شکست الگوریتم اینستاگرام و کسب درآمد بیشتر

سلام ، وقتتون بخیر ، من رضا نکوئی هستم مدیر وب سایت مدیر مجازی و در این مقاله میخوام از الگوریتم اینستاگرام و هماهنگ شدن با اون و بکارگیری الگوریتم اینستاگرام برای منافع کسب و کارمان براتون توضیح بدم ، با من همراه باشین .

الگوریتم اینستاگرام چیست و چرا تغییر میکند ؟

بسیاری از تغییرات الگوریتم اینستاگرام را می توان به تعهد اینستاگرام در ارائه محتوای مرتبط به کاربران خود دانست ، مثلا حذف اکانت های جعلی و فیک ، هرزنامه و ربات ها یکی از این اقدامات اینستاگرام در این زمینه بوده است . این را در نظر بگیرید ، تقریباً چهار سال طول کشید تا اینستاگرام به 300 میلیون کاربر اول خود برسد.

در ژوئن 2016 ، 500 میلیون کاربر ماهانه فعال داشتند. بین سالهای 2016 و 2107 ، تقریباً در یک سال به همان تعداد به کاربران این پلتفرم اضافه شد، و از ژوئن 2018 ، این اپلیکیشن دارای بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه شد.

با رشد شگفت آوری این پلت فرم ، محتوای زیادی تولید شد. برای نمایش پست ها در مکان های بالاتر و بهتر بین کاربران رقابت زیادی وجود داشت و اینجا شروع یک مشکل برای اینستاگرام بود. از بین تمام محتوایی که اینستاگرام می تواند به طور بالقوه به شما نشان دهد ، میخواستند فقط مرتبط ترین و مفیدترین موارد را نمایش دهند. به نظر می رسد این مسئله مشکلاتی را برای کسب و کارها و کاربران اینستاگرام ایجاد میکرد ، زیرا این الگوریتم هدف قرار دادن مخاطبان و جذب فالور را دشوارتر میکرد و حتی منجر به کاهش تعامل در پست ها میشد. اما میشود این ضرر را برای کسب و کار خودمان کاهش دهیم . به عنوان یک کسب و کار، اگر بفهمیم که این الگوریتم چگونه کار می کند و چه کارهایی می توانیم برای رونق کسب و کارمان انجام دهیم ، می توانیم استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را بهتر کنترل کنیم و نتایج مناسب تری دریافت کنیم.

الگوریتم اینستاگرام

تاریخچه الگوریتم اینستاگرام

برای درک بهتر الگوریتم اینستاگرام، دانستن تاریخچه این برنامه و چرایی ایجاد این تغییرات میتواند به ما کمک کند. هنگامی که اینستاگرام در ابتدای سال 2010 راه اندازی شد ، نمایش پست ها به ترتیب ارسال آنها سازماندهی می شدند. جدیدترین پست در بالای بخش فید کاربران یا همان صفحه ایکون خانه و قدیمی ترین پست در انتهای آن ظاهر می شد.

با افزایش محبوبیت اینستاگرام ، امکان پیگیری میزان زیاد محتوای تولید شده برای مردم غیرممکن بود. این زمانی بود که اینستاگرام تصمیم گرفت الگوریتمی را برای سازماندهی موثرتر محتوا پیاده سازی کند. هدف این بود که فقط محتوای مرتبط را به کاربران نشان دهد، که هم باعث لذت بیشتر کاربران از استفاده این اپلیکیشن شود و هم باعث شود آنها از این برنامه بیشتر استفاده کنند.

لطفا به صفحه فید یا همان ایکون خانه خود در اینستاگرام مراجعه کنید و این بار با دقت بیشتر پست هایی که در این بخش مرتب شده اند را بررسی کنید ، اگر دقت کنید خواهید دید که پست ها در این صفحه اصلا به ترتیب زمان ارسال انها مرتب نشده اند، شاید شما هم جز کاربرانی بوده اید که تا کنون فکر میکرده اید این پست ها به ترتیب ارسال آنها در این صفحه به شما نمایش داده میشوند، بنابراین نمایش پست ها در این صفحه فید، طبق قاعده و قوانین خودش در مقابل دیده گان شما قرار میگیرند.

