بازاریابی محتوا

یکی از راههای جذب مشتری و افزایش فروش ، بازاریابی بوسیله محتواست ، اگر با بازاریابی محتوا بعد از طراحی سایت در مشهد آشنا نیستین ، در این مقاله آموزشی با من همراه باشین تا به ساده ترین شکل ممکن ، بازاریابی محتوا بوسیله طراحی سایت رو براتون توضیح بدم .

من رضا نکوئی هستم ، مدیر وب سایت مدیر مجازی در این مقاله آموزشی درباره روشی  برای جذب مشتری که عموم مشاغل کمتر از آن استفاده میکنن ، صحبت خواهیم کرد .

یکی از روشهای جذب مشتری ، استفاده از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین است ، اگر کسب و کاری برای خودتون دارین ، حتما نیاز نیست از بازاریابی سنتی برای جذب مشتری و افزایش درآمد استفاده کنین ، بازاریابی محتوا که یکی از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ است و میتونه خیلی راحت تر و بی دردسرتر برای شما جذب مشتری کنه و درآمد شما رو افزایش بده ، البته به یک شرط ، و اون شرط یادگرفتن بازاریابی از طریق محتواست .

 

بازاریابی محتوا چیست ؟

همه کسب و کارها میتونن برای خودشون طراحی سایت سفارش بدن ،مجموعه مدیر مجازی هم مرکز طراحی سایت مشهد است ، کار بازاریابی محتوا بعد از طراحی سایت برای کسب و کارها شروع میشه ، به چه شکل ؟

ابتدا برای خودتون یک وب سایت طراحی میکنین ، بعد با توجه به نیاز کاربران به شغل شما ، محتوای آموزشی و اطلاع رسانی تولید میکنین ، این محتوای ارزشمندی که تولید کردین رو داخل سایت خودتون قرار میدین ، کاربران داخل موتورهای جستجو مخصوصا گوگل درباره مقاله ای که شما تولید کردین جستجو میکنن و از طریق این جستجوها ، سایت شما رو پیدا میکنن ،وارد سایت شما میشن ، مقاله شما رو میخونن ، سوال جواب خودشون رو دریافت میکنن و به این ترتیب:

با کسب و کار شما آشنا میشن

نسبت به کسب و کار شما اعتماد ایجاد میشه

و درادامه روند بازاریابی محتوا ، این کاربرانی که با سایت شما آشنا شدن ، به مشتری تبدیل میشن

با رعایت قوانین بازاریابی محتوا به همین راحتی میتونین ، جذب مشتری از طریق داشتن وب سایت رو تجربه کنین ، بدون اینکه حتی یک بازاریاب استخدام کرده باشین و درگیر مسائل جانبی داشتن بازاریابهای مختلف بشین .

اگر تا حالا در کسب و کار خودتون بازاریاب داشته باشین الان دقیقا با گوشت و پوستتون درک میکنین من چی میگم و حتما آرزوی شما است که روزی بتونین مشتریان جدید رو داشته باشین اما از مشکلات داشتن بازاریاب خبری نباشه ، اگر شما هم دنبال رسیدن به چنین آروزیی هستین ، خبر خوش من برای شما اینه که با بازاریابی محتوا میتونین به این آرزتون برسین!

بعد از اینکه سایت خودتون رو فعال کردین بازاریابی محتوا ، شروع میشه ، منظور از محتوا فقط تولید مقاله نیست بلکه هر کدام از موارد مقاله ، ویدئو ، اینفوگرافیک ، فایل های صوتی ، کتابهای الکترونیک در محتوا سازی و بازاریابی محتوا گنجانده میشه و شما میتونین با تولید هر کدام از این موارد در بازاریابی محتوا فعال باشین .

 

من به عنوان یک کسب و کار چه محتوایی تولید کنم ؟

توی هر کسب و کار و هر شغلی باشین حتما مشتریان شما یک سری سوال براشون پیش میاد و شما میتونین در راستای پاسخ به همین سوالات ، بازاریابی محتوایی خودتون رو شروع کنین ، فکر کنین و سوالات مشتریان خودتون رو یادداشت کنین و درباره این سوالات مقالات خوب و جذاب تولید کنین و به بهترین نحو پاسخ این سوالات رو بدین و مقالات آموزشی متنی ، تصویری ، ویدئویی ، صوتی و ...تولید کنین .

وقتی مشتریان کسب و کار شما درباره مسائل مختلف شغل شما سوال دارن ،حتما یک سری از مشتریان  هم  این سوالات رو دارن در اینترنت جستجو میکنن، درسته ؟

خوب کار تمومه دیگه !

