جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

بیوگرافی اینستاگرام

فوت و فن های بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام

سلاااام ،حالتوووون چطوره ؟🌸🌸🌸 من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، در این مقاله میخوام درباره نوشتن یک متن حرفه ای برای بیو اینستاگرام مخصوص پیج های کاری، برات توضیح بدم. اگر میخوای بهترین متن رو در بالای پیج اینستاگرام خودت داشته باشی و بالاترین نتیجه رو از این فضای بیوگرافی بگیری ، حتما تا انتهای این مقاله با من همراه باش.

بیوگرافی در اینستاگرام یعنی چی ؟

اگر در اینستاگرام به پیج های مختلف نگاهی بندازی  ،میبینی که بالای همه این پیج های یک فضای مشخص برای درج توضیحات لازم درباره اون پیج قرار داره ، به این فضا که پیج های مختلف برای معرفی خلاصه فعالیت خودشون استفاده میکنن ، قسمت بیوگرافی یا بیو در اینستاگرام گفته میشه .

 

اجزا بیوگرافی پیچ اینستاگرام :

وقتی از بیوگرافی صحبت میکنیم ، یعنی درباره خودت بگو!

حالا در هر پیج اینستاگرام چندین قسمت وجود داره که میتونی به وسیله اون قسمتها از خودت به مخاطبت بگی ، چه قسمت هایی ؟

 • ای دی پیج:

آی دی پیج یا همان اسم انگلیسی پیج شما که میشه با وارد کردن اون در قسمت جستجو اینستاگرام پیج شما رو پیدا کرد . ای دی پیج باید کوتاه ، معرف نوع کسب و کار شما ، قابل به خاطر سپردن و نوشتن راحت باشه .

 • اسم پیج

اسم پیج یعنی بخشی که نام پیج خودتون رو به فارسی مینویسین و از قسمت ویرایش پروفایل هم قابل تغییره . این اسم هم باید به فارسی ، کوتاه ، معرف کاری که انجام میدی و خلاصه باشه و در جستجوهای اینستاگرام هم کاربرد داره و میشه با جستجو اسم یک پیج به فارسی اون پیج رو در جستجو اینستاگرام پیدا کرد.

 • تصویر پروفایل:

برای تصویر پروفایل هر استادی یک نظر متفاوت دارن ، بعضی از استاتید میفرمایید عکس چهره خودت رو بزار تا مخاطب با دیدن چهرت بدونه با یک انسان روبروست نه یک پیج ربات گونه و بهتر بهت اعتماد کنه ، برخی میفرمایید لوگو کسب و کارت رو بزار تا رسمی تر و بهتر جلوه کنه پیجت .

اما من میگم هر تصویر یا متنی که دلت میخواد بزار تا مخاطب از همون یک ذره جا هم ، همه حرف تو رو و سودی که بهش میرسونی رو متوجه بشه ، مثلا بیا و تصویر پیج مدیر مجازی رو ببین چی گذاشتم

https://instagram.com/ModireMajazi.ir

و یا به تصویر بالای همین مقاله که عکس پیج مدیر مجازی است توجه کن .

 • متن بایوگرافی:

راجع به اون چند کلمه ای که در بیوگرافی پیج میتونی بنویسی در بقیه قسمت های این مقاله برات توضیح کامل میدم.

 • هایلایت ها:

هایلایت ها از نظر من ، یعنی جدا کردن مهمترین حرف هات که در قسمت بایو جا نمیشه. هر حرف مهمی داره که در اون چند خط بایو نمیتونی بگی در هایلایت ها با فیلم و عکس و تصویر و موزیک و استفاده به جا از اینها بگوووووووو!

 

چرا باید در قسمت بیو اینستاگرام ، متنی بنویسیم ؟

خوب ممکنه اولین سوالت این باشه که اصلا چرا باید در این قسمت حتما متنی بنویسیم ؟ قسمت بیو در اینستا ، مثل تابلو سردرب مغازه شماست ، هر کس وارد پیج شما میشه ، خیلی راحت میتونه از این قسمت متوجه بشه ، شما کی هستی ؟ چه کاری انجام میدی ؟ محصولات یا خدماتت چیاست ؟ و چه کمکی میتونی به مخاطب خودت بکنی .