در سال 2016 ، اینستاگرام اعلام کرد که نمایش پستهایی که برای کاربران مهم تر است را در اولویت قرار می دهد ، و نحوه چیدمان قبلی پست ها دیگر وجود نخواهد داشت . و در سال 2018 ، ما یک به روزرسانی دیگر داشتیم تا در اولویت قرارگرفتن پست های به موقع را نیز داشته باشیم و زمان ارسال پست ها اهمیت پیدا کردند،  این به روزرسانی و نسخه های بعد از آن همچنان مبهم باقی ماند و سرانجام در اوایل سال 2019 بود که اینستاگرام در یک سری تویت  توضیحاتی را ارائه کرد .

خوب امروز کجا ایستاده ایم؟

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام از “سیگنال های رتبه بندی” برای تعیین چگونگی ترتیب نمایش پست ها برای هر شخص استفاده می کند، یعنی یک سری قوانین تعریف شده است که با توجه به این قوانین مشخص میشود هر کاربر در صفحه فید یا قسمت آیکون خانه خود ، چه پست هایی و به چه ترتیب این پست ها را ببیند.

در اینجا مهمترین مواردی را که از الگوریتم اینستاگرام باید بخاطر داشته باشید مطرح میکنیم:

علاقه

الگوریتم اینستاگرام براساس رفتارهای گذشته شما پیش بینی می کند که به چه پست هایی علاقه دارید. اگر اینگونه برداشت کند که شما مثلا فلان پست ها را بیشتر دوست دارید ،این مدل پست ها در فید یا همان ایکون خانه شما بیشتر نشان داده می شود. ممکن است این تشخیص را از روی تصاویر و یا پست هایی که با آنها تعامل دارید بدست آورد و با تچزیه و تحلیل عکسها و تعاملات شما به نتیجه لازم برسد.

این همان روشی است که الگوریتم فیس بوک و الگوریتم YouTube محتوا را فیلتر و به شما توصیه می کنند. بنابراین ، کاربرانی که آشپزی را دوست دارند ، بیشتر ممکن است پست های آشپزی را در بالای صفحه خانه یا فید خود ببینند ، و کاربرانی که فیلم های مسابقات فوتبال را دوست دارند ، بیشتر ویدیوهای مسابقات فوتبال را در فید خود مشاهده می کنند.

تعامل در اینستاگرام

روابط

الگوریتم اینستاگرام اولویت مطالب ارسالی از طرف دوستان و خانواده را بر سایر مطالب در برنامه خود دارد. اما سوال اینجاست که اینستاگرام از کجا می داند  دوستان و خانواده شما چه کسانی هستند؟ اینستاگرام به حسابهایی که کاربران با آنها تعامل زیادی دارند نگاه می کند و از این تعامل ها این مطلب را برداشت میکنند.

اگر شخصی نظرات خود را در مورد پست های شما ارسال کند ، یا شما نظر خود را در مورد پست های آنها ارسال کنید ، یا اگر اعلان هایی برای حساب شما فعال شده باشد ، یا اگر یکدیگر را DM کنید یا اصطلاحا Direct Message کنید یا در دایرکت به یکدیگر پیام ارسال کنید، و یا در پست های خود یکدیگر را برچسب گذاری یا تگ کنید ، به احتمال زیاد شما پست های آنها را در فید خود مشاهده کنید. الگوریتم اینتساگرام در اینجا شما را به عنوان “نزدیکان” طبقه بندی می کند و سپس نمایش پست ها به شما را، متناسب با آن تنظیم می کند.

اینستاگرام می گوید این تنظیم به کاربران این امکان را می دهد تا پست های بیشتری را از افرادی که برای آنها اهمیت بیشتری دارند، ببینند. هنگامی که نمایش پست ها به ترتیب زمان ارسال سازماندهی می شد ، اینستاگرام تخمین می زد که  کاربران 70٪ از این پست ها را از دست می دهند .

ارسال به موقع پست ها

سرانجام ، اینستاگرام زمان ارسال پست ها را نیز در نظر گرفت. به پست های جدید نسبت به پست های قدیمی اولویت داد. با این حال ، این همان ترتیب زمان ارسال قبلا نیست ، زیرا در این حالت، زمان ارسال فقط یکی از عوامل زیادی است که تعیین می کند پست در نتایج بالاتر صفحه فید شما باشد یا خیر.

