود را به صورت خودکار تقویت کنید ایده آل است.

نرم افزار ویرایش عکس اسنپسید

اپلیکیشن VSCO به دلیل فیلترهای شبیه فیلم و ویژگی های ویرایش ، محبوبیت پیدا کرده است که اغلب از نظر خلاقیت ، پیشنهادهای درون برنامه اینستاگرام را پست سر میگذارد . می توانید از آن برای تنظیم کنتراست ، افزایش رنگ پوست ، تیره شدن لبه ها و موارد دیگر استفاده کنید. دانلود از طریق لینک های زیر :

VSCO (iOS and Android)

نرم افزار VSCO

چند نرم افزار دیگر را هم در زیر برای شما لیست میکنیم که میتوانید توضیحات آنها در صفحه گوگل پلی یا اپ استور مشاهده کنید :

Afterlight 2 (iOS)

StoryLuxe (iOS)

Layout (iOS and Android)

کسب درآمد با بازاریابی در اینستاگرام :

اگر عاشق فعالیت در اینستاگرام هستید و تعداد قابل توجهی فالوور فعال دارید ، دلیلی ندارد که نتوانید از اینستاگرام درآمد کسب کنید.

در حالیکه اینفلوئنسرهای برتر برای هر پست میلیون ها تومان دریافت می کنند ، حتی کسانی که بین 1000 تا 10،000 نفر فالور را دارند می توانند اینستاگرام را به یک منبع درآمد سالم تبدیل کنند.

برای کمک به شروع کار ، این سه ایده را بررسی کنید تا با بازاریابی در اینستاگرام درآمد کسب کنید.

1. محصولات خود را بفروشید:

شما می توانید با فروش هر محصول دیجیتالی یا فیزیکی که خودتان تولید می کنید ، درآمدزایی کنید.

محصولات فیزیکی نیاز به نگهداری دارند ، بدین معنی که برای اجاره مکان و انبار محصولات باید هزینه کنید. با این حال ، همه افراد سرمایه اولیه یا بودجه لازم برای اجاره فضا را ندارند. اگر محصولی یا خدمتی برای فروش ندارین از گزینه بعدی استفاده کنید .

2. نماینده فروش محصولات دیگران شوید :

اگر خودتان خدمات یا محصولی برای فروش ندارید خبر خوب این است که شما همیشه می توانید محصولات دیگران را بفروشید. این تکنیک به شما کمک میکند بدون اینکه اجاره فضا داشته باشید ، در اینستاگرام درآمد کسب کنید .

هنگامی که مشتری را جذب کردید ، کالا را از تامین کننده دریافت و برای مشتری ارسال میکنید . بدین شکل شما هرگز نگران مکان ، هزینه های اضافی  یا بسته بندی و … محصولات نخواهید بود.

شرکتهای زیاد هستند که میتوانید نماینده فروش آنها شوید . از آنها نمایندگی فروش بگیرید و اطمینان حاصل کنید که از هشتگ های مربوط آنها در همه پست های خود استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید و محصولات را بفروشید و درآمد کسب کنید .

3. اینفلوئنسر شوید :

اگر تخصص یا مهارتی دارید با ارائه آموزشهای رایگان مخاطبان خود را جذب کنید و بعد از داشتن فالورهای زیاد میتوانید به عنوان یک فرد تاثیر گذار بر فالورهای خود ، تبلیغ کننده محصولات و خدمات دیگران در پیج خود شوید و برای هر پست خود هزینه تبلیغات دریافت کنید .

اگر استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را با یک ذهنیت خوب و برنامه ای مشخص شروع کنید ، می بینید که هرچه جلوتر میروید کسب و کار شما  راحت تر و پردرآمدتر می شود. اگر برنامه های استراتژی کسب و کار خود را خوب اجرا کنید خواهید دید که بسیار سرگرم کننده نیز خواهد بود.

در پایان از شما دعوت میکنیم از طریق فرم زیر تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید ، چه تجربه مرتبطی دارید که در این مقاله عنوان نشده است ؟ آن را برای ما و خوانندگان این مقاله درج کنید .

برای ادامه مطالعه به یکی از دسته بندی های زیر مراجعه کن:

مجموعه اصلی : آموزش اینستاگرام

زیر مجموعه بخشی که این مقاله در اون بود : آموزش بازاریابی در اینستاگرام

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118