پس وقتی نوشتن بیوگرافی اینستاگرام این قدر سریع اطلاعات ما رو به مخاطب منتقل میکنه ، چرا از این قسمت استفاده نکنیم ؟.

 

چرا نوشتن بیوگرافی حرفه ای برای رشد کسب و کار مهم است ؟

حالا که به مهم بودن بخش بیوگرافی اینستاگرام پی بردیم ، ممکنه اهمیت نوشتن یک متن مشتری جذب کن و داشتن یک تصویر پروفایل ارزشمند و داشتن یک آی دی با معنا برای پیچ اینستاگرام رو درک نکرده باشیم که اگر اینطور باشه ، تلاش های ما با کمترین نتیجه ممکن به حاصل میشینه ، میدونی چرا؟

چون کسی که اهمیت بیوگرافی و قدرت جذب مشتری این قسمت رو درک نکرده باشه ، قطعا تیتر پستهای خوبی هم نداره ، کاورهای جذابی هم در پیجش موجود نیست و اصلا نمیدونی به مخاطب چی بگه تا به فالور تبدیل بشه.

تفاوت زیادی بین این دو جمله است :

شامپو میخوای ؟ ما داریم

میخوای موهات بیشتر رشد کنه ؟ از شامپو….استفاده کن.

 

نکات مهم در نوشتن متن بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام :

 • کوتاه و مختصر بنویس:

واقعا هر کلمه ای که فکر میکنی ضرورت نداره رو ، از متن بایو اینستاگرام حذف کن . اگر میتونی فقط با 5 کلمه اصل مطالب رو با رعایت نکات گفته شده در این مقاله برسونی ، نیاز نیست 6 کلمه در بایو بنویسی ، یادت باشه الان حوصله مردم خیلی کمه .

 • از خودت تعریف نکن:

داخل بایو فرصت خیلی کمی برای حرف زدن داری ، به جای اینکه بگی کی هستی ، کی بودی ، چه کاری بلدی ، بگو برای مشتری چه خدمتی میکنی و چه سودی بهش میرسونی و کلا از نگاه مشتری صحبت کن ،نه دید خودت

 • دقیق و واضح بگو چه سودی به مخاطب میرسونی:

اگر کلا راجع به فقط یک موضوع قرار باشه در بیو اینستاگرام صحبت میشه ، اون یک موضوع همینه : چه سودی به مخاطبت میرسونی ، این مهمترین نکته است ، حتما مردم و حتی خود شما دوست داری بدونی از تعامل با دیگران چی گیر خودت میاد.

 • برتریهایی که نسبت به رقبا داری رو اعلام کن:

میشه بگی چرا باید به تو توجه کنم ؟ چرا نباید سراغ رقبا و همکارات برم ؟ اصلا چرا پیج تو ؟ مگر همکار در شغل شما کمه ؟ باید جواب این سوالات رو خیلی خلاصه و مختصر با ذکر برتریهات بدی تا مخاطب بدونی که چرا با تو تعامل کنه .

 • بگو چرا باید تو رو فالو کنن:

من وقتی ندونم چرا باید پیج تو رو فالو کنم ، به چه دلیل باید فالووت کنم؟ اینم باز مهمترین سودی است که به من میرسونی ، وقتی ببینم اگر فالووت کنم ، سود باحالی برای من داری ، به نظرت فالووت نمیکنم ؟

 • انگیزه ای ایجاد کن تا باهات ارتباط بگیرن:

همه حرف میزنن و زیادم حرف میزنن ، منم از این حرفها گوشم پره ! بنابراین اگر میخوای مخاطب بعد دیدن بیوگرافی تو ، در همون لحظه فراموشت نکنه، یک کاری کن که همونجا باهات ارتباط بگیره . مثلا من در بیو پیج خودم نوشتم : کاملا رایگان به رشد کسب و کارت کمک میکنم ( معطل نکن ، دایرکت بده ) از مشتری خواستم سریع به من دایرکت بده و سودی که رایگان براش دارم رو دریافت کنه .

 • صداقت داشته باش:

مردم این قدر باهوش هستن که فرق آدم دو رنگ و یکرنگ رو متوجه بشن ، اگر با سو نیت با مخاطب رفتار کنی ، مطمئن باش به زودی باید بساط کسب و کارت رو جمع کنی ، صداقت یکی از مهمترین ارکان رشد کسب و کاره ، یادت نشه. ریشه های پابرچا بودن کسب و کارت رو با صداقت محکم کن و تا اخر از کسب و کارت و مشتری هایی که تو رو با هیچ رقیبی عوض نمیکنن سود کن و لذت ببر

 • اعتماد ایجاد کن :

حتی اگر به پدر و مادرمون هم اعتماد نداشته باشیم ، یک طور دیگه باهاشون رفتار میکنیم ، اونوقت نباید توقع داشته باشیم مخاطبی که هیچ اعتمادی براش ایجاد نکردیم ، به ما اعتماد کنه و از ما خرید کنه . در هایلایت های پیجت حتما یک بخش برای ایجاد اعتماد داشته باش ، مثلا من در پیچ خودم ، هایلایت مجوزها رو ایجاد کردم و مجوزهایی که از  14 سال پیش دریافت کردم رو گذاشتم که مخاطب من بدونه پیج من قابل اعتماده و از اونهایی نیست که امروز هستن و فردا نیستن.

 • واقعی باش :

اینستاگرامه و بی اعتمادی . از پشت صحنه کسب و کارت در هایلایت ها بزار ، از مجوزها در هایلایت ها بزار ، ویدئو از نظرات مثبت مشتریان قبلی بزار و هر کاری که میتوونی در قسمت بیوگرافی انجام بده که مخاطب دقیقا حس کنه با یک کسب و کار واقعی طرف حسابه ، نه یک پیج کلاهبرداری .

 • استفاده از ایموجی ها:

ایموجی ها اشکال کوچکی هستن که معمولا کله یک آدم رو در حالتهای مختلف نشون میدن ، البته برای خیلی از شکلک های دیگه هم استفاده میشن . استفاده از شکلک ها یا ایموجی ها در بایوگرافی اینستاگرام باعث میشه مشتری بهتر حس جمله شما رو درک کنه.حتما از اونها استفاده کن و حتی از بعضی از شکلک ها همیشه در تعامل اینستاگرام خودت استفاده کن تا به لوگو ایموجی شما تبدیل بشه و هر کس اون ایموجی رو دید یا شما بیفته

 • تقلید کورکورانه ممنوع :

اگر دیدی که کسی در بیو پیجش یک کاری کرده ، اگر نمیدونی چرا باید اون کارو انجام بدی ، خوب انجامش نده مسلمون ، اول بپرس چرا ، بعد که دلیلش رو متوجه شدی انجامش بده ،البته اگر منطقی بود. مثل این مثال که همه میگن عکس پروفایلت باید حتما تصویر چهره خودت باشه ، خوب چهره خودم رو که داخل پیجم بارها و بارها در پستها و ویدئوهام مبینن ملت !

 

 

شما این مقاله رو از زیر مجموعه آموزشهای اینستاگرام و بخش آموزش بازاریابی در اینستاگرام مطالعه کردی ، اگر میخوای همچنان آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام رو بخونی لطفا به این صفحه برو:

آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام

اگر هم میخوای از آموزشهای بازاریابی در اینستاگرام خارج بشی و سایر بخش ها رو مطالعه کنی ، لطفا به این صفحه برو:

آموزش اینستاگرام

 

خوب به انتهای توضیحات داشتن یک بیوگرافی جذاب در اینستاگرام رسیدیم ، اگر نکته ای در ذهن شماست که به ذهن من نرسیده حتمادر قسمت دیدگاه ها کمی پایین تر بگو لطفا تا به این مقاله اضافه کنم . سپاس و ارادتمند ، رضا نکوئی

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118