این مطلب یک نتیجه واضح دارد: کسب و کارها باید بفهمند مخاطبانشان چه زمانی بیشتر فعال هستند و سپس سعی کنند در آن زمان خاص پست بگذارند. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که پست ها در جایی نزدیک به بالای صفحه فید کاربران قرار گرفته اند و می توانند تعامل بیشتری برای شما ایجاد کنند. بعضی از ابزار بازاریابی در شبکه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند بهترین زمان ارسال پست برای برند خود را پیدا کنید. برخی از این ابزار عبارتند از :

الگوریتم اینستا

بهترین اقدامات برای دریافت بهترین نتیجه از الگوریتم اینستاگرام:

1. از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای رتبه بندی بالاتر در الگوریتم اینستاگرام انجام دهید، استفاده از تصاویر با کیفیت است. در واقع ، این مطلب یک نکته مهم در اینستاگرام است و با تغییر الگوریتم ، همیشه مهم و ثابت خواهد بود.

محتوای عالی بدون شک رتبه بالاتری خواهد داشت و گرچه ذاتا محتوای خوب نتیجه بهتر دارد اما اثبات شده که تصاویر زیباتر بیشتر لایک میشوند و بیشتر به اشتراک گذاشته میشوند.

خوشبختانه ، گرفتن عکسهای زیبا کار سختی نیست و میتوانید با کمی مطالعه درباره عکاسی و مقداری هم تمرین، تصاویر بهتر و زیباتری خلق کنید.

2. استوری های بیشتری منتشر کنید

بله، چیزی که خواندید درست است.

به نظر میرسد استوری ها ارتباط زیادی با نحوه نمایش محتوا در فید اینستاگرام یا قسمت آیکون خانه به خودی خود نداشته باشند ، اما Stories برای استراتژی اینستاگرام شما ضروری است. استوری ها از زمان معرفی به طور فزاینده ای محبوب شده اند و اخیراً صدها میلیون کاربر روزانه را به خود جلب کرده اند. احساس اعتباری که استوری ها می دهند همان چیزی است که باعث محبوبیت آن می شود و این همان چیزی است که کسب و کار شما می تواند از آن به نفع خود استفاده کند. این واقعیت نیز وجود دارد که وقتی از استوری ها استفاده میکنید در گزینه های بالاتر فید فالورهای خود نمایش داده میشوید ، بنابراین از دست دادن این نمایش بالاتر، برای کسب و کارها سخت است.

این مطلب چگونه به رتبه بندی الگوریتم شما و نمایش بالاتر پست های شما کمک می کند؟

خوب ، اگر از استوری ها بخوبی استفاده کنید ، مرتباً مقابل دیده گان مخاطبان خود خواهید بود. این بدان معناست که مخاطبان شما ترغیب می شوند محتوای کسب و کار شما را بررسی کنند که برای تعامل با آنها راه بسیار خوبی است، و هر بار که شخصی به استوری شما پاسخ می دهد ، یا بر اساس پستی که قرار داده اید با شما مکالمه ای را شروع می کند ، همه در سیگنال رتبه بندی “رابطه” برای شما حساب خواهد شد ، بنابراین به این ترتیب پستهایی که ارسال میکنید در فید انها نمایش داده خواهد شد.

3. فیلم های بیشتری ارسال کنید

اینستاگرام می گوید که محتوای ویدئویی را به طور پیش فرض بر تصاویر اولویت ندارند، با این حال ، اگر کسی در سابقه فعالیت خود بیشتر در جستجو محتوای ویدئویی بوده است ، احتمال دیدن تصاویر برای این کاربر کمتر است. این مطلب به دلیل اجرای الگوریتم سیگنال رتبه بندی “علاقه” است که اینستاگرام از آن استفاده می کند، و توضیح آن را در پاراگراف های بالاتر مطالعه فرمودید.

با این حال ، از نظر آماری ، مردم بیشتر وقت بیشتری برای تماشای فیلم ها صرف می کنند. مصرف ویدیو در اینستاگرام  سالانه 80 درصد افزایش یافته است . و از آنجا که پخش ویدئو در اینستاگرام خودکار انجام می شود ، احتمال اینکه فالورهای شما، وقتی قسمت فید خود را بالا و پایین میکنند و پست های مختلف را تماشا میکنند با پست های ویدئویی شما ارتباط بگیرند و با این پست ها تعامل کنند بیشتر است .

