جذب مشتری با مقالات وب سایت

یادبگیرید چطوری با مقالات وب سایت خودتون مشتریها رو جذب کنین !

دانلود رایگان هفته

یک ایمیل معتبروارد نمایید:

گواهی SSL در طراحی سایت

سلاااااام حالتوووون چطوره ؟ من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت . در این مقاله میخوام درباره گواهی SSL در طراحی سایت برات توضیح بدم . اگر وب سایتی برای خودت داری ، خوندن این مقاله از واجباته ! باور کن.

 

گواهی SSL  چیست ؟

گواهی SSL  مخفف کلمه Secure Socket Layer  نوعی از پروتکل برای انتقال اطلاعات بین یک کاربر و وب سایتی است که کاربر در حال مشاهده آن است .

در حالت عادی انتقال اطلاعات بین کاربران و وب سایت در پروتکل http  انجام میشه و در این حالت اطلاعاتی که بین کاربر و وب سایت رد و بدل میشه بصورت متن ساده است و اگر هکرها و کسانی که میخوان به اطلاعات یک وب سایت نفوذ پیدا کنن  و اقدامات خرابکارانه انجام بدن به این اطلاعات دسترسی پیدا کنن ، به راحتی میتونن از اطلاعات دریافتی خودشون سواستفاده کنن .

اما بعد از فعال سازی گواهی SSL برروی یک وب سایت ، اطلاعات رد و بدل شده بین کاربر و وب سایت به صورت رمزگذاری و کد شده انجام میشه و در بستر پروتکل HTTPS  انجام میشه و به این ترتیب اگر هکرها به اطلاعات رد و بدل شده بین یک کاربر و وب سایت دسترسی پیدا کنن ، مثلا اگر یک کاربر در یک وبسایت خرید اینترنتی انجام بده و شماره کارت خودش رو وارد کنه در پروتکل  HTTPS  این اطلاعات بصورت کد شده است و هکرها اگر به این اطلاعات دسترسی پیدا کنن ، نمیتونن از این اطلاعات رمزنگاری شده سو استفاده کنن .

 

در حال بارگذاری پخش کننده...

مشخصه گواهی SSL  در وب سایت های مختلف :

اگر به آدرس اینترنتی سایتهای مختلف در مروگر مثلا کروم دقت کنین ابتدا بعضی از سایت کلمه not secure  به معنی غیر ایمن و یک علامت مثلت قرار گرفته و در مقابل برخی از سایت های دیگر قبل از اسم وب سایت  بارنگ سبز کلمه secure  به معنی ایمن نوشته شده و یک علامت قفل بسته شده نیز قرار گرفته و به این معنی است که سایت مد نظر از پروتکل https  استفاده میکنه و گواهینامه ssl  رو دریافت کرده و اطلاعات رد و بدل شده بین شما و سایت ایمن و محافظت شده است .

اگر بر روی آیکون قفل وب سایتی که از پروتکل HTTPS استفاده میکنه کلیک کنین پنچره کوچکی برای شما باز خواهد شد و اگر در این پنچره کلمه valid  Certificate  رو مشاهده کردین به این معناست که این وب سایت گواهینامه SSL داره و این گواهینامه هم اکنون فعال است و تاریخ آن منقضی نشده است اما اگر در این پنچره کوچک کلمات certificate Not valid  رو مشاهده کردین به این معنی است که گواهینامه SSL این وبسایت منقضی شده و دیگر ایمن نیست .

گواهی SSL

فعال سازی گواهینامه SSL در وب سایت :

برای فعالسازی این گواهینامه باید با طراح سایت خودتون هماهنگ کنین تا اقدامات لازم برای فعالسازی SSL  رو براتون انجام بده و یا اگر بتازگی سفارش طراحی سایت دادین میتونین از طراح وب سایتتون بخواین که این گواهینامه رو هم برای سایت شما قرار بده .

مزیتهای داشتن گواهینامه  SSL  برای وب سایتها :

  • یکی از مزیتهای مهم داشتن این گواهی نامه ، اعتبار بیشتر سایت شما نزد گوگل و رتبه بهتر وب سایت شما در نتایج جستجو است ، البته گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها حدود 200 فاکتور ریز و درشت داره و با توجه به این 200 آیتم سایتهای مختلف رو دسته بندی میکنه و برترین سایتها رو در نتایج بالاتر قرار میده ، گواهینامه SSL هم یکی از این 200 فاکتوره و بودن اون میتونه به سئو وب سایت شما کمک کنه .

اگر میخواین درباره سئو اطلاعات بیشتری کسب کنین ، خوندن این مقاله رو بهتون پیشنهاد میکنم : سئو چیست ؟

  • گواهی SSL و داشتن وب سایت ایمن ، اعتماد بیشتر مشتریان و کاربران وبسایت شما رو در بر خواهد داشت ، قطعا مشتریان به سایتی که معتبر و ایمن است بیشتر اعتماد خواهند کرد تا سایتی که مشخص نیست اگر اطلاعات خودشون رو وارد کنن این اطلاعات به دست چه کسانی خواهد افتاد.
  • استفاده از خدمات پرداخت آنلاین بوسیله درگاه بانک های مختلف : اگر بخواین برای سایت خودتون درگاه بانکی فعال کنین و کاربران شما بتونن پرداخت آنلاین داشته باشن، اگر گواهی SSL داشته باشین مجاز به این کار خواهین بود و گرنه امکان فعالسازی پرداخت آنلاین برای شما مقدور نخواهد بود
  • دریافت اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره : اینماد گواهی دولتی ایرانی برای معتبر شناختن سایتها و فروشگاه های اینترنتی ایرانی است ، دولت جمهوری اسلامی ایران با بررسی سایتها مختلف ، نام مالک ، دریافت مدارک هویتی آن ، مکان فیزیکی دفتر کار وب سایتها و …گواهی اینماد به آنها میده و این وب سایتها ایکون اینماد رو در وب سایت خودشون فعال میکنن و این نشان دهنده اینماد و اعتماد به این وبسایتها و بررسی مدارک هویتی آنها توسط دولت است.

