سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید ، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری

سلاااااام ، حالتوووووون چطوره ؟🌸🌸🌸 من رضا نکوئی هستم و در این مقاله از آموزش های سئو مقدماتی میخوام درباره سئو کلاه سفید ، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری برات توضیح بدم .

اگر نمیدونی معنی سئو چیه در یک جمله برات بگم که : به اقداماتی که ما روی سایت خودمون انجام میدیم تا سایتمون به صفحات اول گوگل و سایر موتورهای جستجو راه پیدا کنه ، سئو گفته میشه .

پس سئو یعنی ما یک سری کارهایی انجام میدیم تا سایتمون بیاد در صفحات اول گوگل و انجام این کارهای مختلف برای رسیدن به صفحه اول گوگل سئو گفته میشه .

حالا سئو هم مثل خیلی از کارهای دیگه میتونه به روش قانونی و درست انجام بشه ، و یا مثل هر کار دیگه ای یک سری روشهای غیر قانونی براش پیدا کرد که ما رو به همان نتایج قانونی میرسونه ، البته با ریسک و خطر و احتمال جریمه شدن توسط موتورهای جستجو .

 

سئو کلاه سفید (White Hat SEO) چیست ؟

وقتی ما بیایم و دقیقا از روشهای قانونی ، صحیح و درست کاری کنیم که سایتمون بیاد صفحه اول گوگل ، به این روش سئو و رسیدن به صفحه اول موتورهای جستجو ، سئو کلاه سفید گفته میشه . در این روش هدف ما ایجاد یک سایت عالی و با کیفیت و ارائه خدماتی است که دقیقا مد نظر مخاطب ماست ، این روش که به اسم سئو کلاه سفید نام داره بیشتر از روشهای غیر قانونی زمان میبره تا به نتیجه برسه ، اما خوبی اون اینه که بعد از رسیدن به نتایج و صفحات اول موتورهای جستجو در کلماتی که مد نظر ماست ، ماندگاری دائمی در نتایج جستجو از دست آوردهای اونه.

علاوه بر این سئو کلاه سفید برای مدیر وب سایتی که برنامه ای آینده دار داره و میخواد در بلند مدت به نتایج خوبی برسه و اون نتایج رو برای همیشه حفظ کنه خوبه ، سئو کلاه سفید آرامش خاطر رو برای مدیر وب سایت داره ، چون میدونه که کار خلافی انجام نداده که هر لحظه این امکان وجود داشته باشه که توسط موتورهای جستجو اقدامات خلافش شناسایی بشه و از صفحات جستجو حذف بشه و دیگه به کاربران نشون داده نشه.

سئو کلاه سفید مثل :

تولید محتوای ارزشمند ، استفاده مناسب از کلمات کلیدی و مهم در هر صفحه از وب سایت ، استفاده از مطالب مرتبط و تکمیل کننده در سایت ، استفاده از لینک سازی صحیح داخلی بین صفحات ، تفکیک مطالب و موضوعات مختلف داخل سایت و ایجاد دسته بندی های مناسب و ….

 

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) چیست ؟

خوب دیگه حتما الان میتونی حدس بزنی سئو کلاه سیاه چیه ؟ آره درست حدس زدی نقطه مقابل سئو کلاه سفید که تا اینجای این مقاله خوندی ، میشه سئو کلاه سیاه .

سئو کلاه سیاه یعنی رسوندن سایت به صفحه اول موتورهای جستجو اما از روشهای غیر قانونی ، خلاف و دور زدن موتورهای جستجو و به نوعی کلاه گذاشتن سر اونها تا سایت ما رو در صفحات اول خودشون نشون بدن.

سئو کلاه سیاه یعنی ریسک ، یعنی امکان بر بادرفتن همه زحمات یک مدیر سایت به یک شب . موتورهای جستجو که بزرگترین اونها گوگله ، برای خودشون قوانینی دارن و گفتن اگر میخواین سایتتون رو در نتایج جستجو خودمون در صفحات جلوتر و گزینه های بالاتر نشون بدیم ، باید این قوانین رو رعایت کنین ، حالا بعضی ها پیدا میشن و میخوان خیلی زودتر و راحت تر به صفحات اول موتورهای جستجو راه پیدا کنن و از سئو کلاه سیاه استفاده میکنن و هر کاری میکنن تا سایتشون زودتر بیاد صفحه اول موتورهای جستجو .

سئو کلاه سیاه مثل :

استفاده بیش از حد از یک کلمه مهم در یک صفحه از سایت ، خریدن لینک از سایتهای دیگه برای سایت خودمون ، قرار دادن مطالب و لینکهای مخفی در صفحات سایت و …..

 

چرا از سئو کلاه سیاه استفاده میکنند ؟

ممکنه تا اینجای مقاله از خودت سوال کنی ، خوب چه کاریه ، چرا باید از سئو کلاه سیاه استفاده کنن وقتی این قدر ممکنه به مشکل بخورن و یک شبه کل زحماتشون به باد بره ؟

متاسفانه برخی از سئو کارها از عدم اطلاع کارفرما سواستفاده میکنن و با استفاده از سئو کلاه سیاه و روشهای غیر قانونی سایت کارفرما رو به صفحه اول گوگل میارن ، سایت رو تحویل کارفرما میدن و مبلغ رو دریافت میکنن و بعد علی میمونه و حوض آبش !

اگر میخواین سئو سایت خودتون رو به یک سئو کار بسپارین ، خیلی خوبه که اطلاعات اولیه از سئو داشته باشین و بدونین سئوکار طرف قرارداد شما با استفاده از چه روشهایی داره سایت شما رو به صفحه اول گوگل میاره که بعدا دچار این خسارت مالی و اعتباری نشین و این امکان وجود داره که بعد با جریمه موتورهای جستجو روبرو بشین و سایت شما کلا از نتایج جستجوها حذف بشه ، پس حتما به این موضوع دقت داشته باشین.

علاوه بر این این برخی از سایتها به هر دلیلی نیاز دارن مدت زمان کمی رو در صفحات اول موتورهای جستجو بیان ، حالا به هر دلیلی که چنین چیزی نیاز داشته باشن ، این باعث میشه که برای اون مدت کوتاه از سئو کلاه سیاه استفاده کنن و بعد از جریمه شدن هم اهمیتی براشون نداشته باشه که از صفحات اول حذف بشن.

اگر میخواین با روشهای سئو کلاه سیاه آشنا بشین ، کافیه درباره سئو مطالعه کنین و از آموزشهای مختلف و حتی آموزشهای سایت مدیر مجازی استفاده کنین ، تا کم کم آشنا بشین سئو درست چیه و سئو غلط کدومه .

 

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) چیه ؟

در اصل چیزی به اسم سئو کلاه خاکستری نداریم ، یا برای یک موضوع در سئو قانونی مشخص شده یا نشده ، اگر قانونی مشخص شده که تکلیف مشخصه و اگر طبق قانون پیش بریم سئو کلاه سفید کار کردیم و اگر خلاف قانون پیش بریم ، سئو کلاه سیاه کار کردیم .

پس سئو کلاه خاکستری چه معنی میده ؟

وقتی در سئو سایت کاری انجام بدیم که برای اون قسمت قانون و تعریفی مشخص نشده باشه ما به نوعی سئویی انجام دادیم که میشه اسمش رو سئو کلاه خاکستری گذاشت.

سئو کلاه خاکستری یعنی سئویی که نه کلاه سفیده و نه کلاه سیاه ، فعلا میشه ازش استفاده کرد ، اما هر لحظه ممکنه به عنوان قانون سئو کلاه سیاه توسط موتورهای جستجو تصویب بشه و بعد به راحتی شامل جریمه بشیم و ضرر کنیم از کاری که نباید انجام میدادیم.

پیشنهاد من به شما مدیر وب سایتی که داری این مقاله رو میخونی اینه که : حتما برای کسب و کار و وب سایتت برنامه بلند مدت داری و میخوای بعد رسیدن به صفحه اول گوگل برای همیشه اونجا بمونی ، پس عزیز من فقط برو به سمت سئو کلاه سفید و حتی دور سئو کلاه خاکستری رو هم خط بکش و با خیال راحت کسب و کار آنلاینت رو پیش ببر و بدون نگرانی بخواب ! موافقی؟

سئو کلاه خاکستری مثل :

سئو کلاه خاکستری رو هم حتما تا به حال مشاهده کردین ، مثلا وارد یک وب سایت میشین ، بلافاصله یک پنچره باز میشه و میگه که شما برنده جایزه شدین و روی لینک کلیک کنین ، با کلیک افراد مختلف روی این لینک بازدید صفحه مد نظر زیاد میشه و این طوری میخوان برای اون صفحه از سایت رتبه بهتری در موتورهای جستجو بگیرن و در اکثر این مواقع این تبلیغ و جایزه دروغین و غیر واقعی است .

و یا مثلا برای دانلود یک نرم افزار کم یاب سایتهای مختلفی رو حتما مشاهده کردین که ادعا کردن نرم افزار رو دارن و بعد کلیک و وارد شدن به اون سایت متوجه میشین یک ادعای دروغین بوده و خبری از نرم افزار نیست و فقط تبلیغات سایتهای مختلف بصورت انبوه در اون صفحه است.

 

 

خوب در این صفحه سعی کردم به صورت خلاصه تعریفی از 3 نوع سئو کلاه سفید ، کلاه سیاه و کلاه خاکستری داشته باشه باشم ، اگر سوالی برات پیش اومده لطفا در قسمت دیدگاه ها کمی  پایین تر برام بنویس ، زود زود پاسخ میدم بهت.

برای مطالعه آموزشهای بیشتر از سئو مقدماتی لطفا برو به این صفحه : سئو مقدماتی

و برای مطالعه آموزشهای بیشتر از سئو و خارج شدن از سئو مقدماتی به این صفحه برو : آموزش سئو

خیلی ازت ممنونم که تا اینجا مقاله با من همراه بودی ، ارادت ، رضا نکوئی .

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118