ظاهرا اینستاگرام محتوایی ویدئویی را بیشتر میپسندد و تمایل دارد کاربران بیشتر محتوای ویدئویی تولید کنند این مطلب رو میشود از زمانی که اینستاگرام محتوای بخش IGTV را که ذاتا ویدئویی است اعلام کرد در فید کاربران هم نمایش میدهد و فقط در قسمت مربوط به IGTV نمایش نخواهد داد.

4- از لایو اینستاگرم استفاده کنید

کار دیگری که می توانید برای تقویت پیج خود انجام دهید این است که بیشتر از لایو اینستاگرام استفاده کنید. پخش زنده شبیه استوری ها هستند ، به این معنا که تأثیر مستقیمی روی الگوریتم ندارند. با این حال ، لایوها می توانند برای ایجاد تعامل برای نام تجاری شما بسیار مفید باشند.

استفاده از لایو اینستاگرام دو مزیت مشخص دارد :

در مرحله اول ، مخاطبان شما هنگام شروع لایو از اجرای لایو شما مطلع میشوند و این باعث می شود که آنها هماهنگ شده و با شما ارتباط برقرار کنند.

و دوم اینکه ، در بالای صفحه فید با ایکون لایو برجسته میشوید و در جایگاه نخست این قسمت قرار میگیرد.

لایوها و ویدئوهای زنده نه تنها در صفحه فید فالورها نشان داده می شوند ، بلکه قبل از استوری هایی که دیگران پست کرده اند نیز قرار می گیرند. فیلم های زنده اولین چیزی است که مخاطبان شما هنگام باز کردن برنامه می بینند و این می تواند یک روش عالی برای افزایش تعامل با شما باشد.

5- روی زیرنویس ها یا همان کپشن ها و هشتگ های خود کار کنید

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از اینکه شما در الگوریتم اینستاگرام رتبه بالاتری را کسب می کنید، تمرکز روی زیرنویس ها یا همان کپشن ها و هشتگهایی است که استفاده می کنید.

زیرنویس ها چگونه می توانند به رتبه بالاتر شما در فید کمک کنند؟

بهترین روش برای افزایش تعامل ارگانیک ، افزودن هشتگ ها در زیرنویس پست هاست. از فالورهای خود سوالاتی بپرسید ، و آنها را وادار کنید تا در نظرات شرکت کنند و پاسخ سوالات شما را بدهند. حتی می توانید از دنبال کنندگان خود بخواهید که به عنوان بخشی از یک مسابقه ، یکی از دوستان خود را در عکس تگ کنند. همه اینها به شما کمک می کند تا در اینستاگرام رتبه مطلوب تری داشته باشید و بیشتر به پست های شما را ببینند.

توصیه میشود زیاده روی نکنید و این کار را روی همه پست های خود انجام ندهید، با توجه به اینکه فیس بوک طعمه تعامل را برای افرادی که سعی می کردند با الگوریتم فیس بوک بازی کنند به کار گرفت و این کاربران را مجازات کرد. راه حل استفاده از این مبحث در اینستاگرام این است که بدون اغراق و زیاده روی این توصیه را اجرا کنید.

هشتگ ها همچنین یک روش عالی برای جلب توجه به پست شما هستند و بصورت بالقوه افراد بیشتری را به تعامل با پست شما میرساند. درج هشتگ در پست های شما باعث جستجو شدن پست ها نیز می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که بیش از حد از هشتگ یا از هشتگ های بی ربط استفاده نمی کنید ، در غیر اینصورت به عنوان اسپم شناخته می شوید.

6. مسابقات بیشتری برگزار کنید

یکی از سریع ترین راه ها برای گرفتن اسپایک نامزدی ، اجرای یک مسابقه اینستاگرام است. پست های مسابقه تقریباً همیشه بسیار جذاب هستند و چه ایجاد محتوای تولید شده توسط کاربر و چه پاسخ ساده به سوالات در یک مسابقه ، می تواند توجهات تجاری شما را افزایش دهد.

با این حال ، مسابقات مقداری آماده می شود. شما باید دقیقاً بدانید که انتظار دارید مخاطبان شما چه کاری انجام دهند. اطمینان حاصل کنید که مسابقه ای که در آن شرکت می کنید سرگرم کننده است ، به طوری که افراد بیشتری برای شرکت در مسابقه تحت فشار قرار می گیرند و اطمینان حاصل کنید که مسابقه خیلی دشوار نیست. یک چالش دشوار از مشارکت افراد جلوگیری می کند و این بدان معناست که شما به تعامل مورد نظر خود نخواهید رسید. دستورالعمل های مسابقه نیز باید مشخص باشد. اگر در حال برگزاری مسابقه ای هستید که انتظار دارید مخاطبان شما محتوا ایجاد کنند ، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای خلاقیت در اختیار شما قرار می دهد تا افراد بتوانند خود را بیان کنند.