کاربران میتونن بعد از جستجو در اینترنت ، سایت شما و آموزشهای شما و پاسخ به سوالات شما رو پیدا کنن و به سایت شما وصل بشن ، به همین راحتی کاربری که سوالی در اینترنت درباره کسب و کار شما جستجو کرده ، سایت شما رو پیدا میکنه ، وارد سایت شما میشه ، مقاله آموزشی شما رو میخونه ، به حرفه ای بودن شما پی میبره ، اعتماد براش ایجاد میشه ، با کسب و کار شما آشنا میشه و فروش آغاز میشه ، البته همچنان با رعایت قوانین بیشتری از بازاریابی محتوا !

خلاصه بازاریابی محتوا به همین ترتیب بود.

 

 

موفقیت در بازاریابی محتوا و قوانین آن:

 

  • پایه بازاریابی محتوا با داشتن وب سایت کامل میشه.
  • بعد از اینکه سایت خودتون رو فعال کردین باید شروع به تولید محتوای ارزشمند کنین.
  • محتوای ارزشمند یعنی ، محتوایی که پاسخ ارزشمندی برای کاربران داشته باشه و این محتوا رو خودتون تولید کرده باشین و از جایی مثلا سایتهای دیگر کپی نکرده باشین ، اگر محتوای سایت خودتون رو از سایتهای دیگر کپی کنین ، گوگل متوجه این مساله شده و به سایت شما امتیاز خوبی نمیده تا در جستجوهای کاربران در نتایج بالاتر دیده بشین
  • تولید محتوا یک پروسه بلند مدت و تقریبا همیشگی است ، نه یکباره ! با توجه به اینکه سایتهای مختلف برای رسیدن به صفحه اول گوگل با هم رقابت میکنن ، بنابراین تولید محتوای ارزشمند مقوله ای است که باید همیشه انجام بدین ، و هر چقدر در تولید محتوا ، فعال تر و بهتر باشین جایگاه بالاتری در جستجوهای گوگل دریافت میکنین ، بنابراین اگر میخواین از شر مشکلات بازاریاب داشتن راحت بشین ، باید تولید محتوای ارزشمند رو به کاری همیشگی تبدیل کنین ، مطئمن باشین ارزشش رو داره .
  • برای جذب مخاطب بیشتر تولید محتوای متنی ، محتوای تصویری ، محتوای صوتی ، محتوای ویدئویی و .... رو در برنامه بازاریابی محتوا خودتون داشته باشین  تا بتونین بیشترین نتیجه رو بگیرین
  • برای تولید محتوا خیلی سخت نگیرین ، همین قدر که بتونین نیاز کاربران خودتون رو رفع کنین ، سوالات مد نظر کاربران رو پاسخ بدین ، اموزشهایی برای کاربران خودتون ایجاد کنین ، کافیه ، البته به شرط رعایت قوانین تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال .
  • بعد از فعالیت خوب در تولید محتوا ،  نباید کار شما با این کاربران به اتمام برسه و باید در ادامه بازاریابی محتوا مثلا از ایمیل مارکتینگ هم استفاده کنین و با هدایا و یا ارائه محتوای ارزشمند مد نظر کاربر ، ایمیل کاربر رو دریافت کنین تا بتونین بعدا مقالات جدید رو به اطلاع کاربر برسونین و ارتباط کاربر با سایت شما قطع نشه و شما رو فراموش نکنه ، این گزینه رو هم کامل اجرا کنین دیگه عالیه و ارتباط سایت شما با کاربرانی که به سایت شما وارد میشن ادامه دار میشه و این مشتریان بالقوه در آینده ای نزدیک به مشتری بالفعل تبدیل میشن و فروش فراوان شما به تعداد زیادی کاربر که طبق این توضیحات با سایت شما آشنا شدن ، شروع میشه.
  • در کنار همه موارد فوق ، سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو رو با مشورت یک متخصص سئو فراموش نکنین و بدونین سایت بهینه نشده برای موتورهای جستجو ، مثل فروشگاه زدن در کویر میمونه .

بازاریابی محتوا راهی ارزشمند برای معرفی کسب و کار ، تبلیغ کسب و کار ، جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری است و هر چقدر مسائل فنی داشته باشه ارزشش رو داره و پیشنهاد میکنم حتما از آن استفاده کنین .

در این مقاله سعی شد نیاز به طراحی سایت  برای کسب و کارها مطرح بشه و بصورت خلاصه تعریف بازاریابی محتوا ارائه بشه ، در صورتی که سوالی دارین و میخواین از خدمات طراحی سایت مشهد مجموعه ما استفاده کنین میتونین با شماره 09155001890 از طریق تماس تلفنی ، تلگرام یا واتساپ با ما در ارتباط باشین و سوالات خودتون رو بپرسین و از مشاوره رایگان ما برای طراحی سایت و بازاریابی محتوا استفاده کنین.

در صورت تمایل میتونین سوالات و نظرات ارزشمند خودتون رو از طریق فرم زیر هم با ما در میون بزارین ، سریع پاسخ میدیم .

ارادتمند ، رضا نکوئی

 

نظرات (0)

نظر جدیدی وجود ندارد

سوالی دارین بپرسین ،سریع پاسخ میدیم .

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما