جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا

سلاااااام حالتون چطووووووره ؟🌼🌸🌼🌸

من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی ، در این مقاله میخوام درباره کارشناس تولید محتوا اطلاعات کاملی رو در اختیارت بزارم . اگر برای خودت کسب و کاری داری و شغل آزاد داری ، تولید محتوا قطعا یکی از الزامات کسب و کار شماست ، باور نداری ؟

اگر کمی بیشتر دقت کنی ، حتی وقتی میخوای یک کارت ویزیت ساده برای کسب و کار خودت طراحی و چاپ کنی ، فرق میکنه داخل اون کارت ویزیت چی بنویسی ؟ فرق نمیکنه به نظرت ؟ قطعا فرق میکنه .

حتی یک متن ساده در کارت ویزیت هم میتونه خوب و بد داشته باشه و جذب مشتری کم و زیاد داشته باشه . درست میگم؟

پس با توجه به این توضیح خلاصه و مختصر به این نتیجه میرسیم که تهیه متن داخل یک کارت ویزیت هم جز مبحث تولید محتوا است و اگر به صورت کارشناسی شده و دقیق انجام بشه میتونه به رونق کسب و کار ما کمک کنه .

 

تولید محتوا چیست ؟

قبل از اینکه به سراغ کارشناس تولید محتوا بریم ، بد نیست یک بار دیگه تولید محتوا رو معنی کنیم . همانطور که در مقاله تولید محتوا چیست به صورت کامل برات توضیح دادم ، محتوا به هر مدل انتقال اطلاعات به مخاطب مد نظر گفته میشه ، مثلا وقتی داری یک عکس از محصولت میگیری ، شما داری محتوای تصویری تولید میکنی ، وقتی یک صدا برای مشتری ضبط میکنی و داخل مثلا واتساپ برای مشتری میفرستی و پاسخ سوال مشتری رو میدی ، شما داری محتوای صوتی تولید میکنی . پس هر مدل انتقال اطلاعاتی که به مشتری خودمون انجام دادیم به نوعی یک محتوا بوده که از طرف ما برای مشتری ارسال شده .

 

کارشناس تولید محتوا کیست ؟

خوب حالا که مشخص شد محتوا چیه ، حالا کارشناس تولید محتوا کیه ؟😊😊

کارشناس تولید محتوا هم دیگه از اسمش مشخصه دیگه ، کسی که توانایی تولید محتوای حرفه ای داره و در کار تولید محتوا کارشناس و متخصص شده .

خوب حالا اگر بخوایم دقیق تر کارشناس تولید محتوا رو معرفی کنیم ، شاید لازم باشه یک بار دیگه دقیق تر بگیم محتوا ، چه مدل هایی داره ، تا بعد بتونیم بگیم که این آقا یا خانم کارشناس اگر چه توانایی هایی داشته باشه به عنوان کارشناس تولید محتوا میشه ازش نام برد.

 

مهمترین مدل های محتوای مختلف که یک کارشناس تولید محتوا باید بتواند اجرا کند :

محتوای متنی :

یکی از ساده ترین مدل های تولید محتوا ، محتوای متنی است . یعنی تهیه و تنظیم متنی که ما رو به هدف تهیه از اون متن برسونه .

ممکنه شما یک متن تبلیغاتی نیاز داشته باشی که به وسیله اون مشتریان رو قانع کنی که از شما خرید کنند نه از رقبا ! بنابراین این یک محتوای متنی حساب شده است که باید توسط یک کارشناس تولید محتوا آماده بشه ، کسی که به تولید محتوای متنی برای رسیدن به هدف از تولید اون محتوا ، تسلط کافی داشته باشه .

بنابراین کارشناس تولید محتوا باید به اصول نگارش صحیح متن های تبلیغاتی و جذب مشتری مسلط باشه .

محتوا تصویری :

محتوای تصویری هم یکی دیگه از ساده ترین مدل های محتواست . یک عکس زیبا از یک محصول و ویرایش و ادیت اون که توجه مخاطب رو جلب میکنه و انگیزه خرید و یا سوال و جواب رو در مشتری ایجاد میکنه میتونه از خصوصیات یک محتوا تصویری خوب باشه .

بنابراین یک تصویر به ظاهر ساده میتونه از زاویه ای دیگه ، در سایز دیگه ، در کنار یک آپشن دیگه ، با یک نورپردازی دیگه ، یا در کنار یک جمله قابل فهم دیگه بیاد و فروش یک کسب و کار رو متحول کنه ، بنابراین محتوای تصویری هم یکی از انواع مدلهای مختلف تولید محتواست ، که کارشناس تولید محتوا باید برای تولید اون توانایی لازم رو داشته باشه.

بنابراین در این قسمت کارشناس تولید محتوا باید به اصول عکاسی تبلیغاتی ، ادیت عکس ، نرم افزارهای مثل فتوشاپ و امثال این حداقل برای راه اندازی صحیح کارش تسلط داشته باشه .

محتوای ویدئویی :

محتوای ویدئویی هم یکی دیگه از انواع محتواست که اتفاقا پرکاربرد و پر استفاده است. تهیه یک فیلم ساده تبلیغاتی حتی با موبایل خیلی وقتها میتونه کار ما رو راه بندازه و  آشنایی با اصول اولیه فیلمبردای ، ادیت و ویرایش ویدئو و آشنایی با نرم افزارهای مورد نیاز در این قسمت هم باید جز توانایی های کارشناس تولید محتوا باشه. نرم افزارهایی همچون پریمیر که از نرم افزار های حرفه ای ویرایش ویدئو برای کامپیوتره ، یا نرم افزارهایی همچون اینشات که از نرم افزارهای ویرایش ویدئو با موبایل است .

توانایی کارشناس تولید محتوا در تولید و ویرایش فایل های ویدئویی نشان دهنده قدرت اون کارشناس در حرفه خودش میتونه بیان بشه.

محتوای صوتی یا همان پادکست :

یکی دیگه از مدلهای متداول محتوا ، محتوای صوتی یا همان پادکست است . مثلا یک کتاب که به صورت کاغذی چاپ شده ، همراه با یک فایل صوتی که فردی با مهارت لازم آن کتاب رو خونده منتشر میشه و این فایل صوتی یک نوع تولید محتواست که جز توانایی های کارشناس تولید محتوا باید باشه و یک کارشناس تولید محتوا باید بتونه یک متن رو بعد از تنظیم و ویرایش با تسلط و با انرژی بخونه و با نرم افزارهای ضبط صدا هم آشنایی داشته باشه .

به این ترتیب تولید محتوای صوتی هم یکی دیگه از توانایی های کارشناس تولید محتواست و تولید محتوای صوتی هم یکی از کارهای همیشگی کارشناس تولید محتوا میتونه باشه.

4 مدل محتوای متنی ، تصویری ، ویدئویی و صوتی جز مرسوم ترین و متداول ترین نوع تولید محتوا هستن که بیشترین کاربرد رو برای رونق کسب و کارها داره و یک کارشناس تولید محتوا باید بتونه این 4 مدل محتوا رو به راحتی تولید و منتشر کنه .

 

سایر توانایی های کارشناس تولید محتوا :

علاوه بر اینکه یک کارشناس تولید محتوا باید بتونه به راحتی 4 مدل محتوای رایج فوق رو تولید و منتشر کنه به توانایی های دیگه ای هم نیاز داره که بدون این توانایی ها هم نمیشه اون رو به عنوان کارشناس تولید محتوا نامگذازی کرد ، توانایی هایی همچون :

توانایی تحقیق :

تحقیق کردن برای تولید محتوای جدید  ، یکی از شاخصه های بارز کارشناس تولید محتوای حرفه ای است . یک کارشناس تولید محتوا که به همه اطلاعات کل عالم تسلط نداره ، بنابراین وقتی یک سفارش جدید در یک حوزه جدید به کارشناس تولید محتوا واگذار میشه ، باید این فرد کارشناس بتونه در اون حوزه جدید هم تحقیق کنه و اطلاعاتش رو کامل کنه و محتوای ارزشمندی در اون حوزه ای که هیچ تخصصی در اون نداره تولید کنه .

تولید یک محتوای ارزشمند در یک حوزه جدید ، فقط از یک کارشناس تولید محتوای حرفه ای که توانایی تحقیق صحیح رو داره و میتونه از منابع مختلف اطلاعات ارزشمندی رو جمع آوری و دسته بندی کنه و در تولید محتوای خودش استفاده کنه بر میاد .

آشنا به اصول بازاریابی محتوایی:

بازاریابی با محتوا ، این حتما مهمتر از تولید محتوای با ارزشه .

اگر یک کارشناس تولید محتوا ، بهترین محتوا رو هم تولید کنه ، اما این محتوا مثلا به دلیل عدم کاربرد در جای مناسب نتونه به رونق کسب و کار کمک کنه ، پس چه فایده از تولید آن محتوای ارزشمند ؟

بنابراین توانایی در بازاریابی محتوایی و آشنا بودن به اصول بازاریابی با محتوا هم یکی دیگه خصوصیات یک کارشناس تولید محتواست . خصوصیتی که به شدت بقیه خصایص و برتری های کارشناس تولید محتوا رو تحت تاثیر قرار میده .