برای برندگان ، یک هدیه ساده یا تخفیف ویژه هر یک از محصولات شما معجزه آسا خواهد بود. اگر این مسابقات به درستی انجام شود ، می تواند توجه زیادی به برند شما جلب کند و مطمئن باشید که الگوریتم متوجه آن شده است.

7. پست بیشتری ارسال کنید

از ارسال زیاد نترسید. اینستاگرام خود تأیید کرده است که برای ارسال بیش از حد پست هیچ محدودیتی وجود ندارد و به هر میزان که تمایل داشته باشید میتوانید پست جدید ارسال کنید.

همچنین اینستاگرام اعلام کرده است که پست های زیاد را در فید فالورها جریمه نمیکند و به نتایچ پایین نمی فرستد اما این را هم گفته است که برای تنوع پست ها در فید فالورها احتمال نمایش ندادن همه پست ها وجود دارد.

ارسال بیشتر به شما کمک می کند انواع مختلف پست ها را آزمایش کنید ، و شما می توانید بفهمید کدام یک برای برند شما بهتر است. همچنین ممکن است استفاده از  تقویم محتوا را در نظر بگیرید تا پست های خود را به طور مساوی ارسال کنید.

8- در تعامل با فاورها پیش قدم باشید

در حالی که ما در مورد روش های مختلفی که می توانید به رتبه بندی بهتر شما در الگوریتم اینستاگرام کمک کند توضیح دادیم ، اما در این مقاله بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید افراد را وادار به تعامل با شما کنیم صحبت کردیم ، به این ترتیب امتیاز تعامل شما افزایش پیدا خواهد کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید فعال بودن در تعامل با مخاطبان و فالورهای خودتان است و سعی کنید شما برای ایجاد تعامل با آنها پیش قدم شوید و اینگونه تعامل بیشتری از فالورهای خود دریافت کنید.

پیشدستی در تعامل به معنی شناسایی فرصتی برای شروع مکالمه هدفمند است، حتی اگر در وهله اول مستقیماً برای شما سودی نداشته باشد. بهترین راه برای انجام این کار در اینستاگرام ، دنبال کردن هشتگهایی است که مربوط به شما هستند. به عنوان مثال ، اگر آژانس مسافرتی هستید ، ممکن است بخواهید #تعطیلات را دنبال کنید. اگر پستی در مورد برنامه ریزی برای تعطیلات پیدا کردید که سایر کاربران ارسال کرده بودند ، می توانید به تعامل و درج کامنت زیر آن پست اقدام کنید و شاید یک یا دو دنبال کننده جدید برای خود به دست آورید.

یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی می تواند در این زمینه بسیار کمک کند ، زیرا بعضی اوقات برای نظارت دقیق تر بر هشتگ ها به این ابزارها نیاز دارید. حتی برخی از ابزارها به شما امکان می دهند مطالب را از پیج دیگری بازنشر دهید و در پیج خودتان منتشر کنید. این یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربران دیگر در پیچ اینستاگرام شماست .

شکستن الگوریتم اینستاگرام لزوماً پیچیده نیست. اگر دقیقاً نحوه کار الگوریتم را بفهمیم ، می توانیم یک استراتژی موفق پیرامون آن تدوین کنیم. در الگوریتم فعلی ، همه چیز درمورد برقراری ارتباط با مخاطبان و تهیه محتوای مفید و به موقع برای آنها است. این کار را انجام دهید و به تدریج شاهد رشد پیج خود خواهید بود.

مقاله ای که مطالعه کردین ، از آموزشهای بازاریابی با اینستاگرام بود ، اگر همچنان میخواین به مطالعه مقالات آموزشهای بازاریابی با اینستاگرام بپردازین ، لطفا به این صفحه مراجعه کنین :

آموزش بازاریابی در اینستاگرام

و اگر هم میخواین از بخش آموزش بازاریابی در اینستاگرام خارج بشین و سایر بخش ها رو مطالعه کنین ، لطفا به صفحه زیر مراجعه کنین:

آموزش اینستاگرام

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118