گواهی SSL  برای چه وب سایتهایی لازم است ؟

گواهی SSL فقط برای وب سایتهایی که میخواین درگاه بانکی یا اینماد بگیرن ضروری نیست ، بلکه بهتره هر وب سایتی که در فضای اینترنت حضور داره اس اس ال رو روی فعال کنه و به این ترتیب ارتباط کاربران و وب سایت رو ایمن تر از قبل کنه.

 

تاثیر SSL بر تعداد بازدید وب سایت :

گواهی SSL  میتونه بر تعداد آمار بازدید سایت شما هم اثر مثبت بزاره ، وقتی یکی از 200 فاکتور گوگل برای رتبه بندی سایتها گواهی اس اس ال است  ، این نشان دهنده این است که وب سایتهایی که این گواهی رو دریافت کردن در رتبه های بالاتر به کاربران نشان داده میشن و این یعنی ترافیک بیشتر و بازدید کننده بیشتر برای این وب سایتها.

 

تاثیر SSL بر بانس ریت یا نرخ پرش وب سایت :

SSL بر روی بانس ریت یا نرخ پرش سایت شما هم تاثیر گذاره ، گوگل رفتار کاربران با وب سایت شما رو مد نظر داره و وقتی کاربران وارد وب سایت شما میشن و میبینن که بالای صفحه کنار آدرس سایت شما علامت مثلت احتیاط گذاشته شده و نوشته شده این وب سایت ایمن نیست ، احتمالا تعداد زیادی از این کاربران بلافاصله وب سایت شما رو ترک خواهند کرد و از دید گوگل این خروج های سریع از وب سایت برای کاربران متعدد ، مساوی است با امتیاز منفی برای اون وب سایت .

گواهینامه SSL

آیا SSL مضر است ؟

فعالسازی SSL بر روی سایت شما تاثیر منفی نخواهد داشت و آیا نصب گواهی SSL باعث کندی وب سایت میشود ؟

باید خدمتتون عرض کنم که این تصور اشتباهی است که گواهی SSL وب سایت رو کند میکنه ، یکی از فاکتورهای مهم گوگل از اون 200 نکته که خدمت شما عرض کردم سرعت لود وب سایت است و اگر گواهی SSL برای وب سایت مضر بود و مثلا در لود سایت تاثیر منفی قابل توجهی میگذاشت ، گوگل گواهی SSL رو یک مزیت برای وب سایتها اعلام نمیکرد.

 

گزینه بهتری از گواهی SSL وجود دارد ؟

گواهینامه SSL بهترین و پیشرفته ترین مدل رمزگداری برای اطلاعات رد و بدل شده به کاربران و وب سایت نیست و موارد بهتر و پیشرفته تر از گواهی SSL هم وجود دارن . TLS گواهی بعدی و پیشرفته تر برای کد کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است و این گواهی از سال 2008 میلادی بوجود اومده و برخی از وب سایتها مثل پی پال از این گواهی استفاده میکنن . در گواهی TLS بعضی از ایرادات و مشکلات گواهی SSL حل شده و بهبود یافته .

 

با فعالسازی گواهی SSL امنیت وب سایت برای همیشه تضمین میشه ؟

امکان ایراد و وجود اشکال در رمزگذاری اطلاعات رد و بدل شده بین کاربر و وب سایت همیشه وجود داره و گواهی SSL یک تضمین قطعی و صددردصد برای همه کاربران نیست ، با این حال ما باید همیشه برای حفاظت از اطلاعات خودمون مخصوصا اطلاعات رمز بانکی و حساب های مالی خودمون مراقب باشیم و در وب سایتهای مشکوک هرگز اطلاعات شخصی و بانکی خودمون رو وارد نکنیم.

 

نصب گواهی SSL روی وب سایت های که مدیر مجازی طراحی میکنه:

ما در واحد طراحی سایت مجموعه مدیر مجازی روی همه وب سایتهایی که برای مشتریان گرامی خودمون طراحی میکنیم گواهی SSL رو بصورت رایگان نصب میکنیم و در صورت سفارش طراحی سایت از این گزینه جای نگرانی برای مشتریان ما نیست .

برای ثبت سفارش طراحی سایت میتونین از طریق آیکونهای پایین صفحه سمت راست با ما در تماس باشین و از مشاوره رایگان ما قبل از سفارش طراحی سایت استفاده کنین و یا برای ثبت سفارش از طریق سایت به این صفحه مراجعه کنین : طراحی سایت مشهد

ارادتمند ، رضا نکوئی مدیر وب سایت مدیر مجازی

 

شما این مقاله رو از زیر مجموعه آموزشهای سئو ، یعنی سئو تکنیکال مطالعه کردین . اگر میخواین همچنان از سئو فنی یا سئو تکنیکال مطالعه خودتون رو ادامه بدین ، لطفا به صفحه زیر مراجعه کنین:
آموزش سئو تکنیکال

و اگر هم میخواین از زیر مجموعه سئو فنی خارج بشین و سایر آموزشهای سئو رو مطالعه کنین ، لطفا به صفحه زیر برین :

آموزش سئو

مطالب مرتبط و یادگیری رایگان :

پیج مدیر مجازی رو در اینستاگرام دنبال کن

و از آخرین آموزشهای رایگان مطلع شو !

این صفحه رو به اشتراک بزار !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرین: شماره موبایل برای تماس ، واتساپ و تلگرام : 09155001890 05138456118