شما به من بگو اگر یک کارشناس تولید محتوا ، محتوایی تولید کنه که نتونه درآمد اون کسب و کار رو افزایش بده ، اون محتوا به چه دردی میخوره ؟

آشنایی به زبان انگلیسی و ترجمه:

یکی دیگه از توانایی های کارشناس تولید محتوا میبایست آشنایی به زبان انگلیسی و ترجمه باشه ، داریم راجع کارشناس تولید محتوا صحبت میکنیم دیگه ، اگر قرار باشه در یک موضوعی محتوایی تولید بشه که نیاز به مراجعه به منابع خارجی و انگلیسی باشه و کارشناس تولید محتوا توانایی ترجمه و دست یابی به این منابع رو نداشته باشه ، چه باید کرد؟

البته از دیدگاه من نیازی نیست یک کارشناس تولید محتوا یک مترجم قهار هم باشه ، نه . فقط همین قدر بتونه حتی با نرم افزارهای ترجمه گلیم خودش رو از آب بیرون بکشه به نظر من کفایت میکنه .

تولید محتوای سئو شده :

محتوای سئو شده ، یعنی تولید محتوایی که مناسب وب سایت و فضای آنلاینه و در این محتوا نکاتی رعایت شده تا این محتوا توسط موتورهای جستجو مثل گوگل شناسایی بشه و رتبه خوبی در جستجوهای کاربران در اینترنت بگیره .

از اونجا که حجم زیادی از محتوای تولید شده برای فضای آنلاین استفاده میشه ، بنابراین توانایی کارشناس تولید محتوا برای تولید محتوای سئو شده مطلبی واضح است که هر کارشناس تولید محتوا باید این توانایی رو داشته باشه.

اینها نکات بدیهی و توانایی های ضروری کارشناس تولید محتوا بود که من سعی کردم مهمترین اونها رو براتون در این مقاله بیارم و جمع بندی کنم .

 

حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا :

اینکه یک کارشناس تولید محتوا چقدر درآمده داشته باشه ، بستگی به عوامل مختلفی داره . مثلا استخدام یک شرکت بشه یا بصورت فریلنسری و آزاد کار کنه .

اینکه چقدر خودش و توانایی هاش رو باور داشته باشه و حاضر بشه برای چه مبلغی استخدام بشه و اینکه برای چه مبلغی یک محتوا تولید کنه ، اینهاست که مشخص میکنه یک کارشناس تولید محتوا چقدر درآمد یا حقوق داشته باشه.

اما به طور کلی از آنجا که شغل کارشناس تولید محتوا ، جز مشاغل نوظهوره و کسب و کارها و مشاغل کم کم دارن به اهمیت تولید محتوا و جذب مشتری و درآمد از طریق تولید محتوا پی میبرن ، میشه به این نتیجه رسید که برای این شغل نوظهور و بعضا با تعداد کم افراد فعال در این حوزه ، شغل تولید محتوا میتونه یکی از شغل های عالی و با در آمد بالا باشه ، البته برای یک کارشناس تولید محتوا واقعی ! اینو یادت نشه .

 

چگونه کارشناس تولید محتوا شویم ؟

ای کلک شغل کارشناس تولید محتوا رو پسند کردی ؟😊😊 هیچ ایرادی که نداره ، خیلی هم عالی .یک شغل با کلاس که حتی میتونی از توی خونه اونو انجام بدی و درآمدهای بسیار عالی داشته باشی . حتما اگر علاقه داری بچسب بهش که عالی است.

برای اینکه کارشناس تولید محتوا بشیم کافیه اطلاعاتی که در همین مقاله خدمتت دادم رو بخونی و در قسمتهای مختلفی که گفتم یک کارشناس تولید محتوا باید توانایی داشته باشه ، مهارت های لازم رو کسب کنی .

البته که توانایی که در همین مقاله از یک کارشناس تولید محتوا نام بردم ، توانایی های کمی نیست و برای رسیدن به این توانایی ها و تسلط به اونها تقریبا راه درازی در پیش است ، اما این راه برای یک علاقه مند به این شغل راه سختی نخواهد بود .

پس با یادگیری مهارتهای گفته شده در این مقاله میتونی استارت تبدیل شدن به یک کارشناس تولید محتوا روبزنی ، اگر علاقه داری و مرد میدان هستی ، بسم الله ….

خوب امیدوارم از خوندن این مقاله لذت برده باشی و با شغل کارشناس تولید محتوا بیشتر آشنا شده باشی. اگر میخوای همچنان در بخش مقدمات تولید محتوا مطالعه کنی و اطلاعاتت رو از مقدمات تولید محتوا بیشتر کنی ، لطفا برای ادامه به این صفحه برو:

مقدمات تولید محتوا 

اگر هم میخوای از مبحث مقدمات تولید محتوا خارج بشی و در سرفصلهای دیگه تولید محتوا به یادگیری رایگان ادامه بدی برو به این صفحه :

آموزش تولید محتوا

سوالی برات پیش اومد در قسمت دیدگاه ها کمی پایین تر برام بنویس ، حتما پاسخ میدم بهت . ارادتمند ، رضا نکوئی

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118